Автор Тема: за квадратурите с любов  (Прочетена 20612 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #105 -: Ноември 19, 2016, 09:56:50 am »
Уау, прАти стрела високо и свали информация пречупена през слънце в стрелец, нищо че уран в дева, много хубаво, но по-дръзко е при теб, уран ти е ъглов, мен ми е по-мъглов.
Твоя интерпретация ли е? Хубаво си го подредила и наредила текста, ако е и на един дъх-уранова светкавица е, доскоро обслужвах сатурн, сега е време за лично развитие.

моя  :29: на един дъх с неизбежната променливост  ;)

Тази квадратура прави човека непостоянен в лошия смисъл-днес е гений, утре-пълен глупак, сега-най-примерен ученик, после-единствен избягал от час. И никой не знае защо. В такива случаи сатурн помага, възпитава и назидава с положителен за обществото резултат. Макар че никога не е сигурно дали в лято 52, ден 124, няма да прещрака нещо и идеалният баща, уважаван преподавател, няма да се изнесе на палатка на Хималаите

карето уран - слънце- постоянно променлив  в непостоянството,несистемен в един системен свят,но когато  регулиращи прещракването са- мерк коза и сатурн водолей променливият ток държи добра посока, а прегръдката на уран-плутон действа като бета-блокер да не се крашнеш
преливането глупак-гений  и обратно е интересна опитност ,различна гледна точка и изживяване,не си перфектно изпълнение,забавляваш се с ирония към себе си  :29: човешка суета,важно е безценото в един ценостен свят
шаблон,скуката,застоя  ражда абсурди,опасността идва ако спреш и зациклиш в една постоянност,тогава те крашват отвън

уран създава неформални лидери,който са формални глупаци в очите на реалните
« Последна редакция: Ноември 20, 2016, 07:56:39 am от strelicka »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #106 -: Ноември 20, 2016, 07:57:46 am »
уран създава неформални лидери,който са формални глупаци в очите на реалните  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #107 -: Февруари 22, 2017, 08:24:38 pm »
Вече разходящ десен квадрат Марс Овен-Плутон Козирог, как да го тълкуваме с "любов" този обмен като проява ? Кой го отрази по видим  начин, за да сподели ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #108 -: Февруари 22, 2017, 09:42:05 pm »
Акрукс, понеже темата е " за квадратите с любов", мислиш ли, че можеш да "помириш" напрежението, въпреки изброеното от теб, има ли такъв начин ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #109 -: Февруари 22, 2017, 10:17:20 pm »
Вече разходящ десен квадрат Марс Овен-Плутон Козирог, как да го тълкуваме с "любов" този обмен като проява ? Кой го отрази по видим  начин, за да сподели ?  :)

При мен Плутон управлява 4, а Марс 9 дом и натално са в квадрат и половина, а при този мунданен квадрат са съответно в 5 и 8 дом. Марс е на два градуса от Венера.
Това, което отбелязвам, е съвсем осъзнатото си желание да избягвам и неутрализирам всяка агресия в общуването си. То беше предшествано, а и все още съпътствано от осъзнаване на една цялостна картина на взаимоотношенията ми. Нежеланието да бъда агресивна е много силно и това, което в момента преживявам е много близко до умиротворение - Плутон съвсем скоро пусна от хватката си наталната ми Венера.

