Автор Тема: Щедрост и Пестеливост  (Прочетена 7770 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #30 -: Ноември 15, 2014, 12:29:22 pm »
Koгато е за другите и особено- хора, които обичам, съм изключително щедра. Към себе си- аскетична.

п.п.Вместо да си купя нешо по-"вечерно", разрових 'архивите' и се барнах със секси рокля, която комбинирах хулигански. Изневерих на стила си, но не похарчих пари. :012:  В момента се чудя, в какво умопомрачение съм била, че да се издокарам така.  :012: :012:
« Последна редакция: Ноември 15, 2014, 12:36:42 pm от Uran »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2020, 03:16:39 pm »
Търсих нещо и попаднах на тази прашасала тема...

Обичам да правя подаръци, но не обичам да давам назаем - Венера в 12 дом, Водолей.
Предпочитам да го подаря и да забравя. Давала съм предимно книги, вещи, които са ми ги връщали в окаяно състояние... Не ми допада идеята да си обърквам енергията с някой друг, като давам вещ или енергийно се свързвам чрез пари назаем.

Сама се опитвам да си поставям ограничения, макар и трудно - Марс/У2 в кв. с Венера/У3,8.

За най-близките ми давам всичко и света ще обърна, ако трябва...

Неприятно ми е било да давам пари в работата, когато събират пари за РД или ИД на някой колега, а там се черпеше постоянно. На шефовете и придворните - едни пари, на обикновените - по-малка сума. Не приемам подобно разделяне на хората и то само за едното плюскане...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #32 -: Февруари 10, 2020, 06:53:34 am »
Не се ориентирам въобще в темата за щедрост и пестеливост.Мъжа ми има опозиция Венера-Сатурн и ми бяха казали при тълкуване на картата му ,че е Доста стиснат.Той обаче раздава непрекъснато на роднини и познати,винаги плаща,оставя повече от нужното(според мен).Подарява,прави подаръци не само на мен ,а и на други хора,приятели,познати.Моята Венера е тригон с Юпитер,но квадрат Нептун(диспозитори).Когато рзботих(изкарвах пари с личен труд),бях изключително широкопръста.Сега обаче съм все по-стисната,от две-три години някъде. ;D
Синът ми има тригон Луна-Юпитер,в земни знаци.Не е разточителен,прави си сметка.Издържа се сам.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #33 -: Февруари 10, 2020, 09:29:17 am »
Имам Венера в Телец - обичам практичните подаръци - да правя и да получавам. Е, ако трябва да избирам между по-скъпо и по-качествено, ще избера него, но ще спестя от друго перо в бюджета.
Луната ми в Овен прави тригон с Марс (огнен) и Юпитер (земен) - когато имам, давам, когато нямам, помагам.
Но по-склонна съм да помогна на човек, който знам, че се труди, отколкото на прахосник.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #34 -: Февруари 10, 2020, 09:44:52 am »
Сафо, Венера харесва/не харесва, а при една опозиция Венера - Сатурн, човекът може да е воден от вътрешното желание да си докаже сам на себе си, че е желан, харесан и обичан, ценен, защото със Сатурн отсреща, може да смята, че все нещо не му достига в тази насока. В такъв смисъл има резон да прави всичко възможно, за да получи нечие одобрение, оценка, харесване, за да спечели нещо. Да покрие изискванията, че с нещо го заслужава. Като се раздава.
Преди време ми стана любопитно каква е космограмата на Антония Петрова, с това нейното желание за показност и демонстрации на щастие, благосъстояние, просперитет. Има опозиция Венера - Сатурн по оста Телец - Скорпион.
« Последна редакция: Февруари 10, 2020, 10:11:32 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #35 -: Февруари 10, 2020, 10:45:48 am »
Сафо, мъжа се самоопредял преди всичко с мъжките планети Слънце и Марс, които всъщност са тези , които "дават" и в двете карти, и в мъжка, и в женска. Защо тогава по Венера, търсиш да определиш щедростта му ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #36 -: Февруари 10, 2020, 11:19:23 am »
Сафо, Венера харесва/не харесва, а при една опозиция Венера - Сатурн, човекът може да е воден от вътрешното желание да си докаже сам на себе си, че е желан, харесан и обичан, ценен, защото със Сатурн отсреща, може да смята, че все нещо не му достига в тази насока. В такъв смисъл има резон да прави всичко възможно, за да получи нечие одобрение, оценка, харесване, за да спечели нещо. Да покрие изискванията, че с нещо го заслужава. Като се раздава.
Преди време ми стана любопитно каква е космограмата на Антония Петрова, с това нейното желание за показност и демонстрации на щастие, благосъстояние, просперитет. Има опозиция Венера - Сатурн по оста Телец - Скорпион.
Да, точно така е!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #37 -: Февруари 10, 2020, 11:22:44 am »
Сафо, мъжа се самоопредял преди всичко с мъжките планети Слънце и Марс, които всъщност са тези , които "дават" и в двете карти, и в мъжка, и в женска. Защо тогава по Венера, търсиш да определиш щедростта му ? :)
Рени, аз не разбирам как се определя щедростта. Астролог ми каза, когато разгледа картата на мъжа ми, че е стиснат, заради опозицията Венера-Сатурн. Венера е мунд. управител на 2 ри дом, а при него Сатурн управлява 2 ят му дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #38 -: Февруари 10, 2020, 11:35:08 am »
аз не разбирам как се определя щедростта. Астролог ми каза, когато разгледа картата на мъжа ми, че е стиснат, заради опозицията Венера-Сатурн. Венера е мунд. управител на 2 ри дом, а при него Сатурн управлява 2 ят му дом.
Стар много добре ти е описала тази опозиция, а и ти самата казваш, че мъжа ти не е стиснат, а точно обратното.
Голямата ми дъщеря има съвпад на Венера и Сатурн в Козирог и е стисната, дори да има пари пак се стиска. Майка ми, Бог да я прости, беше същата- при нея Венера съвпад Сатурн във Водолей, общото им е Марс в Козирог

