Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207256 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #960 -: Март 02, 2019, 10:57:31 pm »
  Да беше казала какво работи и какво би искала да работи, за да се види по картата дали има предпоставки за това.
Съгласна съм с това но за късното може винаги що се отнаса са учене за някои неща има предел и срок на давност но може и на 80 да станеш художник на 45 рехабилитатор лечител Петър Димков не е доктор но е Лечител-ят на България нали Лидия Ковачева https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D1%8F_%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #961 -: Март 02, 2019, 11:00:08 pm »
Според теб Папиту ,като мине 40, човек да спре да търси и да се развива ли? Ако ти си намерила пътя си -честито ,щастливка си явно, но има много хора, включително и аз ,които търсят, опитват се да се променят, сменят приоритетите си ,учат и може да пукнат преди да се почувстват удобно някъде. За кое е късно- да се опита да бъде удоволетворена и щастлива ?

Не, малко е късно човек да не знае на толкоз години, пък и да чака акъл да му дадат
И ся ако кажа, че става за програмист-какви са й реалните шансове?
Пък не прехвърляй твоите дертове на хората, щото нали знаеш като ме хванеш в раздразнително настроение как се развиват нещата

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #962 -: Март 02, 2019, 11:05:45 pm »

Пък не прехвърляй твоите дертове на хората, щото нали знаеш като ме хванеш в раздразнително настроение как се развиват нещата  Развий ги ти си в перманентно раздразнено настроение -няма с какво да ме изненадаш-моля избий си комплексите за владичество върху мен Заповядай

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #963 -: Март 02, 2019, 11:09:27 pm »
Заповядай

Благодаря
Ще имаш бан за 5 дена


Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #964 -: Март 02, 2019, 11:11:57 pm »
Колко мило за 8 март ще съм на свобода във форума Благодаря антипатията ни е взаимна не зная как би те изтърпял жив мъж куче или заек до себе си Може би само сивите мишки  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #965 -: Март 02, 2019, 11:22:22 pm »
Колко мило за 8 март ще съм на свобода във форума Благодаря антипатията ни е взаимна не зная как би те изтърпял жив мъж куче или заек до себе си Може би само сивите мишки  :012:

Не знаеш, защото още много имаш да учиш. Ама пък няма да можеш, защото ти е много пълна чашата. Кофти ти се получава

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #966 -: Март 03, 2019, 05:43:00 am »
Здравейте, тази карта е моя. Имам професия и работа, но не се чувствам удовлетворена, сякаш това не е моето нещо. Не знам накъде да се насоча. Моля да споделите каква професия виждате в тази карта и въобще вижда ли се нещо.
Венера у1,у6 домове в телец,в аспект с Луна.Венера е в 12 дом,тронова по знак ,екзалтация по дом-мода,шивачка,хранително-вкусова промишленост,работа в банка,бижутерия,танци,магазин за дрехи.Може да даваш уроци на жени по музика,танци,пеене.......вид спорт-медитация,пилатес,джъмбо.Да полагаш грижи за някой,хостел,хотел,камериерка,кетеринг,чистачка,,работа във ветеринарна клиника,грижа за животни,за възрастни хора,наркозависими,аптека.Може да пееш в църковен хор и така да се чувстваш удовлетворена от работата,която вършиш,ходи на риба.............Работа с  жени.Но мисля,че собствен бизнес не е удачно за теб.Може някакъв вид творчество ,отделно от това,което работиш,грънчарство,шиене,плетене,правене на мартеници и продажби през интернет.Може да рисуваш,да тъчеш,нещо което да има материална форма,да правиш сладкиши и да печелиш от тази си дейност през интернет.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 06:50:11 am от Сафо »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #967 -: Март 03, 2019, 09:06:07 am »
Здравейте, тази карта е моя. Имам професия и работа, но не се чувствам удовлетворена, сякаш това не е моето нещо. Не знам накъде да се насоча. Моля да споделите каква професия виждате в тази карта и въобще вижда ли се нещо.

под въздействието на урановата опозиция много хора променят посоката на 180 градуса, случват им се изненадващо-шокиращи неща
Джоан Роулин,Сюзан Бойл

napa,при теб уран ще мине през венера у6,ако е точен часа ,по дирекции венера съвпад слънце У5,хоби,талант да превърнеш в работа
венера у1,6 секстил сатурн у10,тригон луна ,диспозитор на сатурн-меркурий,нещо наследствено като професия в рода,
умения,опит натрупан в училище,да обучаваш ,консултираш другите,за теб е важно да бъдеш оценена   и от там удоволетворена от труда си
имаш конфигурация  йод ,божи пръст между планетите Венера-Сатурн -Нептун,
http://astra.la/forum/index.php?topic=181.0
 
