Автор Тема: Венера  (Прочетена 165085 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #540 -: Юли 01, 2018, 06:55:08 pm »
След няколко дена, когато Луната бъде в Овен, ще направи тригон с Луната в Лъв.
Луната ще направи,Венера ще направи ли сходящи към нещо?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Венера
« Отговор #541 -: Юли 01, 2018, 07:53:02 pm »
Луната ще направи,Венера ще направи ли сходящи към нещо?
Не, но въпреки това, ще има аспект между двете планети. А освен това, Венера след 10 дни ще премине в Дева, така че ще изтърпим, така и така сме чакали до сега.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #542 -: Юли 01, 2018, 08:27:12 pm »
Не, но въпреки това, ще има аспект между двете планети. А освен това, Венера след 10 дни ще премине в Дева, така че ще изтърпим, така и така сме чакали до сега.
транзитна венера ми беше в тригон с марса,чувствах се добре и харесвана

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #543 -: Юли 22, 2018, 02:28:03 am »
На 24 юли 2018 в 22:22:22 - Венера от Дева прави опозиция на Нептун в Риби. Уран ще квадратира Марс и Слънцето, нодалната ос.

При мен опозицията Нептун-Венера е точно на оста Асценент-Десцендент.  Слънцето ще е в съвпад с нат.Сатурн и мунданния тао квадрат ще се затвори до голям с участието на нат.Уран и Сатурн.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Венера
« Отговор #544 -: Юли 22, 2018, 07:52:24 am »
На 24 юли 2018 в 22:22:22 - Венера от Дева прави опозиция на Нептун в Риби. Уран ще квадратира Марс и Слънцето, нодалната ос.

При мен опозицията Нептун-Венера е точно на оста Асценент-Десцендент.  Слънцето ще е в съвпад с нат.Сатурн и мунданния тао квадрат ще се затвори до голям с участието на нат.Уран и Сатурн.

А пред това има секстил с юпитер и после тригон с плутон.

Като пускаш пост за мунданни аспекти пиши моля те градусите и знаците. Часът не е чак от такова значение
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #545 -: Юли 22, 2018, 11:01:13 am »
16:09:47 в Риби/Дева -> Нептун/Венера
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #546 -: Юли 22, 2018, 11:06:36 am »
16:09:47 в Риби/Дева -> Нептун/Венера
При мен 11-5 домове без мажорни аспекти ,натално са в квадрат
« Последна редакция: Юли 22, 2018, 11:08:40 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #547 -: Юли 22, 2018, 06:18:04 pm »


При мен опозицията Нептун-Венера е точно на оста Асценент-Десцендент. 

Можеш да експериментираш с мода, стил прическа, за да  създадеш един приказен образ за себе си пред/ с другите ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #548 -: Юли 22, 2018, 06:33:57 pm »
Кулминацията Венера-Нептун е подходящо време  да разпознаем идеала, но ще ни е трудно все още  да се свържем с идеалните за нас хора, защото може би все още не сме наясно какво точно очакваме от тях. Ако сме се заблуждавали за някои наши взаимоотношения, копнежи, надежди в периода от началото на цикъла Венера- Нептун, сега следва да сме по-обективни в тяхното разчитане. Това че, Нептун е ретро, но е  в сила действието на растящия тригон със Слънце е възможност по-леко да се справим с някои разочарования в романтичната и финансова сфера, както и да разберем кои наши връзки/отношения имат вредно влияние върху нашето самоуважение. Може би трябва да сме по-осведоми за всякакви запознанства, срещи, предложения.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Венера
« Отговор #549 -: Януари 19, 2019, 07:42:28 am »
За да изглеждаш стилно е необходимо да имаш усет за пропорция, изграждане на концепция, т.е. Сатурн в аспект с лични планети най-вече с Венера, Венера в Козирог или Водолей. Тогава може да комбинираш, аранжираш всичко и то да изглежда добре съчетано.

