Автор Тема: Десети дом и амбициите ни.  (Прочетена 71965 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #390 -: Октомври 28, 2015, 07:45:27 pm »
Като се сетя на мен как ми използваха умението да рисувам - плакати за всички училищни мероприятия трябваше да рисувам аз, стоях до късно да се занимавам с неблагодарен труд. Накрая и едно "благодаря" нямаше. И така вроденият талант отиде в небитието, не съм го развивала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #391 -: Октомври 28, 2015, 07:48:36 pm »
Благодаря, Лили!
Другото, което е, че нямам никаква земя, дори и между астероидите май (за тях не съм много сигурен, по принцип не ги гледам). Възможно ли е това да дава тази нестабилност при мен, материална и емоционална?
Веселине, а бой де!  :lol_hitting: Земя нямал! В дома на Козирог стелиум, Сатурн управител на АСЦ и се вайкаш! Стегни се!  :96:
 :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #392 -: Октомври 28, 2015, 10:01:23 pm »
Че кога иначе щеше да прочетеш тая повест? Трябва да питаме Лили дали я е чела ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #393 -: Октомври 28, 2015, 10:08:18 pm »
Че кога иначе щеше да прочетеш тая повест? Трябва да питаме Лили дали я е чела ;)

Не съм и чувала за нея, само за "Чук и Гек"  ;D :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #394 -: Октомври 28, 2015, 11:28:48 pm »
Веселине, а бой де!  :lol_hitting: Земя нямал! В дома на Козирог стелиум, Сатурн управител на АСЦ и се вайкаш! Стегни се!  :96:
 :58:
А планети в 10 дом напълно равнозначни ли са на това да бяха в знака Козирог?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #395 -: Октомври 29, 2015, 07:36:15 am »
Весо, планетите в земен дом няма начин да не дадат усещане за стабилност, все оак стихията на дома не е за пренебрегване. Аз самата нямам вода в картата, но имам стелиум във воден дом и това емоционално ми дава отражение.
Прочети по книжките, ще добиеш по-пълна представа.
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 07:37:50 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #396 -: Октомври 29, 2015, 08:48:30 am »
Добре, благодаря!  :)
Иначе, delphin, при теб се усеща липсата на вода.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #397 -: Октомври 29, 2015, 09:06:11 am »
В интерес на истината, в твоята карта не виждам тенденция за постоянна работа, т.е. дълго време да работиш в някоя структура, в която накрая да се пенсионираш.
...

Въз основа на какво би направила такива изводи? Ако е по западната астрология :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #398 -: Октомври 29, 2015, 11:19:33 am »
Въз основа на какво би направила такива изводи? Ако е по западната астрология :)

Правя задълбочен прочит по ведическата, по западната - само на пръв поглед.

Доколкото се сещам, в западната на МС има Рак, а Луната и Марс са в мутабелен знак в 6 дом. Има и квадрат Луна-Меркурий. Възможни са по-чести промени на раб. място. Не е тип държавен служител, който цял живот да стои на едно гише или зад някое бюро. Лунни възли по оста 10/4 дом също дават тенденция към по-чести промени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #399 -: Октомври 29, 2015, 11:24:33 am »
Благодаря  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #400 -: Октомври 29, 2015, 11:30:49 am »
Луната дава тенденция към промени и непостоянство, особено във воден знак. А във воден и мутабелен още повече. Такава тенденция има, когато Луната е разположена близо до ъгъл, не само ако Рак е на МС. В 6 дом, разположена в мутабелен знак, би могла да даде много промени, свързани с работната среда. Или там, където има голям поток от хора, всеки ден идват различни - в обслужващите дейности е така - туризъм, търговия, заведения за хранене/развлечения, хотели и обекти за рекреация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #401 -: Октомври 29, 2015, 02:06:10 pm »
Луната дава тенденция към промени и непостоянство, особено във воден знак. А във воден и мутабелен още повече. Такава тенденция има, когато Луната е разположена близо до ъгъл, не само ако Рак е на МС. В 6 дом, разположена в мутабелен знак, би могла да даде много промени, свързани с работната среда. Или там, където има голям поток от хора, всеки ден идват различни - в обслужващите дейности е така - туризъм, търговия, заведения за хранене/развлечения, хотели и обекти за рекреация.
много точно казано при мен...винаги съм работила в тази сфера и наистина текучеството на хора е голямо..

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #402 -: Октомври 29, 2015, 05:34:26 pm »
аз те усещам точно обратното - мачкаш на едно място и това си му е .... ама няма да се сърдиш, нали :)
Че това ли е характерното за земните знаци?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #403 -: Октомври 29, 2015, 05:38:52 pm »
Понякога и сатурновите така се окопават в една зона на сигурност. Но тях ги задържа на повърхността ако не желанието да градят и да се надграждат, то поне страхът да не потънат, да не видят дъното.

При мен проблемът е в демотивиращата среда. Ако се сравнявам с хора от обкръжението си, може да се каже, че продължавам да се надграждам, макар и с бавно темпо. Повечето са зациклили на едно ниво, което ги устройва и вече няма накъде да мърдат. Нямам положителни примери пред очите си, липсват ориентири, към които да се стремя. А при Овните има състезателен елемент. Когато виждаш, че няма кого да следваш и изпреварваш в развитието си, губиш мотивация. Липсват положителни примери - хора, чиито способности и постижения да уважаваш, да се стремиш да попиеш малко от техния опит, техния подход към живота.
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 07:40:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #404 -: Октомври 31, 2015, 08:27:28 pm »
Честно казано, като гледам себе си и проявлението на 10 дом при мен, изобщо смятам тази част от астрологията за най-ненадеждната, от гледна точка на желанието на човек да се реализира по 10-я си дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми