Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 267519 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1770 -: Януари 06, 2018, 09:32:22 pm »
Е, чак пък тригон за ресет на парола :)
Ама добре, че си се справила де

Забавлявам се.  ;)
Ами бърз тригон, еднодневка, но задейства "голяма работа".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1771 -: Март 01, 2018, 04:16:23 pm »
Меркурий ще е стационарен на 22/03 в градуса на ЛЗ  с тригон. Това може да е добър довод към разрешаване на сърдечни проблеми и конфликти.
Според вас какво още може да сочи тази стационарност ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1772 -: Март 01, 2018, 04:51:49 pm »
Меркурий ще е стационарен на 22/03 в градуса на ЛЗ  с тригон. Това може да е добър довод към разрешаване на сърдечни проблеми и конфликти.
Според вас какво още може да сочи тази стационарност ?
в тригон е с ЛЗ, но не е в неговия градус, ЛЗ беше 11*27' Лъв, а Мерка е в 17-ти градус Овен

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1773 -: Март 01, 2018, 05:00:21 pm »
Разконцентрирана съм нещо днес,вървя с едно затъмнение напред, благодаря Акрукс.  :08:
Значи отпада тълкуването ми засега.  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1774 -: Март 01, 2018, 08:47:16 pm »
Меркурий ще е стационарен на моя к12,съвпад марс 2*орбис.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1775 -: Март 02, 2018, 02:58:16 pm »
Разконцентрирана съм нещо днес,вървя с едно затъмнение напред, благодаря Акрукс.  :08:
Значи отпада тълкуването ми засега.  :012:

Ще бъде много близо до Венера  :29:

При мен случката е на единия връх на огнения ми тригон - в 1 дом - в съвпад с нат.Юпитер (У1, У9, У10), в тригон с Луната (У5 в 6 дом) и в тригон с Нептун. Остава в 1 дом, знак също не сменя :)

Рени, май долният съвпад е в този градус, който си гледала :)
Над силата е само умението да я владеем!

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1776 -: Март 19, 2018, 10:54:53 am »
Един въпрос от една непрофесионална астро любителка. Моля хората, на които питането ми ще се стори тъпо и банално, ме пощадят. Предстои ми покупка на жилище и подписване на договор за кредит. С риск брокерът да ме вземе за луда, се борех всички подписвания да бъдат при директен Меркурий. Предварителният го подписахме на 1 дек. миналата година.. Окончателният трябваше да се случи миналата седмица, но поради забавяне на разни документи от страна на продавача, сделката е много вероятно да се случи в ретрограден Меркурий. Ще се опитам да забавя нещата… но до 16.04 има много време, не знам ще ме чакат ли. Много се притеснявам, защото става дума за важни договори… някакво объркване може да коства много пари и нерви.  ??? Освен да изчакам да мине, друго май няма какво да сторя? И ако все пак се наложи да подписваме, предполагам не е задължително нещо да се „развали“?? Благодаря за отделеното време.  :17:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1777 -: Март 19, 2018, 11:12:15 am »
Мисля, че и подписването на предварителен договор има някаква астрологична сила. Юридическа има със сигурност. Официално полага началото на търговски и правни отношения. С него взаимно поемате ангажименти един към друг и в него са уредени и подробно описани вашите взаимоотношения. Нотариалният акт е финализиращ документ, така че може да се подпише и по ретрограден Меркурий. Избягвай обаче стационарните му фази, те нерядко носят хаос и объркване. А конкретно за предстоящото ретроградие – да не е в дните, когато има точна квадратура с Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1778 -: Март 19, 2018, 11:22:07 am »
Мисля, че и подписването на предварителен договор има някаква астрологична сила. Юридическа има със сигурност. Официално полага началото на търговски и правни отношения. С него взаимно поемате ангажименти един към друг и в него са уредени и подробно описани вашите взаимоотношения. Нотариалният акт е финализиращ документ, така че може да се подпише и по ретрограден Меркурий. Избягвай обаче стационарните му фази, те нерядко носят хаос и объркване. А конкретно за предстоящото ретроградие – да не е в дните, когато има точна квадратура с Марс.