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #39 -: Февруари 10, 2020, 12:32:55 pm »
Моите впечатления показват, че козирозите най-малко дават и са супер пестеливи не само на пари, вещи, а и на думи.

Баба ми беше Козирог със стелиум във Водолей (Марс, Венера, Сатурн, СЛВ) и Луна в Лъв - изобщо не обичаше да дава и да подарява.

Другият ми дядо също беше Козирог. Помня, че на бала преди 13 г. ми даде само 5 лв. Всичко отиваше за храна и за задоволяване на козирожкия му Марс...

Фризьорката (Козирог), при която ходих години наред, така си цени труда, че таксите ѝ станаха космически за обикновено подстригване с изсушаване - 100 лв., а работи в обикновен салон. Когато ѝ поискам тестер на някой нов шампоан/маска винаги няма, а шкафовете ѝ пълни ;D Естествено, че ме изгуби като клиент.

Бившата шефка (Козирог) - няма такова животно, ама няма да си тормозя пръстите да пишат за тази, там ще чакам да се заклещи сама в пръстените на Сатурн :D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #40 -: Февруари 10, 2020, 12:55:29 pm »
Щедростта по-скоро се изразява на първо място в това, че човек влага нещо от себе си, в т.число и пари, за нещо, което го прави щастлив или емоционално го вълнува, докосва, близко му е - Луна. Дори в очите на околните това да изглежда като неоправдана покупка, постъпка. Те са само средство да покажеш че обичаш, нещо те докосва. Щедър си за нещо, някого, които те кефят, харесваш, обичаш - Венера. Любим човек, близък приятел, любимо занимание.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #41 -: Февруари 10, 2020, 02:07:16 pm »
Сафо, мъжа се самоопредял преди всичко с мъжките планети Слънце и Марс, които всъщност са тези , които "дават" и в двете карти, и в мъжка, и в женска. Защо тогава по Венера, търсиш да определиш щедростта му ? :)
Рени, аз не разбирам как се определя щедростта. Астролог ми каза, когато разгледа картата на мъжа ми, че е стиснат, заради опозицията Венера-Сатурн. Венера е мунд. управител на 2 ри дом, а при него Сатурн управлява 2 ят му дом.