Животинските принтове предполагам повече ще им се кефят жени с по-първичен натюрел, кучки, по-агресивни, позьорки, съблазнителки, хитруши.
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 09:51:43 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Венера
« Отговор #550 -: Януари 19, 2019, 09:57:33 am »
maimunka365,
Радвам се че ще продължим темата.
Качвам картите на Пиер Карден: Асцендент Везни, Венара в 10ти дом в Лъв, У10 е Лъв, У5 е в съвпад с Венера.
и Дона Карън: Асценцент Дева, Венера в Лъв в 12ти дом, но пък съвпад със Сатурн, който е У5.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Венера
« Отговор #551 -: Януари 19, 2019, 10:34:05 am »
Fortunades, ставам кривогледа вече, харесах си картата на Пацо Рапан-а, интересен е.  :012: Той ли беше този, който вкарва за първи път на подиума чернокожи моделки и прави линия само с тях или се бъркам. Мисля имаше книга за неговото виждане за кралските особи и синята кръв, но вероятно бъркам, не съм много запозната.
Понеже темата я отвори ти, май е редно да създадеш такава, ако желаеш и имаш идея за заглавие? Моя интерес е малко по-артистичен и не е обвързан с модни икони и превъзнесени дизайнери, а с тънката линия, която е в основата. Комерсиалното - нещо което се набива с времето в главите на хората и ги обвързва с определен модел, няма собствен стил, а робуване.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Венера
« Отговор #552 -: Януари 19, 2019, 10:41:11 am »
Fortunades, ставам кривогледа вече, харесах си картата на Пацо Рапан-а, интересен е.  :012: Той ли беше този, който вкарва за първи път на подиума чернокожи моделки и прави линия само с тях или се бъркам. Мисля имаше книга за неговото виждане за кралските особи и синята кръв, но вероятно бъркам, не съм много запозната.
Понеже темата я отвори ти, май е редно да създадеш такава, ако желаеш и имаш идея за заглавие? Моя интерес е малко по-артистичен и не е обвързан с модни икони и превъзнесени дизайнери, а с тънката линия, която е в основата. Комерсиалното - нещо което се набива с времето в главите на хората и ги обвързва с определен модел, няма собствен стил, а робуване.

maimunka365 , ще помисля за нова тема, но утре, че днес имам доста ангажименти.
Иначе за Пако Рабан: стартира своята модна кариера създавайки бижута за Живанши, Диор и Баленсиага. Отваря собствена модна къща през 1966 г. Използва в работата си неконвенционални материали като метал, хартия и пластмаса за своите необичайни и пищни модели.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Венера
« Отговор #553 -: Януари 19, 2019, 11:16:50 am »
Необичайни и пищни модели дрехи  не -манекени  ;D Да, също така съвсем осъзнато използва парфюма, като магия ,ползва знанието ,че има магични миризми с влияние въпреки ,че на мен повечето му са ми анти магични ,прилошава ми от тях в истинския физически смисъл ми става лошо  :012: Идеята за известните е, за да видите работещи доказано модели -астрологично в хороскопите им, а после да гледате съседката и себе си ,защото всяка жена, дори да го крие и да се прави на скромна се мисли за стилна и одумва другите с чувство на превъзходство, а да речем тя е нищо и никаква посредсвена селянка с еснафски, масов, долнопробен стайлинг-фешън иконка демек, ама в нейното си огледало  :d030:

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Венера
« Отговор #554 -: Януари 19, 2019, 11:23:22 am »
Необичайни и пищни модели дрехи  не -манекени  ;D Да, също така съвсем осъзнато използва парфюма, като магия ,ползва знанието ,че има магични миризми с влияние въпреки ,че на мен повечето му са ми анти магични ,прилошава ми от тях в истинския физически смисъл ми става лошо  :012: Идеята за известните е, за да видите работещи доказано модели -астрологично в хороскопите им, а после да гледате съседката и себе си ,защото всяка жена, дори да го крие и да се прави на скромна се мисли за стилна и одумва другите с чувство на превъзходство, а да речем тя е нищо и никаква посредсвена селянка с еснафски, масов, долнопробен стайлинг-фешън иконка демек, ама в нейното си огледало  :d030:

Еха, да и на мен ми е прилошавало от парфюм на Пако, много са сладки и не са за всеки. Аз се осмивам, не се правя на скромна, знам си стоката. Естесвено, сравнявам се, т.е. опитвам се с яки мацки, но никога няма да съм Наоми Кембъл.  :012: Не завиждам, кефя им се, когато ме докоснат наистина. Ценител съм на женската красота като форма на изкуство. Иначе много съм куха, нищо не съм разбрала, да.  :57:  ;D
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 05:53:21 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг