Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 111048 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на възлите
« Отговор #555 -: Декември 13, 2023, 08:46:03 am »
А хвалбите с благотворителността по кой транзит са?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Транзити на възлите
« Отговор #556 -: Декември 13, 2023, 10:40:42 am »
А хвалбите с благотворителността по кой транзит са?
Сигурно е до натал, местоположение,аспекти на Луната,вероятно.Луната,обгрижването да е видимо? Всъщност..баща ми е с луна в Лъв и освен,че прави ежеминутни драми от мухата слон, е изключително скромен и непарадиращ за голямата си щедрост.Може би пък Слънцето,егото,Аза да е по-важно?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на възлите
« Отговор #557 -: Декември 13, 2023, 10:57:58 am »
И тука ли е луна в лъв? Щото пасва на ролята, която си е харесала - “колко съм възвишена”.

Млъквам, че съм много лоша от новолунието още  ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Транзити на възлите
« Отговор #558 -: Декември 13, 2023, 11:03:28 am »
Terry ,разсъждавах на глас, първо мислех,че трябва да е свързано с Луната, после със Слънцето,а всъщност не зная ;)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на възлите
« Отговор #559 -: Декември 13, 2023, 12:30:50 pm »
И тука ли е луна в лъв? Щото пасва на ролята, която си е харесала - “колко съм възвишена”.

Нищо общо нямам с Луна в Лъв.

Всеки играе различни роли в живота си и моята не е да се правя на възвишена. Нито съм "по-", нито съм "най-", а съвсем обикновен човек.
Свързах го с тр. СЛВ на К2 и парите, които съм изкарала с мой личен труд и лишение. Нито съм парадирала, нито съм се хвалила гласно. И щото е форум по астрология реших да напиша аспектите.

Тр. Сатурн ми е в 12 дом в близък съвпад с нат. Луна/У5 в Риби.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Транзити на възлите
« Отговор #560 -: Декември 13, 2023, 03:55:52 pm »
romantica,

И аз задължително 1-2 пъти в годината дарявам за някой болен или някаква кауза, без да се замислям.
Всеки път си повтарям "Каквото е долу, това е и горе". Не харча пари за цигари, алкохол или хоби, а гледам да отделям винаги за благотворителност до 50-100лева, не е много, но след време се връщат при теб обратно.  :-*

Тр. СЛВ на К2 в тригон с У12/Водолей и У11/Сатурн - парите, които изкарах от една допълнителна работа + стипендията ми за успех, за които полагах денонощен труд, реших (по-скоро получих вътрешен импулс) вместо да ходя по разни безсмислени празненства да даря на деца, които се нуждаят от спешно лечение.

Тр. Сатурн ми е в 12 дом.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #561 -: Декември 15, 2023, 05:56:10 pm »
А хвалбите с благотворителността по кой транзит са?
точен съвпад на Юпитер и екзалтирано Слънце в Овен , в 1 дом – нормално е да се самоизтъква.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #562 -: Декември 15, 2023, 06:20:43 pm »
Сигурно е до натал, местоположение,аспекти на Луната,вероятно.Луната,обгрижването да е видимо? Всъщност..

В конкретния случай действително е проработила Луната У5 (деца) в 12 дом, съвпад с АС и сходящ съвпад транзитен Сатурн У12 в 12д.

 всяка година пращам смс-и за децата на загинали полицаи и пожарникари, опитах наскоро да изпратя, че ми изтичаше срока на парите в българския номер, но от чужбина не успях – нито смс , нито с обаждане на дадения номер и виваком си прибра 7лв., реално с моите близки общувам по интернет приложенията в айфона ми с испанския номер, а в българския вкарах пари преди 2м да удължа срока на сим картата за година; при мен още действа опозицията между тр. Нептун  и нат. Меркурий У1, 10 в 1д. , когато правих опити да изпратя смс-и тр. Меркурий в Стрелец точна квадратура с наталния...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на възлите
« Отговор #563 -: Декември 15, 2023, 09:14:08 pm »
Някои могат да го разбират като самоизтъкване, други като мотивация да последват примера. На едно Слънце в Овен. А де факто вероятно е въпрос на лична гордост и удовлетворение да помогне, да е социално ангажирана.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #564 -: Април 17, 2024, 11:20:26 am »
Венера съвпад северен лунен възел като тенденция да привличаме хармонични взаимоотношения, пари, лукс. Спецификата около статуса на Венера в периода, обаче може да ни вкара в крайности по нейните аналогии и теми, кито управлява по натал. Ако съвпада активира ъгъл, хронократор, Венер е такъв, диспозитора на хронократора или друга важна точка е много вероятно да станем зависими, обсебени от комфорта, силните си и не толкова "чисти" желания, от човек, проект, ситуация. Засилва се магнетизма, харизмата, разбира се, при тези, които има такава. Срещи, познанства, бизнес съдружия с хора, далеч от нас.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Транзити на възлите
« Отговор #565 -: Април 17, 2024, 01:19:44 pm »
Възела и Венера са съвпад с нат.Марс.Вчера се опаричих и ги профуках за минути. ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #566 -: Април 17, 2024, 01:39:38 pm »
Е, поне е имало тръпка. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на възлите
« Отговор #567 -: Април 17, 2024, 03:47:38 pm »
Рени, а факта че диспозитора на съвпада, марс, е в знак на екзалтация на венера и е в съвпад със сатурн който му удря спирачки не отменя ли това усилване и омайване по венерините теми?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #568 -: Април 17, 2024, 04:51:32 pm »
Тери, Сатурн в Риби има ли достойнства, за да удря спирачки - не. Освен това, Сатурн е приет от Венера, ако вървим по веригата.
Рядко Венера в тази фаза се среща с възела. По принцип северен възел с бенефик е добро попадение, но Венера на тъмно не знаем какви и как ще ги иска:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“