Автор Тема: Храната  (Прочетена 103475 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #30 -: Юни 19, 2014, 07:33:42 pm »
Пробвал съм доста различни системи на хранене,понеже и изискванията на организма ми са се променяли,поради поставяне в много различни режими на работа -от пълно обездвижване до преработване от тежък физически труд .Спортувах на времето и то с много добри спортисти,но в сравнение с тежката работа спорта си е глезотийка-може да се избира коя мускулна група и до каква степен да се натоварва.Та мисълта ми е храненето трябва да е съобразено с натоварването-за интелектуален труд ,студенти са достатъчни 2000 калории,но за тежък физически 5-6ооо е нормално на ден .Пробвал съм всички видове протеини ,добавки,витамини-между другото купени от чужбина ми излизат доста по ефтино,има остъпки за пазаруване на едро В магазините за фитнес храни има добри препарати,да не им правя реклама обаче .Да ви кажа нещо по практично-отслабващ ефект видях наистина при една приятелка на ананасова диета,някакъв ензим имало в него .За много силни антиоксиданти се смятат семките от грейпфрути,грозде,аз ги ям,ябълките ям винаги цели-средата им е пектин.който при мен има много успокоителен ефект,по силен от тоя на бирената мая не знам защо ,но е факт .Наш български антиоксидант е likopen устойчив термично,съдържащ се в домата,особено в люспите,лютеницата правете от домат с люспи .Гладуването-по време на пости!Лятото в голяма жега-дините са източник на клетъчна,,жива вода,, перфектна за детоксикация.На мен самия тялото ми само си казва от какво има нужда.Обикновено 90% вегетаринец при голямо натоварване-90% месоядец .
« Последна редакция: Юни 20, 2014, 11:13:18 pm от Oposit »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Храната
« Отговор #31 -: Юни 19, 2014, 07:40:47 pm »
Опозит, за аминокиселините какво мислиш? Тия на капсули имам предвид
Последно си харесах една спирулина, пише, че е естествен източник на ак
То баба ми все водорасли е яла, ама кво да прайм, мръсно стана

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #32 -: Юни 19, 2014, 07:41:56 pm »
Опозит, как ядеш средата на ябълките и семките на гроздето и грейпфрута? Гълташ ги или първо ги сдъркваш  :57: ???

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Храната
« Отговор #33 -: Юни 19, 2014, 07:51:48 pm »
Дъвчиш
И аз така ги ям понякога

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #34 -: Юни 19, 2014, 08:01:54 pm »
Хепи,свикнал съм на реация на учудване,като ме черпят ябълки все питат къде е огризката -ям я бе,само дръжката остава.Семките ги дъвча разбира се,иначе ще си излязат неусвоени.Семките на гроздето са много горчиви,малко се зоря с тях,но с другите не ми е проблем,даже семките на дините ям така вече,нямат много антиоксиданти,но ми се спестява чистенето на семки,някъде ги отделяли и печели,мен ме мързи това.                                                                                                                                                                             Папи,спирулината много я хвалят,на последна ми работа бях намерил неограничено количество почти ,останало от китайски дистрибутори,мостри явно,надявах се да са спори и да траят-но не .взеха да нагарчат,мазнините са гранясали,жалко.Лично аз за да съм сигурен че имам всички АК,използвам таблети/не прах,който е по ефтин,но горчи/ от ВСАА,това са незаменими АК с разклонена верига .                                                                                                                                                                                   

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Храната
« Отговор #35 -: Юни 19, 2014, 08:07:37 pm »
Таблетки купих, ще видим
Мисля да ги пия месец-два и после да почивам

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #36 -: Юни 19, 2014, 08:21:25 pm »
Спирулината е ценна  понеже е източник на пълен комплекс АК,лесно усвоими пептиди с къса верига .Това е обратното на ГМО,където има вероятност човешкия организъм да няма необходимите ензими за разчленяване и разграждане на изкуствено създадена полипептидна верига,която неусвоена отива надолу в дебелото черво,където за бактериите там не е проблем да я смелят,като отделят тн ,,трупни отрови,,-които вече тровят организма .

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #37 -: Юни 19, 2014, 08:30:37 pm »
Хепи,свикнал съм на реация на учудване,като ме черпят ябълки все питат къде е огризката -ям я бе,само дръжката остава.Семките ги дъвча разбира се,иначе ще си излязат неусвоени.Семките на гроздето са много горчиви,малко се зоря с тях,но с другите не ми е проблем,даже семките на дините ям така вече,нямат много антиоксиданти,но ми се спестява чистенето на семки,някъде ги отделяли и печели,мен ме мързи това.                                                                                                                                                                             Папи,спирулината много я хвалят,на последна ми работа бях намерил неограничено количество почти ,останало от китайски дистрибутори,мостри явно,надявах се да са спори и да траят-но не .взеха да нагарчат,мазнините са гранясали,жалко.Лично аз за да съм сигурен че имам всички АК,използвам таблети/не прах,който е по ефтин,но горчи/ от ВСАА,това са незаменими АК с разклонена верига .                                                                                                                                                                                   

жалко, аз не мога да дъвча такива твърди неща, но ще видя, дали не мога да ги счуквам :).

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Храната
« Отговор #38 -: Юни 20, 2014, 11:03:24 am »
Как най-достоверно можем да определим типът доша?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Храната
« Отговор #39 -: Юни 20, 2014, 11:16:49 am »
Направих го, намерих и този http://sun-bg.com/3885/ayurveda-test-za-opredelyane-na-tipa-dosha/#.U6Pn0UB8Clc
и при двата излиза Пита-Вата

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Храната
« Отговор #40 -: Юни 20, 2014, 11:29:40 am »
Някоя от дошите може ли да се появи поради дисбаланс.
Пита преобладава, Вата е с по-малък процент

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Храната
« Отговор #41 -: Юни 20, 2014, 11:44:44 am »
И аз съм Пита- Вата, обаче като чета описанията май си отговарям изцяло на Пита  :017: Пише, че доматите не се препоръчвали за тази доша, пък аз редовно си ги консумирам  ???
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Храната
« Отговор #42 -: Юни 20, 2014, 11:51:56 am »
По описание също се определям като Пита, за това питам дали друга доша може да се появи, ако има нещо объркано в организма. По Вата по скоро психологически имам съотвествия
същата работа, дай ми домати, сирене и хляб на мен :)

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #43 -: Юни 20, 2014, 12:42:08 pm »
По описание също се определям като Пита, за това питам дали друга доша може да се появи, ако има нещо объркано в организма. По Вата по скоро психологически имам съотвествия
същата работа, дай ми домати, сирене и хляб на мен :)

ням човек, който да е само с една доша - винаги се комбинира. по принцип е хубаво да се направи разграничаване на рожденните дадености и на текущото състояние. Ако има голямо различие, това може вече да е нарушена доша и да създава проблем.
Примерно, при пита-вата: ако са горе-долу еднакви проценти, значи доматите и сиренето "хранят" ватата. В този случай ще приемаш нещо друго, което хем да не вреди на пита, хем да удовлетворява вата и обратно. Изглежда трудно, но с времето се свиква - особено като се съобразяваш и с тялото си.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Храната
« Отговор #44 -: Юни 20, 2014, 01:27:21 pm »
Аз по природа или поне с предишното ми хранене, излизах Кафа-Питта. Сега с новото излезе Питта-Кафа, така повече ме радва определено и ми се иска да съм повече Питта. Ватата и тя е увеличила относителния си дял. Предполагам по-добре така, да има баланс ... ;)