Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194151 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #930 -: Февруари 04, 2018, 09:47:59 am »
Дирекционен Сатурн съвпад натална Луна в 1д.Смазващо.

Други асто фактори няма ли? По транзит най-вече?

Все се чудя дали дир. светило към малефик е същото като дир. малефик към светило?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #931 -: Февруари 04, 2018, 01:18:14 pm »
Все се чудя дали дир. светило към малефик е същото като дир. малефик към светило?

При мен така е преработило през 2012/2013. Последователно двете светила направиха твърди аспекти със Сатурн и Уран по дирекция. Дир. Луна в съвпад със Сатурн, дир. Слънце в квадрат със Сатурн. После – дир. Луна в квадрат с Уран, дир. Слънце в опозиция с Уран. Доста земетръсен период, ще го помня цял живот. За съжаление със зло и некоректни постъпки спрямо мен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #932 -: Февруари 04, 2018, 01:41:21 pm »
Други асто фактори няма ли? По транзит най-вече?

Все се чудя дали дир. светило към малефик е същото като дир. малефик към светило?
Най-тежко беше,когато транзитен Сатурн спря в опозиция на луната в 21*стрелец.Натално имам квадрат луна с плутон.
Сега и прогресивна луна от риби е в сходящ квадрат с натална.Забелязвам,че транзитна луна много силно ми влияе.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #933 -: Февруари 04, 2018, 01:46:29 pm »
При мен съвпадът на дир. Луна с нат. Сатурн беше смазващ. Никаква подкрепа отникъде, подкрепящият фактор бях аз – болен здрав носи, която поговорка винаги е важала за мен. И да видите как изведнъж всички ти обръщат гръб и стават невидими /или ти за тях/, когато нещо се промени в социалния ти статус.  :57:
Иначе откъм социален живот не се оплаквам – тогава беше много по-разнообразен, с ежедневни контакти. Не се бях затворила, както е сега.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #934 -: Февруари 04, 2018, 05:47:18 pm »
Все се чудя дали дир. светило към малефик е същото като дир. малефик към светило?
като чета коментара на Лили- същото е, че нали минах сравнително скоро СД Сатурн върху Луната
то и в книгата с тълкуване на символични дирекции пише, че еднакво се тълкуват аспектите, няма значение коя планета е в дирекция

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #935 -: Февруари 04, 2018, 05:56:12 pm »
На теория съм чела, че когато малефикът е промисор и аспектира, събитието е по-брутално. При мен промисори бяха светилата към малефик, разлика не усетих. Но при най-лошото събитие /смърт на родител/ нямаше сатурнови дирекции. Разходящ съвпад на дир. Марс с нат. Слънце, който даде смесен резултат и не мога да го свържа само с едно-единствено събитие и от един тип. Проработи по различни сигнификации. Но, да – някои неща стартираха с положителни очаквания, а крайният резултат не беше никак добър.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #936 -: Февруари 04, 2018, 06:32:59 pm »
СД Слънце сходящ съвпад Марс,СД Марс сходящ съвпад асц.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #937 -: Февруари 04, 2018, 07:37:53 pm »
като чета коментара на Лили- същото е, че нали минах сравнително скоро СД Сатурн върху Луната
то и в книгата с тълкуване на символични дирекции пише, че еднакво се тълкуват аспектите, няма значение коя планета е в дирекция

Краят на годината ми предстои - дир. сатурн квадрат луна и опозиция слънце, дир. уран съвпад луна и квадрат слънце т.е. наталната квадратура на сатурн и уран аспектира квадратурата на светилата.

Тъй като съм преживяла подобен купон по транзити дали може от събития от тогава да се направи някакво предположение за изявата и би ли била подобна?

Пускам карта, ако някой може да се включи с предположение.
« Последна редакция: Февруари 05, 2018, 09:57:10 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #938 -: Февруари 09, 2018, 09:10:20 pm »
СД АЦ съвпад уран У4, действието е във втори дом , някой има ли предположения как би се отразило?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #939 -: Февруари 09, 2018, 09:59:15 pm »
Тъй като съм преживяла подобен купон по транзити дали може от събития от тогава да се направи някакво предположение за изявата и би ли била подобна?
Пускам карта, ако някой може да се включи с предположение.

Виж управителите на периодите-при кофти-по-кофти изява и обратното
После транзитите

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #940 -: Февруари 09, 2018, 11:50:58 pm »
Краят на годината ми предстои
Символична карта, която маркира година със заложено събитие, градус= година, няма тук такова понятие " в края на година", броиш цяла година и гледаш заложеното.Щом предстои да се случи, значи трябва да се случи. Гледаш прогресивна Луна как ще реагираш на същото и най-вече транзитите, кога ще се случи реално . Последните са само реални, другото е символично придвижено като тенденция. Кофти аспект по натал придвижил се до лек аспект-разрешаване на конфликта, лек аспект придвижил се до кофти аспект- използваш годината да действаш по заложеното, не и без пречки.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #941 -: Февруари 09, 2018, 11:57:50 pm »
СД АЦ съвпад уран У4, действието е във втори дом , някой има ли предположения как би се отразило?
УРАН  СЪВПАД с ASC: Възможност за утвърждаване на СВОБОДАТА И НЕЗАВИСИМОСТТА на родения. Отделяне от семейство/приятели, смяна местожителство. НЕРВНО НАПРЕЖЕНИЕ- трудна концентрация. При високодуховен човек - високи интелектуални достижения. За нискодуховния - непокорност, анархия, свади и дори безумие, ако менталните управители Меркурий/Луна са силно поразени.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #942 -: Февруари 10, 2018, 09:14:03 am »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #943 -: Февруари 10, 2018, 09:30:26 am »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #944 -: Февруари 10, 2018, 09:38:17 am »
А, така кажи :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.