Благодаря много, не се бях досетила това за предварителния... остава само да разбера квадратурите с Марс :012: Ще прочета по въпроса :)  :-*

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1779 -: Март 19, 2018, 11:35:34 am »
Предварителният урежда всички подробности, по закон той може да се обяви за окончателен, дори ако не е подписан нотариален акт. С нотариален акт официално ставаш собственик на обекта, т.е. отношенията се финализират. С продавача, не и с банката – в случай, ако имотът се придобива с кредит. Но договорът за ипотечно кредитиране е отделен документ и се подписва с банката, доколкото ми е известно. Там ще внимаваш повече при какви условия подписваш. Според мен вашите отношения вече са официално стартирали, виж датата на подписване на предварителния договор.

Сега по време на това ретроградие знакови квадратури с Марс и Сатурн са неизбежни, но поне гледай да не е стационарен Меркурий и да не е в дните, когато има точна квадратура с Марс, плюс/минус един ден. Особено ако тогава се подписва договор за ипотечен кредит. Банките са узаконени грабители, а аспектите Меркурий/Марс се ползват с лоша слава. Повече внимание и бдителност изискват спрямо контрагента, отсрещната страна. Такъв аспект често присъства в картите на брокери и юристи – ловки и хитри хора. Ако аспектът е само мунданен и не ти засяга нищо чувствително в наталната карта, може и да не му усетиш ефекта.

Всъщност предварителния си го подписала много близо до стационарната му фаза. На 3 декември тръгва в ретроградно движение. В съвпад със Сатурн е бил и секстил с Марс. Така че сега като има мунданен аспект с Марс и Сатурн, това може да финализира нещата, щом при подобна мунданна връзка е било стартирано.

А как ще се прояви тази стационарност в съвпад със Сатурн не мога да кажа, всичко зависи при какви условия си подписала предварителния договор. Освен това не ти познавам наталната карта – може и там да имаш връзка Меркурий/Сатурн, в статика или динамика.



« Последна редакция: Март 19, 2018, 11:48:03 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1780 -: Март 19, 2018, 12:05:20 pm »
Един въпрос от една непрофесионална астро любителка. Моля хората, на които питането ми ще се стори тъпо и банално, ме пощадят. Предстои ми покупка на жилище и подписване на договор за кредит. С риск брокерът да ме вземе за луда, се борех всички подписвания да бъдат при директен Меркурий. Предварителният го подписахме на 1 дек. миналата година.. Окончателният трябваше да се случи миналата седмица, но поради забавяне на разни документи от страна на продавача, сделката е много вероятно да се случи в ретрограден Меркурий. Ще се опитам да забавя нещата… но до 16.04 има много време, не знам ще ме чакат ли. Много се притеснявам, защото става дума за важни договори… някакво объркване може да коства много пари и нерви.  ??? Освен да изчакам да мине, друго май няма какво да сторя? И ако все пак се наложи да подписваме, предполагам не е задължително нещо да се „развали“?? Благодаря за отделеното време.  :17:
iivvaa,Лили е написала,че датата на предварителният договор е важна и сега по ретро меркурий се финализира ,рестартира .Ако и в натала имаш ретрограден Меркурий всичко е наред.

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1781 -: Март 19, 2018, 03:20:09 pm »
Много ви благодаря, не съм родена в ретрограден меркурий, ако това имате предвид. Иначе с банката може да подпишем тази седмица договора, поне те така искат да направим, нали трябва да си ни вържат... Благодаря пак за подробната информация, ще отделя време, за да разбера по-точно за какво става дума, тъй като чак в такава дълбочина не разбирам астрологията  :58: Качвам си и картата, ако му е интересно на някой..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1782 -: Март 19, 2018, 03:43:19 pm »
Да се надяваме, че всичко ще е наред. Ти в натала имаш Слънце, Меркурий и Сатурн в един знак. Мунданно в деня на сделката е имало нещо подобно, гледано по тропическия Зодиак. Родена си по пълнолуние, договорът също е подписан непосредствено преди такава фаза – растяща Луна, отива към пълнолуние.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1783 -: Март 19, 2018, 11:09:02 pm »
И ако все пак се наложи да подписваме

Може да се избере час, който е подходящ, в случая да не е под егидата на Меркурий, Юпитер.
Разглежда се и положението на Луната, да е растяща и да няма твърди аспекти с Марс, Сатурн, Уран, Нептун
Добре е да се подсилят 2, 3,4, 8-ми домове, Венера да няма твърди аспекти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1784 -: Март 20, 2018, 02:13:36 pm »
Благодаря ви отново за отговорите, за следващата седмица ще остане подписването на кредита. По безумен начин се бави всичко.. явно така трябва да се случи...