често втората половина от живота е различна от първия,сменяш професии,чувстваш се  не на място
започваш от нулата,важно е хората да те разбират и ценят за това,което притежаваш като талант-свързан с красотата
уран в 6 дом не търпи началници,йерархия,свободата в работата е важна,свободна професия без планиран график и работно време
имаш каре юпитер-нептун и ВЗ,сега мунданно се повтаря асп.,може да имаш голями очаквания,но те носят и разочарования ,ако не се получи
 юпитер е у СЛВ Стрелец в 8 -там са притежанията на другите,пари, документи,данъци,застраховки
парс фортуна дом-знак къде е
« Последна редакция: Март 03, 2019, 09:40:43 am от strelicka »

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #968 -: Март 03, 2019, 01:21:34 pm »
Ами за някои професии е късно, едно обучение по медицина отнема 11-12г заедно със специализацията, а тя след няколко месеца ще е на 45
При нея Уран в 6д постоянно ще я подтиква към промени в ежедневието и работното място, Слънцето управлява дома на творчеството и в неин 1д има нужда от изяви, свързани също с промени, заради знака Близнаци.
Луната и Сатурн са във взаимна рецепция по управление, според домовете и знаците, в които се намират, може да се изявява както на бюро, като секретар, счетоводство, банково дело, така също преподаване, брокер на недвижими имоти, та дори продавач в хранителен магазин. Да беше казала какво работи и какво би искала да работи, за да се види по картата дали има предпоставки за това.
Благодаря за отговора, нямам намерение да уча медицина. :) Това е единственото нещо, което като кандидат-студент преди, както установихте, много години категорично отхвърлих.
Майка ми беше счетоводител, а баща ми - материално отговорно лице, отговаряше за много стоки и пари. Така че като тийнейджър съм му помагала, дори ме е изпращал да изплащам пари на клиенти, когато е имал лични ангажименти. Справям се много добре при работа с пари, документи и клиенти. Не ми се учеше икономика обаче, защото ми се виждаше скучно.
По-късно, в студентските години, работих в кафене, отново с клиенти, което също ми харесваше много. Работата  в магазин/кафене бих работила като нещо допълнително, не за постоянно. Когато пък си търсех апартамент, ми се прищя да съм брокер, но не съм пробвала.
Та от всичко написано, Уранчо май не ми дава мира, иска промени. :) Не му се иска да се установя на едно място.
Някои неща ми се виждат твърде скучни - счетоводството например, други - ограничаващи като работно време, например секретарство или чиновничество. Продавач пък не ми е достатъчно престижно.

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #969 -: Март 03, 2019, 01:35:38 pm »
Не, малко е късно човек да не знае на толкоз години, пък и да чака акъл да му дадат
И ся ако кажа, че става за програмист-какви са й реалните шансове?
Пък не прехвърляй твоите дертове на хората, щото нали знаеш като ме хванеш в раздразнително настроение как се развиват нещата
Благодаря за отговора.
И да, късничко е, а и съм малко бавноразвиваща се, та реших да потърся акъл отвън. :)
По предположението за професията програмист, преди много години професионален астролог ми каза точно това - нещо с техника, компютри.
Обърнах се към Вас с молба да погледнете картата ми, защото имам чувството, че нещо съм пропуснала в живота си, че съм можела да направя нещо повече. Вие като хора, които не ме познават, обективно да погледнете картата, ако е възможно и да споделите мнение.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 02:00:06 pm от napa4 »

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #970 -: Март 03, 2019, 01:54:35 pm »
Лекар ли си? Ако  не си лекар,можеш да бъдеш учител(според мен).
Благодаря, Ali_Lun, уцели точно - учител съм по професия. Имам три магистратури и все са учителски. Не знам дали нещо отвътре ме тласка към тази работа или ме е страх да пробвам нещо ново. През период от 7-8 години съм ги изкарвала. Интересното е, че когато срещам познати, съученици, с които не се виждам често, те много се учудват, че работя като учител. Винаги се е очаквало нещо повече от мен или нещо различно, не мога да определя.
Може би чувството на неудовлетвореност идва заради очакванията на другите или заради отношението на обществото към учителската професия?!
Затова се обърнах към Вас, беше ми интересно какво ще видите като професионален потенциал в моята карта.

