Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622416 пъти)

lilith

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Натални карти
« Отговор #3780 -: Април 13, 2018, 02:14:21 pm »
Прикрит, обмислящ и пресметлив, но има и благинка при него – Луната е в накшатра Ревати. Те са способни и на дълбоки чувства, благородни жестове, но трудно се печели тяхното доверие.

Имате връзка по нодалната ос, затова така силно го усещаш и те влече – неговите Слънце/Марс са върху твоя Раху.

Да, да...предпазлив и прикрит доста. По отношение на доверието съм напълно съгласна, може би това ме обърква-постоянно го търся и не знам дали го намирам. Като цяло мислиш ли че връзката ни има бъдеще или е по-скоро на физическо привличане. Просто с предната си измъчена връзка, която продължи 4 критични години съм изтощена и изморена за още една такава.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3781 -: Април 13, 2018, 02:40:16 pm »
Цитат
Като цяло мислиш ли че връзката ни има бъдеще или е по-скоро на физическо привличане.

Това е само дискусионен форум, толкоз.
За отговор на такъв въпрос е нужен цялостен анализ – задълбочено разглеждане на двата натала, синастрия, прогностика за двамата.

Но може и други желаещи да се включат. Аз пиша кратко, защото не работя за форума. Имам ангажименти извън него.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lilith

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Натални карти
« Отговор #3782 -: Април 13, 2018, 02:43:19 pm »
Това е само дискусионен форум, толкоз.
За отговор на такъв въпрос е нужен цялостен анализ – задълбочено разглеждане на двата натала, синастрия, прогностика за двамата.

Но може и други желаещи да се включат. Аз пиша кратко, защото не работя за форума. Имам ангажименти извън него.  :)

Да, не се съобразих, за което много се извинявам и ти благодаря за всичко написано до тук. Разбира се мисля да отделя време за астролог.
Благодаря ти много за информацията, която ми даде.
 :clap:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3783 -: Април 15, 2018, 12:26:33 am »
Здравейте,

Някой би ли ми разгледал натала, много  ме притеснява този Уран в 7ми дом , както и Нептун.  И за капак Слънце в Телец квадрат Уран, Луна в Овен съвпад със Сатурн в Овен в 9ти дом.
Тези аспекти до безбрачие и проблеми с партьорите ли вещае?  :'(

Благодаря ви.
Пусни натална карта по Пласидус

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3784 -: Април 15, 2018, 02:35:46 pm »
Здравей Lilla- да, така е : прекалено големи изисквания имам към партьорите си и това доста ме обърква, и едва ли не се примирявам донякъде. Да и много държа на социалното си положение, но все не попадам на подходящи мъже. В момента съм в една връзка с мъж, който е по-голям от мен с около 8 години. Но на него му е първа сериозна(поне той твърди така) и някак си се старае, но вътрешно не ги усещам нещата, може би защото се случи доста бързо-и аз не знам как, много ме привлече. Ще пусна и неговата карта, защото скоро разбрах кога и в колко ч е роден и си давам сметка за някои неща, които се случват между нас. Просто имам чувството, че се въртя в един порочен кръг по отношение на интимните връзки, а и обичам луска, хубавите неща...
Относно Марс връх на Йод- това най-много ме притеснява-наистина понякога се чувствам като в задънена улица без изход.
И още по-лошото е че, моят Марс прави съвпад с неговото натално Слънце и секстил с неговия Плутон, което до една степен знам че е добре, защото този мъж явно е трябвало да в живота ми, но от друга страна просто имаме много недоразумения относно много неща, най-вече че адски много се влияе от майка си  и не може да събира пари за ремонт на апартамента, в който живеем. Но бих казала че много съм привлечена от него, може би защото се държи добре с мен.
Пуснах картата му: дали се притеснявам излишно ? ???

аз ще коментирам само подчертаното.

Съвсем нормално е да се въртиш в такъв кръг предвид мунданната обстановка към натала.
Накратко - опитай да спреш да очакваш партньорите да подсигуряват социалното ти положение (а може би и парите, ако Нептун отиде в 8 дом). Постарай се сама да се погрижиш за себе си, да работиш с цел постигане на това социално положение, което да те подсигури пък финансово. Това ще стане, ако се постараеш да излезеш от детайлите и подробностите и погледнеш "отгоре" на ситуациите в живота ти.
Докато го караш както досега, връзките ти няма да са успешни.

А за лукса - ами няма нищо лошо в това - по-важно е, как си ги подсигуряваш.

Ако пуснеш карта по пласидус и една нормална синастрия, може да има и още отоговори. Аз лично няма да си играя да наслагвам картите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3785 -: Април 15, 2018, 03:50:09 pm »
Много трудно ще погледне "отгоре" Луна в съвпад със Сатурн, а гледано по сидерал са и в един знак с Кету. Луна-Сатурн-Кету е всичко друго, но не и поглед "отгоре", по-скоро е поглед "навътре".  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Натални карти
« Отговор #3786 -: Април 15, 2018, 06:45:32 pm »
Това е картата на един от най-близките ми приятели , изключително труден характер. Той е човек с почти никаква толерантност към другите, нито на работа , нито в семейството си , нито в личния си живот, не уважава някой повече от своето мнение. Почти никога не е имал никакви връзки, изключително негативен и черноглед. Всичките тези проблеми от Опозицията Сатурн - Луна ли идват?

Каква е ролята на квадрата Плутон- Слънце/Венера?
« Последна редакция: Април 15, 2018, 06:47:52 pm от greg07 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3787 -: Април 15, 2018, 07:12:03 pm »
Мисля, че зад привидната арогантност се крие ранимост и неувереност. Може би по този начин си отиграва вътрешните страхове. По близнашка Луна в опозиция със Сатурн, особено по оста 6/12, не виждам предпоставки за кой знае каква самоувереност. Акцентирани са му трите трудни дома – 6ти, 8ми, 12ти. Марс и Сатурн в 6 дом работят по предназначение – там човек среща борба и враждебност. Юпитер е най-близо до МС и получава десен квадрат от силен есенциално Марс, разположен в 6 дом. Това може да носи тенденция към прекалено често въвличане в битки и конфликти с обкръжението, което в крайна сметка може да му изиграе лоша шега. Опозицията Луна/Сатурн не е благоприятна за имиджа. Иначе донякъде компенсира със съвпада Слънце/Венера и тригона на Луната към тях, но тази му по-приятна страна не е чак толкова видима за околните. Има един дискретен чар, но имам подозрения и за нарцисизъм, а причината му носи специфичен характер – може да е свързана с някакви вътрешни комплекси или страхове, за които хората не знаят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Натални карти
« Отговор #3788 -: Април 15, 2018, 07:21:53 pm »
Той е момче от провинциално градче, има добро образование , живее в София. Но тази самоувереност го поставя в такива комични ситуации. Като дете е преживял много тежки операции - Марс в 6 ти , Слънце в 8 ми , операции на сърцето. При него липсва ясна идея за това , кой е той и как се идентифицира, къде иска да е. Сега обаче Уран ще квадратира Слънце/Венера, според теб ще доведе ли до вътрешни промени?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3789 -: Април 15, 2018, 07:25:31 pm »
Само по един транзит на транссатурнова планета не раздавам присъди, не ми е в стила  :012:

А същата увереност има ли я с жените? Там как е?  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Натални карти
« Отговор #3790 -: Април 15, 2018, 07:35:07 pm »
Той е труден за връзка , защото му става скучно и търси много нестандартна връзка, която да му дава разнообразие и никакви отговорности. Аз му обясних , че това е почти невъзможно.

С този Уран на десцедента, каква връзка , може да има :(
« Последна редакция: Април 15, 2018, 07:38:11 pm от greg07 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3791 -: Април 15, 2018, 07:42:58 pm »
Мрънкало с опозиция Луна-Сатурн, при това в кофти домове. То кой ли ще го изтърпи за връзка?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Натални карти
« Отговор #3792 -: Април 15, 2018, 07:48:37 pm »
Той се ужасява от отговорности и не иска да обвързан с никой и нищо , защото това го ограничава. Гордее се , че няма ангажименти и може да си тръгне от всеки и всичко. Обикновено , напада хората с това , колко са несъвършени в неговите очи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3793 -: Април 15, 2018, 08:18:49 pm »
Всичките тези проблеми от Опозицията Сатурн - Луна ли идват?



Не.
Има изгорена Венера във въздушен знак. Въздушния елемент е с твърди аспекти. Между у 1 и 7 ми няма аспект, акцент на Водолей,  Въздух в картата. Венера и Марс в знакова квадратура. Но Марс е тронов, в дом, където стои добре, в аспект с упр. на 1 и 7-ми домове, когато пр. Слънце направи тригон с него ще се "обърне" енергията и ще се овладее ситуацията в тази сфера. Просто не е привърженик на стандартните сантиментално-сълзливи близки връзки, търси по-силни преживявания и страсти; човек на крайностите от засилен интензитет в тази сфера до пълен аскетизъм, нищо му няма.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

lilith

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Натални карти
« Отговор #3794 -: Април 15, 2018, 08:19:59 pm »
аз ще коментирам само подчертаното.

Съвсем нормално е да се въртиш в такъв кръг предвид мунданната обстановка към натала.
Накратко - опитай да спреш да очакваш партньорите да подсигуряват социалното ти положение (а може би и парите, ако Нептун отиде в 8 дом). Постарай се сама да се погрижиш за себе си, да работиш с цел постигане на това социално положение, което да те подсигури пък финансово. Това ще стане, ако се постараеш да излезеш от детайлите и подробностите и погледнеш "отгоре" на ситуациите в живота ти.
Докато го караш както досега, връзките ти няма да са успешни.

А за лукса - ами няма нищо лошо в това - по-важно е, как си ги подсигуряваш.

Ако пуснеш карта по пласидус и една нормална синастрия, може да има и още отоговори. Аз лично няма да си играя да наслагвам картите.

Здравейте. Благодаря на Lila и Happy58, пускам карти по Плацидус от астро.ком ., пускам всички възможни варианти. Благодаря за разчитането на картата. Опитвам се да съм самостоятелна, но може би съм и малко мързелива от време на време. Забравих да спомена че родителите ми са разведени и съм едно дете... и понякога си мисля,че съм свикнала да ми се дава всичко наготово, което знам че е грешно. До сега каквото съм искала съм го получавала. Просто е някакъв кръг-омагьосан, тъкмо си намеря работа-е не ми стигат парите, и хайде на друга уж по-добра, а когато не стигат родителите ми дават... А и сега се грижат за мен добре, чувствам се обгрижвана.
Да попитам какво е значението дали е по Плацидус или Равнодомната? Чета на Любомир Червенков книгата и той там казва, че е добре по равнодомната да се разглеждат...
« Последна редакция: Февруари 10, 2020, 09:10:07 am от lilith »