Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168636 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #660 -: Август 23, 2018, 10:15:54 pm »
А за какво идваш?

Просто се е изучила в предишния форум и сега вече практикува в нашата психиатрия :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #661 -: Септември 27, 2018, 07:35:42 pm »
Някой от тук,ако реши и има желание може ли да върне Дракониада във форума?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #662 -: Февруари 06, 2019, 09:47:18 pm »
Умеете ли да се жертвате? То всъщност не е умение,по-правилно е да се попита - жертвате ли се,и ако се помисли още по-нататък - то човек,който се жертва го прави несъзнателно... тоест това би трябвало да е до натура,темперамент,гени. Има хора,които скачат в огъня без да мислят,те много ме учудват,може би това е просто импулсивна реакция,а не жертване,но има хора пък,които наистина не се притесняват да загубят нещо,даже това да е живота си,не се притесняват да се изложат,не се притесняват да бъдат подигравани,но не защото не са за подиграване,за подиграване са,ама те просто нямат тази грижа,може би нямат комплекси? Познавате ли такива хора,как обяснявате това нещо от астрологична гледна точка?
« Последна редакция: Февруари 06, 2019, 09:49:01 pm от Ali_Lun »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #663 -: Февруари 06, 2019, 09:56:38 pm »
Умеете ли да се жертвате?
Не и не желая! Също така, не мисля, че някой заслужава да се жертваш. Когато съм го правил, винаги съм съжалявал. Има разлика от това да скочиш в огъня и да се жертваш.
Не мисля, че си е заслужавало това, че Васил Левски се е жертвал заради такива като нас. Не го заслужаваме...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #664 -: Февруари 08, 2019, 12:32:33 am »
Божке, гледах в "Стани богат" мъж който е имал 87 деца- Фьодор Василиев- селянин по професия. Записан в книгата на Гинес.  :-\
69- от едната жена и 18 от втората и ако това не е жертва от жените.  :D
« Последна редакция: Февруари 08, 2019, 12:36:56 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #665 -: Февруари 08, 2019, 11:14:12 am »
Благодаря за отговорите,но никой ли не разбира точно за какво говоря?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #666 -: Февруари 08, 2019, 12:26:01 pm »
Не и не желая! Също така, не мисля, че някой заслужава да се жертваш. Когато съм го правил, винаги съм съжалявал. Има разлика от това да скочиш в огъня и да се жертваш.
Не мисля, че си е заслужавало това, че Васил Левски се е жертвал заради такива като нас. Не го заслужаваме...
[/size]Васил Левски не се е жертвал специално за теб! Чест,достойнство,свобода,родолюбие......."Чиста и свята"
Прекланям се пред такива хора!!!Левски,Ботев,Бенковски,Раковски.Млади и будни българи,някои от тях с възможности,богати и осигурени и са жертвали всичко в имато на родината си.Срамувам се заради теб от думите,които изричаш!Ако имаше само такива в онова време(като теб),още да сме под робство.Аз благоговея пред тези мъже!Имам Марс в овен,бих направила същото.И сега.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #667 -: Февруари 08, 2019, 12:46:19 pm »
Чакайте малко,искам да помоля участниците да се придържат към зададените теми и въпроси без никакви  отклонения,родолюбието е сериозно отклонение от зададената тема. Благодаря  и успех на участниците,очаквам задоволителни отговори.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #668 -: Февруари 08, 2019, 03:34:22 pm »
Чакайте малко,искам да помоля участниците да се придържат към зададените теми и въпроси без никакви  отклонения,родолюбието е сериозно отклонение от зададената тема. Благодаря  и успех на участниците,очаквам задоволителни отговори.
Али,отговорът ми се съдържа в "отклонението".Бих се жертвала за кауза,която според мен си заслужава,за родината.За детето си,веднага,на мига.За мъжа си също....преди.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #669 -: Февруари 08, 2019, 06:44:49 pm »
Благодаря за отговорите,но никой ли не разбира точно за какво говоря?

Би ли ни разяснил кратко и ясно, за да можем да схванем! Тази част с подигравката не я разбирам. Защо човек, който се жертва да е за подиграване?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #670 -: Февруари 08, 2019, 07:31:30 pm »
То,точно това обясних със самия пост,че човек,които се жертва го прави несъзнателно,това жертване е по натура,по инстинкт,по гени... Има нещо и от това,човекът да няма комплекси,да не е резервиран,просто действа,не е скован,сърцат е,то това е и лудост малко. Огнените знаци са такива,не напразно агнетата отиват за курбан.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #671 -: Февруари 08, 2019, 07:35:21 pm »
И какво в моя пост, който изтрих не беше по твоя въпрос?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #672 -: Февруари 08, 2019, 08:17:01 pm »
То,точно това обясних със самия пост,че човек,които се жертва го прави несъзнателно,това жертване е по натура,по инстинкт,по гени... Има нещо и от това,човекът да няма комплекси,да не е резервиран,просто действа,не е скован,сърцат е,то това е и лудост малко. Огнените знаци са такива,не напразно агнетата отиват за курбан.

Понякога се жертвам несъзнателно, но в повечето от случаите го правя след правилна преценка. Саможертва е, когато не биеш тъпана, че си направил нещо, правиш го защото така чувстваш, защото е правилно, защото си на първо място Човек. Който се подиграва на това, или не го разбира, или е слаб и завижда.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #673 -: Февруари 08, 2019, 10:43:01 pm »
Аз умея. Правила съм несъзнателно, сега го правя съзнателно. Слънце във воден знак, във воден дом с тригон Нептун на АСЦ в аспет с Юпитер; стелиум в огнен знак с диспозитор в 1-ви дом, Юпитер ми държи и АСЦ. Не е до липсата на комплекси и от тях имам, по-скоро е от потребност и мироглед; имат значение и среда, и гени. Но за някои  може  да е и начин да заявят себе си, да бъдат забелязани с такава постъпка. На жертвена постъпка е по-склонен водния темперамент( особено такива със Слънце във воден знак, това е нещо като тяхна мисия), планети във водни знаци защото на същите им е по-лесно да се отъждествят с другите, с идеите, каузите, желанията, интересите на другите, да се изгуби в тях, така добивайки някаква форма за собствената си (уж) реална идентификация. Огненият темперамент и планети в огнени знаци се впускат през глава в новото, защото така завземат главната роля, стават център и за да са първи, не го правят заради другия-ите или общото благо, но често куража и смелостта им се приема за жертвоготовност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #674 -: Февруари 08, 2019, 11:00:29 pm »
Аз умея. Правила съм несъзнателно, сега го правя съзнателно. Слънце във воден знак, във воден дом с тригон Нептун на АСЦ в аспет с Юпитер; стелиум в огнен знак с диспозитор в 1-ви дом, Юпитер ми държи и АСЦ. Не е до липсата на комплекси и от тях имам, по-скоро е от потребност и мироглед; имат значение и среда, и гени. Но за някои  може  да е и начин да заявят себе си, да бъдат забелязани с такава постъпка. На жертвена постъпка е по-склонен водния темперамент( особено такива със Слънце във воден знак, това е нещо като тяхна мисия), планети във водни знаци защото на същите им е по-лесно да се отъждествят с другите, с идеите, каузите, желанията, интересите на другите, да се изгуби в тях, така добивайки някаква форма за собствената си (уж) реална идентификация. Огненият темперамент и планети в огнени знаци се впускат през глава в новото, защото така завземат главната роля, стават център и за да са първи, не го правят заради другия-ите или общото благо, но често куража и смелостта им се приема за жертвоготовност.


У-аууу...
За такъв отговор говорих...