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #971 -: Март 03, 2019, 02:06:25 pm »
под въздействието на урановата опозиция много хора променят посоката на 180 градуса, случват им се изненадващо-шокиращи неща
Джоан Роулин,Сюзан Бойл

napa,при теб уран ще мине през венера у6,ако е точен часа ,по дирекции венера съвпад слънце У5,хоби,талант да превърнеш в работа
венера у1,6 секстил сатурн у10,тригон луна ,диспозитор на сатурн-меркурий,нещо наследствено като професия в рода,
умения,опит натрупан в училище,да обучаваш ,консултираш другите,за теб е важно да бъдеш оценена   и от там удоволетворена от труда си
имаш конфигурация  йод ,божи пръст между планетите Венера-Сатурн -Нептун,
http://astra.la/forum/index.php?topic=181.0
 
често втората половина от живота е различна от първия,сменяш професии,чувстваш се  не на място
започваш от нулата,важно е хората да те разбират и ценят за това,което притежаваш като талант-свързан с красотата
уран в 6 дом не търпи началници,йерархия,свободата в работата е важна,свободна професия без планиран график и работно време
имаш каре юпитер-нептун и ВЗ,сега мунданно се повтаря асп.,може да имаш голями очаквания,но те носят и разочарования ,ако не се получи
 юпитер е у СЛВ Стрелец в 8 -там са притежанията на другите,пари, документи,данъци,застраховки
парс фортуна дом-знак къде е
Парс фортуна е в 6 дом във Везни. Очаква се работата да е много важна за мен и да ми носи щастие...
Картата е по часа, взет от общината и спомени на майка ми - двете сведения съвпадат. Според астролог обаче часът е по-ранен и тогава 6 дом има на върха си Дева, само това се променя, разликата е 8-10 минути.

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #972 -: Март 03, 2019, 02:17:00 pm »
Венера у1,у6 домове в телец,в аспект с Луна.Венера е в 12 дом,тронова по знак ,екзалтация по дом-мода,шивачка,хранително-вкусова промишленост,работа в банка,бижутерия,танци,магазин за дрехи.Може да даваш уроци на жени по музика,танци,пеене.......вид спорт-медитация,пилатес,джъмбо.Да полагаш грижи за някой,хостел,хотел,камериерка,кетеринг,чистачка,,работа във ветеринарна клиника,грижа за животни,за възрастни хора,наркозависими,аптека.Може да пееш в църковен хор и така да се чувстваш удовлетворена от работата,която вършиш,ходи на риба.............Работа с  жени.Но мисля,че собствен бизнес не е удачно за теб.Може някакъв вид творчество ,отделно от това,което работиш,грънчарство,шиене,плетене,правене на мартеници и продажби през интернет.Може да рисуваш,да тъчеш,нещо което да има материална форма,да правиш сладкиши и да печелиш от тази си дейност през интернет.
Много благодаря за отговора. Всичко, което сте написала, съм го обмисляла като възможност за допълнителна работа - не само заради допълнителен доход, но и форма на творчество. Купих си шевна машина с идеята да шия и да продавам през интернет. Участието в църковен хор също беше идея, появила се миналата година, но не я реализирах тогава, поради заболяване на близък и липса на време. Благодаря, че ми я припомнихте.
Как да тълкувам изречението "собствен бизнес не е удачно за теб"? Уроците, продаването на неща и продажбата им не е ли форма на частен бизнес?


Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #973 -: Март 03, 2019, 02:42:16 pm »
Благодаря, Ali_Lun, уцели точно - учител съм по професия. Имам три магистратури и все са учителски. Не знам дали нещо отвътре ме тласка към тази работа или ме е страх да пробвам нещо ново. През период от 7-8 години съм ги изкарвала. Интересното е, че когато срещам познати, съученици, с които не се виждам често, те много се учудват, че работя като учител. Винаги се е очаквало нещо повече от мен или нещо различно, не мога да определя.
Може би чувството на неудовлетвореност идва заради очакванията на другите или заради отношението на обществото към учителската професия?!
Затова се обърнах към Вас, беше ми интересно какво ще видите като професионален потенциал в моята карта.

Така,за втори път уцелвам професия  на даден човек и установявам,че астрологията не е толкова трудна материя,трябва да се знаят основни принципи и архетипове и трябва да имаш малко отделено време,през което наблюдаваш в реалността,нешата които си изчел. Съфорумците които са писали куп неща,това всичко има потенциал,но това всичко е - всичко,всички хипотези,та така става доста усложнено и това усложнение е напразно,защото водата минава през най-лесния път,не се блъска в стени,скали и така нататък,виде ли се път,дори пътечка - водата си минава през там,било чрез капка по капка,било като струя няма значение,пътят е избран.

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #974 -: Март 03, 2019, 03:06:21 pm »
Така,за втори път уцелвам професия  на даден човек и установявам,че астрологията не е толкова трудна материя,трябва да се знаят основни принципи и архетипове и трябва да имаш малко отделено време,през което наблюдаваш в реалността,нешата които си изчел. Съфорумците които са писали куп неща,това всичко има потенциал,но това всичко е - всичко,всички хипотези,та така става доста усложнено и това усложнение е напразно,защото водата минава през най-лесния път,не се блъска в стени,скали и така нататък,виде ли се път,дори пътечка - водата си минава през там,било чрез капка по капка,било като струя няма значение,пътят е избран.
Кои фактори Ви наведоха на учителската професия?