От текущите транзити особено ми се набиват в очи съвпада на Нептун, У7/8, със СЛВ и секстил с натален Марс, а нодалната ос ляга на оста АСЦ/ДСЦ.
По дирекции Венера е в секстил със Слънцето, а Луната в секстил с Плутон.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #110 -: Февруари 22, 2017, 10:29:04 pm »
Делфин, усмихна ме. От устата на Слънчев Овен, споделеното звучи много приятно.  :08:
Според теб, дали мунданния секстил Меркурий-Марс и обръщането на Юпитер са помогнали в нагласата ти към тази квадратура-Меркурий и Юпитер ти държат оста 1/7-ми ? Както и това, че в периода Венера е силна ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #111 -: Февруари 22, 2017, 10:44:53 pm »
Аз не го усетих експресивно, вероятно се омекотява от два секстила - нат.Венера в секстил с тр.Плутон и тр.Марс в секстил към наталния.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #112 -: Февруари 22, 2017, 10:49:43 pm »
Алена, при теб знакът Овен интерсептиран ли е в 1-ви дом ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #113 -: Февруари 22, 2017, 11:01:22 pm »
Делфин, усмихна ме. От устата на Слънчев Овен, споделеното звучи много приятно.  :08:
Според теб, дали мунданния секстил Меркурий-Марс и обръщането на Юпитер са помогнали в нагласата ти към тази квадратура-Меркурий и Юпитер ти държат оста 1/7-ми ? Както и това, че в периода Венера е силна ?

Рени, в момента на стационарност към ретро-движение Юпитер от 2 дом е бил в квадратура с Меркурий в 5, а Венера в анаретен градус в Риби, на К8 натален дом. Започнах да усещам, че съм натрупала прекалено много противостояния, че стигам предела, а всъщност имам нужда от нещо съвсем различно - Юпитер е съуправител на моя 4 дом!
 
Сега, Юпитер е в тригон с Меркурий, а Меркурий в секстиил с Марс и хватката се отпусна, търся по-мек подход и, интересното е, че си дадох сметка за това, което влагам във връзките си и за това, което получавам - в светлината на баланса в едни отношения. Венера е в Овен в 8 дом, на градуси от възврата си, действена, а Юпитер се връща обратно по пътя си във 2 дом и темата за ресурсите, които влагам и получавам в оттношенията си е на дневна светлина.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #114 -: Февруари 22, 2017, 11:04:33 pm »
Алена, при теб знакът Овен интерсептиран ли е в 1-ви дом ?

Да, точно така, а нат.Марс е на ИЦ.
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #115 -: Февруари 22, 2017, 11:07:54 pm »
Брей, последно време много искам да съм агресивна, тоест-да бъда себе си :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #116 -: Февруари 22, 2017, 11:19:34 pm »
Делфин, Сатурн е в 4-ти дом при теб-той ли го управлява или Марс/Плутон, след като Юпитер е съуправител, интерсептиран Стрелец ли имаш там ?  ::) Трябва да имаш активирани ъгли, за да са такива проявите ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #117 -: Февруари 22, 2017, 11:24:01 pm »
Да, точно така, а нат.Марс е на ИЦ.

Алена, може би,  при точния съвпад на Марс в Уран, ще споделиш как се прояви тази специфика при теб. Ще бъде полезно.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #118 -: Февруари 22, 2017, 11:29:29 pm »
Брей, последно време много искам да съм агресивна, тоест-да бъда себе си :)

Активна, не значи да си агресивна, а пък и ти не налагаш така открито себе си, нито твърдо залагаш на "Не"-то, така че- не знам  каква агресия търсиш у себе си. "Да бъда " себе си, не е ли като "да бъда "Слънчевия си знак ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #119 -: Февруари 22, 2017, 11:32:37 pm »
Делфин, Сатурн е в 4-ти дом при теб-той ли го управлява или Марс/Плутон, след като Юпитер е съуправител, интерсептиран Стрелец ли имаш там ?  ::) Трябва да имаш активирани ъгли, за да са такива проявите ?

Да, Рени, Стрелец е интерсептиран в 4 дом, а той се управлява от Плутон. Сатурн ми е в 9 дом. Нептун е в 4-ти, в първия градус на Стрелец.

Права си, ъглови домове са засегнати и то по партньорската ос - по транзити нодалната ос е в точен съвпад с К1/7 - АСЦ/ДСЦ. Транзитно Слънце е в съвпад с ДСЦ. По дирекции СД Венера е в кадратура с АСЦ и в секстил с Меркурий, управител на АСЦ.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми