Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 439363 пъти)

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #615 -: Март 21, 2018, 11:06:32 pm »
Много зависи
Все едно да попиташ какво ще стане ако бял и черен живеят на едно място
Неутрализират ли се взаимно?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #616 -: Март 21, 2018, 11:15:20 pm »
Как да тълкувам, когато Юпитер и Сатурн са в един дом?

"Щом ти е трудно, трябва и да ти е леко".
Имаш възможност с лекота да се справяш с трудностите по аналогиите на дома и няма да ти тежи, че ще полагаш повече усилия отколкото искаш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #617 -: Март 21, 2018, 11:17:29 pm »
При съвпад на дирекционна куспида с натални планети орбисът също ли е +/-1 градус от точния аспект?

1 градус е 1 година време.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #618 -: Март 22, 2018, 09:12:34 am »
 Благодаря, Рени! Аз знам, че 1° = 1 година. Но въпросът ми беше за допустимия орбис, преди и след точния аспект.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #619 -: Март 22, 2018, 01:38:49 pm »
Благодаря, Рени! Аз знам, че 1° = 1 година. Но въпросът ми беше за допустимия орбис, преди и след точния аспект.
При дирекция е добре да е точен аспекта, именно поради тази причина, защото ще дава отклонение за събитийността като период, но щом е сходящ и особено кардинален би трябвало да се усеща действието на предстоящото събитие поне като намерение,според мен и може да се приеме за допустимо и ако това се отнася за главните оси по -скоро.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #620 -: Март 22, 2018, 02:11:47 pm »
"Щом ти е трудно, трябва и да ти е леко".
Имаш възможност с лекота да се справяш с трудностите по аналогиите на дома и няма да ти тежи, че ще полагаш повече усилия отколкото искаш.
Благодаря зя тълкуването :)

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #621 -: Март 22, 2018, 03:31:33 pm »
като кое?

що не четете книжки? или поне темите във форума
Хепи, исках да бъда максимално кратка с въпроса си и затова е неясно.Съжалявам! Прочетох в книгата на Левин, че при аспекти на дирекционно Слънце с натални планети или точки, орбиса е 2 градуса,а на Луната 1,5 градуса. В книгата също пише, че и при съвпад на дирекционна куспида със Слънцето, орбиса е също 2 градуса. Означава ли това,че и при съвпад на дирекционна куспида с Луната, допустимия орбис пак е 1,5 градуса?
« Последна редакция: Март 22, 2018, 03:35:02 pm от Levanta »

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #622 -: Март 22, 2018, 07:12:44 pm »
Хепи, исках да бъда максимално кратка с въпроса си и затова е неясно.Съжалявам! Прочетох в книгата на Левин, че при аспекти на дирекционно Слънце с натални планети или точки, орбиса е 2 градуса,а на Луната 1,5 градуса. В книгата също пише, че и при съвпад на дирекционна куспида със Слънцето, орбиса е също 2 градуса. Означава ли това,че и при съвпад на дирекционна куспида с Луната, допустимия орбис пак е 1,5 градуса?

Е, това е друго нещо ... да, логично е. Но бих препоръчала просто да разгледаш карти и да видиш, дали това е така. Защото аз лично не мисля, че такъв орбис е меродавен, особено за разходящ аспект - от това, което съм изследвала.

Dessie_

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #623 -: Март 24, 2018, 02:47:33 pm »
Здравейте, нова съм тук. Не съм професионалист, но любителски се запалих по астрологията (от скоро). Бихте ли ми казали надежден софтуер или сайт? В AstroFox /извадила съм час/ и bg-astrology имам разминавания с наталната карта. Ведическата ми карта, също не отговаря на асцедента. Има ли някаква връзка изобщо между ведическата карта и наталната карта? Разминаването е с 1 асц - т.е. на едната карта ми изкарва Лъв на другата Дева. Уж нагласих часовете... 
Извинявам се за глупавите въпроси.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #624 -: Март 24, 2018, 03:35:26 pm »
Има ли някаква връзка изобщо между ведическата карта и наталната карта? Разминаването е с 1 асц - т.е. на едната карта ми изкарва Лъв на другата Дева. Уж нагласих часовете... 

Разбира се, че има връзка. Това си е автентична натална карта, само че пресметната с прецесия. Там се работи по Фиксирания Зодиак. И даже е по-истинска от повечето стандартни, стига да може правилно да се разчете.

Надежден сайт за построяване на астрологични карти е astro.com .
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #625 -: Март 25, 2018, 07:29:00 pm »
Когато лунация е в съвпад с някой от лунните възли означава  ли, че може да има някакво по-специално събитие ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #626 -: Март 28, 2018, 10:03:09 pm »
Когато лунация е в съвпад с някой от лунните възли означава  ли, че може да има някакво по-специално събитие ?

Ако събитието е посочено по дирекции, прогресия или бавен транзит.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

CocoNut

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #627 -: Март 30, 2018, 07:05:06 pm »
Не знам дали има такава тема, за това поставям въпросът си тук :) до колко използвате планетите след сатурн, какво показва опитът и практиката по отношение на тях, в какви случаи са по важни и колко се проявяват? ...има различни системи, всички работят, но понеже на мен ми липсва практически опит ми се иска да чуя вашето мнение, а и въпросът си е спорен и интересен за дискусия :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #628 -: Март 30, 2018, 07:15:01 pm »
При модерен прочит ги използвам, при работа с някоя от античните системи – не.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #629 -: Март 30, 2018, 08:12:49 pm »
до колко използвате планетите след сатурн

..доколкото привличат към себе си внимание. В точен аспект със Слънце, ъглови, на възлите.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“