Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166300 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #735 -: Август 18, 2017, 06:28:14 pm »
Е то само при съвпад на пр.Венера и Меркурий с нат.Юпитер ли има реализация? И при много други хора няма да направят съвпад :) И аз не зная в какъв контекст е зададен въпроса - но общо поставен - така бих отговорила.
може би от гледна точка на това, че нат.  Юпитер е високо горе в 10д

при мен Юпитер е в 8д, но също най-високо разположената ми планета, ретрограден по натал и прогресия, наталния опозиция на Венера, а прогресния на Слънце, все пак не може да се оплача  от реализация по 2-8 дом, но и не е каквото ми се иска да бъде, парите изтичат по наеми и сметки

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #736 -: Август 19, 2017, 01:16:15 pm »
Е то само при съвпад на пр.Венера и Меркурий с нат.Юпитер ли има реализация? И при много други хора няма да направят съвпад :) И аз не зная в какъв контекст е зададен въпроса - но общо поставен - така бих отговорила.

При мен прогресивното Слънце е високо в 10 дом и за цял живот има само един съвпад с нат.Меркурий ...

Това, което е заложено в картата може да се реализира според волята на човека. За някои планети може да е заложено разгръщане на макс, задруги ретроспекция или пък въздържане.

Искаш да кажеш наталното, за това говоря -  имаш слънце в 10 ти дом, което по принцип се свързва със стремеж към материален и обществен успех, слънцето по прогресии се движи към 11ти дом, който е домът на реализирането на желанията и намеренията.

Венера като ти е в осми дом, стигнала ли е МЦ и кога ще го стигне по прогресии?

Нали именно разгръщането на натала чрез прогресиите можем да видим какво осъществяване ще има на този натал, както по положението на бавните планети в натала може да се види кои сфери от живота ще бъдат променяни, транзитния плутон преминава максимум 3 дома за един човешки живот. Не е все едно дали "тръгва" от АЦ към ИЦ или от ДЦ към МЦ, нали?
Акрукс ме е разбрала.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Прогресии
« Отговор #737 -: Август 20, 2017, 09:44:44 am »
9д е 1-во дете на твое 1-во, моят внук е по 11д. - първо дете на мое второ дете, управлява се от Луната в самия край на 7д. , пр. Луна в самото начало на 7д. - второто дете стана майка
така е по 11 е първо дете/внук/ на мое второ  дете
венера е диспозитор на У7/второто дете/ и е в съвпад с У11 луната,/по нат./,затова в прогр. съвпада венера -меркурий на К5 е фактор,внука ми е близнак,с  елевантна венера
прогр.луна ми е везни/ венерин знак/2 дом точен тригон СЛВ 10/секстил ЮЛВ 4

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Прогресии
« Отговор #738 -: Август 21, 2017, 08:53:20 pm »
Кога е по-възможно да се случи събитие - при прогресия или при дирекция в съвпад с лична планета?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #739 -: Август 21, 2017, 09:28:40 pm »
И при двете. Особено ако има години с важни дирекции, когато наред с това се формират и интересни прогресивни аспекти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #740 -: Август 23, 2017, 03:50:42 pm »
Кога е по-възможно да се случи събитие - при прогресия или при дирекция в съвпад с лична планета?

При транзити, те са реални. Прогресии, дирекции ориентират в процесите на осъществяване на заложеното най-вече.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогресии
« Отговор #741 -: Август 24, 2017, 07:32:44 pm »
Кога е по-възможно да се случи събитие - при прогресия или при дирекция в съвпад с лична планета?

прогресиите са често с проявление от типа "няма не искам, няма недей", но е важно да се отчита планета сигнификатор/промисор и възможност и сила на въздействието им
от значение, разбира се, са и аспектите по сила, ако търсим съществени събития - съвпад, опозиция, квадрат
най-вероятно за проява е по-малко градус при сходящ и после точен аспект

транзитите по време също са определящи, както и планетни периоди

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #742 -: Август 24, 2017, 08:32:58 pm »
При транзити, те са реални. Прогресии, дирекции ориентират в процесите на осъществяване на заложеното най-вече.  :)

И въпреки това, ако имаш само транзити без дирекции, ситуацията ще е повече като напрежение и усещане, а реални събития ще имаш само ако има и от другото.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #743 -: Август 24, 2017, 09:13:03 pm »
И въпреки това, ако имаш само транзити без дирекции, ситуацията ще е повече като напрежение и усещане, а реални събития ще имаш само ако има и от другото.

Имаш всичко, но в момента, в който се родиш планетите не спират своето движение, ти си този, който е спрял в тяхното пътуване. Прогресии, дирекции ти дават символично една представа за обозримото бъдеще- колко ще пораснеш и кога  е най-вероятно. Пример, Меркурий, когато си се родила е бил максимално бърз и това е отразено по прогресия и важно като информация. Имаш по натал Слънце 23* Овен и Юпитер 29 *Овен, дирекционно на 6 г. ще са в съвпад и това ти дава информация, кога ще се задейства съвпада Слънце/Юпитер. За 6 г. Юпитер е транзитирал през  6 знака  реално, а Меркурий за 2 месеца може да е сменил 3 знака реално. Събитията са нон стоп, защото нон стоп планетите се движат и правят помежду си аспекти/ъглови взаимоотношения като част от техните цикли, а ние просто се раждаме/включваме се в определен момент и започваме да следваме съответните цикли. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #744 -: Август 25, 2017, 10:04:42 am »
Имаш всичко, но в момента, в който се родиш планетите не спират своето движение, ти си този, който е спрял в тяхното пътуване. Прогресии, дирекции ти дават символично една представа за обозримото бъдеще- колко ще пораснеш и кога  е най-вероятно. Пример, Меркурий, когато си се родила е бил максимално бърз и това е отразено по прогресия и важно като информация. Имаш по натал Слънце 23* Овен и Юпитер 29 *Овен, дирекционно на 6 г. ще са в съвпад и това ти дава информация, кога ще се задейства съвпада Слънце/Юпитер. За 6 г. Юпитер е транзитирал през  6 знака  реално, а Меркурий за 2 месеца може да е сменил 3 знака реално. Събитията са нон стоп, защото нон стоп планетите се движат и правят помежду си аспекти/ъглови взаимоотношения като част от техните цикли, а ние просто се раждаме/включваме се в определен момент и започваме да следваме съответните цикли. :)

Това много ми хареса! :58:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #745 -: Август 25, 2017, 02:24:58 pm »
Тери, такива са фактите, колкото и скучни да изглеждат или да не ни харесват.  ;)  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #746 -: Август 25, 2017, 02:40:30 pm »
О, няма скука - нито в живота, нито в астрологията :)  :38:
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресии
« Отговор #747 -: Август 25, 2017, 03:00:12 pm »
А няма-срещнали се Меркурий Луна и Сатурн в Рак и родили голямата скука  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #748 -: Август 25, 2017, 03:09:31 pm »
Никой стелиум не ражда скука, без оглед на знака.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресии
« Отговор #749 -: Август 25, 2017, 04:47:52 pm »
Ами не виждам как някой с флегматичен стелиум ,да не ми се стори твърде заспал за човек с огнен стелиум. Субективно е, но някои рачешки стелиуми ,чак съм мислела дали не са бавноразвиващи, неестествено ми изглеждат, а пък на тях вероятно аз им изглеждам не тамън  :D