Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 757688 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Любовни хорари
« Отговор #4215 -: Август 25, 2018, 04:16:20 pm »
Кръстникът е изключително отговорен човек, не е флиртаджия, гледа си жената и децата, трепери им над тях, трепе се денонощно, за да ги издържа, но не иска брак и това е.
akruks,
Значи причината е друга. Ето че и без подпис е отговорен, което е много добре. Рядко се срещат такива мъже.
 :-*
Пускам една статия, която тъкмо намерих!
За тези които са още начинаещи е много полезна и за доста неща успях да си отговоря. Единственото, което не разбрах е как определя че, разпадането в отношениято им е по-старо от 1 година?
https://astrissimo.wordpress.com/category/%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F/
« Последна редакция: Август 25, 2018, 06:42:11 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #4216 -: Август 26, 2018, 01:06:00 am »
Пускам една статия, която тъкмо намерих!
За тези които са още начинаещи е много полезна и за доста неща успях да си отговоря. Единственото, което не разбрах е как определя че, разпадането в отношениято им е по-старо от 1 година?
Написано е:
От точния аспект Слънцето е изминало около 12 градуса, които в кардинален знак и следващ дом съответстват на 12 седмици или 12 месеца. Разпадането в отношениято им е по-старо от 1 година.

Или казано другояче- Слънцето У1 за единия е в разходяща опозиция с Уран У1 на другия с орбис 12*  - сега разбра ли го? И това е въпрос, на който питащата е дала ов след година. Примери винаги се дават с хорари, за които се знае вече отговора.
« Последна редакция: Август 26, 2018, 01:08:47 am от akruks »

Wisteria

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 37
Re: Любовни хорари
« Отговор #4217 -: Август 26, 2018, 02:15:46 pm »
Здравейте!
Мога ли да задам и аз въпросче дали ми се очертава връзка в скоро време? Ако е нужно, ще пусна картинка от ZET. Благодаря предварително!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4218 -: Август 26, 2018, 02:24:38 pm »
Мога ли да задам и аз въпросче дали ми се очертава връзка в скоро време?

Можете.
Само посочете дата, време и място на задаване на въпроса. Всеки си построява карта и работи с различни техники.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Wisteria

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 37
Re: Любовни хорари
« Отговор #4219 -: Август 26, 2018, 02:33:11 pm »
Часът на въпроса е: 26.08.2018г.  14:15 часа, гр.Стара Загора
Ще се опитам да кача картинка.
Благодаря предварително за включването
« Последна редакция: Август 26, 2018, 02:35:08 pm от Wisteria »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4220 -: Август 26, 2018, 03:07:35 pm »
Ще се опитам да кача картинка.

Картата е невярна, объркана е корекцията за часово време.
Затова винаги искам данни и сама построявам карта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Wisteria

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 37
Re: Любовни хорари
« Отговор #4221 -: Август 26, 2018, 03:10:06 pm »
Lilla, това са автоматичните настройки на програмата :( Ще чакам и твоята интерпретация!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4222 -: Август 26, 2018, 03:25:34 pm »
Lilla, това са автоматичните настройки на програмата :( Ще чакам и твоята интерпретация!

Не са зададени правилно, но не само руската Зетка бърка корекцията за часово време, други програми също грешат. Затова се задава ръчно.

Иначе знакът на Асцендента не се променя, променят се само градусите. Минава в първия градус на знака. Ще се промени и часовият управител, а той също се ползва за ориентир. Марс е часови управител и смятам картата за радикална – има антисия Марс/АС. В момента обаче Марс не е в добро космично състояние, затова може да се изявява като възпиращ фактор в твоя хорар.

На този етап е рано да се каже и засега отговорът клони към не, но хубавото на този хорар е, че предполага по-нататъшна промяна в ситуацията около теб. Засега обаче перспективите са слаби и пораждат недоволство за теб, нещо те спъва и пречи на новите запознанства да преминат в стабилни и що-годе хармонично протичащи отношения. Има и указания за едностранчивост – за теб въпросът е важен, искаш нещо да се случи, но няма насрещно волеизявление. Има тенденция към противопоставяне, несинхроничност в потребностите между теб и възможните кандидати.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Wisteria

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 37
Re: Любовни хорари
« Отговор #4223 -: Август 26, 2018, 03:32:35 pm »
Благодаря, Lilla! И аз така ги чувствам нещата в момента! Дано скоро да изляза от тази дупка!

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Любовни хорари
« Отговор #4224 -: Август 26, 2018, 04:06:05 pm »
Написано е:
От точния аспект Слънцето е изминало около 12 градуса, които в кардинален знак и следващ дом съответстват на 12 седмици или 12 месеца. Разпадането в отношениято им е по-старо от 1 година.

Или казано другояче- Слънцето У1 за единия е в разходяща опозиция с Уран У1 на другия с орбис 12*  - сега разбра ли го? И това е въпрос, на който питащата е дала ов след година. Примери винаги се дават с хорари, за които се знае вече отговора.
akruks,
Много, много ти благодаря! Да, вече го разбрах. Уж четох няколко пъти. Сега съм се захванала с Джон Фроули и с моят никакъв руски език, но преводача ми помага. Иначе той много хубаво обяснява всичко. Жалко че няма превод на български.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #4225 -: Август 26, 2018, 04:59:17 pm »
Часът на въпроса е: 26.08.2018г.  14:15 часа, гр.Стара Загора
Ще се опитам да кача картинка.
Благодаря предварително за включването
Картинката е със зимно часово време, което е +2 часа от Гринуич, а в момента сме с лятно време, което е +3 часа
И се получава различна картинка, но основните сигнификатори са същите, тъй че потвърждавам отговора си - Не, колкото и да не ти харесва.
Това, което може да има е секс с някого, който и в миналото е флиртувал с теб

Wisteria

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 37
Re: Любовни хорари
« Отговор #4226 -: Август 26, 2018, 05:13:25 pm »
Akruks, директна както винаги  :08:
А секса къде го видя? В 8-ми дом нищо не виждам.
И аз видях, че сигнификаторите на 1-ви и 7-ми дом са в квадратура и не съм очаквала положителен отговор. Но мен винаги квадратурите са ме движили.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4227 -: Август 26, 2018, 06:12:06 pm »
Ако сексът води до летален изход, тогава може и да е по 8 дом.  :012: /според традиционната школа/
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Wisteria

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 37
Re: Любовни хорари
« Отговор #4228 -: Август 26, 2018, 08:30:10 pm »
Lilla, а кой дом се гледа?
Апропо, надявам се моят случай да не е такъв, какъвто спомена ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4229 -: Август 26, 2018, 08:44:13 pm »
Lilla, а кой дом се гледа?

Отношенията по принцип са по 1/7. А за романтични преживявания и удоволствия може да се разгледа и 5 дом.
Но в традиционната астрология, за да се разтълкува прецизно един хорар, първо трябва да се определят правилно сигнификаторите. Там стават най-много грешки. И не само в хорарната, а и в наталната астрология.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui