Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166175 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #765 -: Август 12, 2018, 11:46:01 pm »
Сафо, при ингрес на ПР МЦ/ИЦ е много вероятно да смениш/ да внесеш промени по статус, местонахождение, личен/професионален живот. Разгледай къде попадат управителите на осите , за да разбереш  къде това ще се случи и в каква посока, според наталната им сила. Това е важен, но и критичен момент, защото вече амбициите и целите на човек рязко сменят своята посока. Много от ограниченията падат и се чувстваш освободен от традиции, наложени правила, семейни порядки и имаш личната свобода да създадеш мечтана работа или статут. Наблюдавай какво прави Сатурн по транзит, аспекти по прогресия към Сатурн.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #766 -: Август 13, 2018, 12:02:59 am »
Не прочетох цялата тема,вероятно сте писали.Прогресивните ми МЦ/ИЦ в момента са в последени  градуси по оста риби-дева,11-5 натални домове,квадратират ми 2-8 ми нат.домове.Прогресивната ми Луна е сходящ съвпад прогресивен МЦ и разх.опозиция нат.Плутон.През ноември правят ингрес(МЦ/ИЦ) в овен-везни.В натала Марс и Венера са ми в полуквадрат.Някакви идеи?Когато съм била на 20години,МЦ от водолей прави ингрес в риби.Пренесох се да живея при мъжа ми,който тогава се уволни от казармата.

Може да се промени нагласата ти към статуса ти в обществото. Ако до сега си се възприемала, като съпругата на Х - вътрешно да не се чувстваш така обвързана. Промяна на вътрешно ниво - нагласа, усещане, самосъзнание. Може да решиш, че е време да спреш на служиш на другите :) Може да преоткриеш партньорството у дома :) Да гледаш с други очи и нагласа на партньора у дома, както и да решиш, че домът има нужда от повече артистичност, вместо да бъде подреден, като аптека :)
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #767 -: Август 13, 2018, 12:03:35 pm »
Благодаря Рени,Алена!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #768 -: Август 13, 2018, 12:43:24 pm »
През ноември правят ингрес(МЦ/ИЦ) в овен-везни.В натала Марс и Венера са ми в полуквадрат.Някакви идеи?Когато съм била на 20години,МЦ от водолей прави ингрес в риби.Пренесох се да живея при мъжа ми,който тогава се уволни от казармата.
Ингрес на тази ос винаги насочва към промени на статус и на/в дома, особено съчетано с транзит на Сатурн през 4д (натален или спрямо Слънцето), както е при мен- когато пр МЦ влезе в Лъв се започнах за пръв път с мъжа на малката-той е със Слънце в Лъв на 0*2' , беше го довела за пръв път в България с бебето, а когато пр Луна от 7д направи тригон/секстил с пр МС/IС заминах при тях на гости (и на работа при мъжа ѝ)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #769 -: Август 13, 2018, 08:22:59 pm »
Акрукс,Благодаря! В деня на точният ингрес на осите Сатурн е в точен тригон(от 8 дом) с наталния ми в 12 д.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #770 -: Август 14, 2018, 11:15:11 am »
Акрукс,Благодаря! В деня на точният ингрес на осите Сатурн е в точен тригон(от 8 дом) с наталния ми в 12 д.
Не ме разбра, ще го напиша по-подробно- за промяна на дом/населено място-  Сатурн транзиртира през 4-ти натален дом или през 4-ти дом спрямо Слънцето (поставяш Слънцето на АС и отчиташ от него в кой дом е тр Сатурн) , но и в двата случая при теб не е в 4д. Може би промените ще са свързани с кариера, израстване, а не с дома. Може да изникне нещо от миналото, свързано с дома и семейството, заради 12д.- натален и слънчев.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресии
« Отговор #771 -: Август 14, 2018, 12:08:06 pm »
Аз 12 дом го свързвам с поезията -тайната лирика на душата ,крита до сега, която май се чудеше дали да не издаде? Според мен чудесна идея да види свят книжката и така скрития порив на душата ще види белият свят и той нея. А може и досегашното самотно изучаване на астрология да роди амбиция за професионален път -бло, консултации ,писане на статии и анализ .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #772 -: Юни 12, 2019, 07:14:47 am »
Марс става ретрограден по прогресия в точен квадрат със Слънце при жена,неомъжена.При такъв аспект възможно ли е  да има връзка/брак според вас?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #773 -: Юни 12, 2019, 01:39:40 pm »
Марс става ретрограден по прогресия в точен квадрат със Слънце при жена,неомъжена.При такъв аспект възможно ли е  да има връзка/брак според вас?
Сафо, гледа се комплексно картата на жената, а не само един аспект. Нима тези, които имат ретро Марс квадрат Слънце по натал да са все стари моми?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #774 -: Юни 12, 2019, 02:40:20 pm »
Акрукс, тя няма по натал квадрат, но сега се образува. Прогресивен Марс се обръща в ретроградно движение в точен квадрат със Слънце. Комплексно се гледа, да... Съжалявам, но  не се стърпях. Помислих, че сега има възможност за брак.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #775 -: Юни 12, 2019, 03:05:06 pm »
Акрукс, тя няма по натал квадрат, но сега се образува.
Написах "нима ТЕЗИ, които имат по натал този квадрат..." , т.е. има хора с този квадрат и ретро Марс, а са бракувани, тъй че не виждам на твоята позната какво може да попречи квадрата по прогресия, а че става ретро Марса, това може да окаже влияние на дома, който управлява по натал, да пречи сама на себе с действията си по отношение на изяви, самочувствие, всичко по Слънцето, което главно олицетворява Аз-а, а след това баща, мъж, шеф и т.н.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #776 -: Юни 13, 2019, 06:05:42 am »
Акрукс,Благодаря! :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #777 -: Юни 13, 2019, 03:27:58 pm »
Марс става ретрограден по прогресия в точен квадрат със Слънце при жена,неомъжена.При такъв аспект възможно ли е  да има връзка/брак според вас?

По-скоро не, но все пак зависи какво управлява в натала, дали не е диспозитор на слънцето, нощна ли е картата - тогава марс описва мъжете в живота, прогресивната луна в кой знак е и фазата й как кореспондира с наталната лунна фаза, транзитните затъмнения как се отнасят към натална и прогресивна карта....улях се!  :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #778 -: Юни 13, 2019, 07:36:00 pm »
Тери,Благодаря!Не се уля.... :)полезно ми е.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #779 -: Юни 14, 2019, 06:20:11 pm »
Сафо, всичко може, ако човека го може:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“