Сафо,
в картата на мъжа ти, Сатурн е диспозитор на 2 -ри дом, но над дома управление имат  Венера, Луна, Марс. 
По 2-ри дом привличаме, онова, което най-силно искаме , и да притежаваме. Тук сме по -скоро ориентиране какво ще получим, "давайки " ресурсите ,уменията си. Първо смислим, кое е "мое ", т.е. за да даваме, трябва първо да имаме. Виж сега Луната на мъжа ти, като диспозитор на 8-ми, и управителите Марс, Венера на 8 ми. Сега вече може да се каже, че понеже Сатурн е в твърд аспект към упр. на 8-ми дом, натива може да е стиснат, ограничен в даването. По 8-ми дом, даваме , споделяме с другия/-ите. Тук вече Марс има дом

Щедрост-давам, дарявам, това го може Слънце. Юпитер също може да бъде щедър, но е по-скоро разточителен. Мъжкият принцип дава, съответно и мъжките планети. Сатурн не носи в себе си топло, той отнема, затова няма да го ползваме тук като сигнификатор. Женският принцип е магнетичен, привлича, приема, получава- Венера, Луна.
Когато две планети са във великодушие една спрямо друга, Слънце Рак- Юпитер Лъв, защо да не е щедър натива по делата на домовете със знаци Риби, Стрелец- Лъв ?!
Само по" едно" в картата, не може да твърдиш нещо категорично, особено, ако не е определен правилно сигнификатора. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #42 -: Февруари 10, 2020, 05:33:04 pm »
Изтрих си писанията,щото ме хвана срам,но така,или иначе нищо не рабрах. :-[
Диспозитор на моя 2 ри дом е Меркурий.В 9 ти,водолей,квадрат Сатурн,квадрат Юпитер у7,у8(или диспозитор на тези домове......).Какво получавам.Да давам е по 8 ми ,ако съм разбрала нещо .Осми дом в стрелец,диспозитор Юпитер опозиция Сатурн?Стисната съм,щото не получавам,или по-принцип?
Така погледнато,излиза,че дори нищо не получавам,дори от партньора,което към момента не е така! ::)
« Последна редакция: Февруари 10, 2020, 05:34:45 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #43 -: Февруари 10, 2020, 11:15:58 pm »
Изтрих си писанията,щото ме хвана срам,но така,или иначе нищо не рабрах. :-[
Диспозитор на моя 2 ри дом е Меркурий.В 9 ти,водолей,квадрат Сатурн,квадрат Юпитер у7,у8(или диспозитор на тези домове......).Какво получавам.Да давам е по 8 ми ,ако съм разбрала нещо .Осми дом в стрелец,диспозитор Юпитер опозиция Сатурн?Стисната съм,щото не получавам,или по-принцип?
Така погледнато,излиза,че дори нищо не получавам,дори от партньора,което към момента не е така! ::)
Не съм ги чела, така че пред мен няма за какво да се срамуваш, а може и въобще да е нямало.
По 8д не даваш, по този дом са чуждите пари, до които или имаш достъп или не.
На мъжа ти картата не съм виждала, поне сега, помня, че си я слагала навремето в друга тема, но е било отдавна.
А в твоята имаш екзалтирана Венера в тригон с Юпитер и в близост до СЛВ, късметлийка си по отношение да получаваш от живота и нямаш проблем да даваш. Квадратът на Меркурий У1, 2, 5 със Сатурн У9, 10 показва по-скоро, че си затруднена да се изразяваш, като личност, творчески, не демонстрираш материално благополучие- не са ти важни тези неща. Твоето Слънце е заточено в знака на МС, но от 10д спуска тригон към Луната в 1д- нямаш проблем да бъдеш себе си, тъй че забрави срама- не ти прилича.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #44 -: Февруари 11, 2020, 04:39:49 pm »
Акрукс, много благодаря! Звучи позитивно👍🤗🤩