Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194267 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1035 -: Юни 16, 2018, 02:27:24 pm »
Прогресивно Слънце съвпад Венера- Венера и нейните аналогии стават център в период от 2 г. жената става повече Венерианка, мъжа открива какво всъщност го влече,привлича у една жена Дирекционно Слънце съвпад Венера раздвижване във връзките на натива. Това се случва само при нативи със западна Венера, като често при този съвпад се отключват умения в изкуството и красотата .
Рени, за да опровергая нападките, че написаното от теб е клише, ще споделя какво се случи при моя съвпад на пр./сд Слънце с нат. Венера, което се е случило гогато съм била на 9-10г. Ако дотогава бях книжен плъх и това беше единственото ми занимание, самостоятелно, че не съм ходила на детска градина, то при този съвпад се отприщих на тема изкуство, във всичките му проявления- записах се на руски танци в училище, че ми харесваха коронките на техните носии и от танцовия състав за пръв път заминах на лагер, въобще някъде без родител. Драматизирах приказки, като изрисуваните декори и облеклата бяха мое дело, изнасяхме с моите приятелки- съседки представления срещу скромно заплащане. Рецитали, песни и танци в кварталния клуб на ОФ организирах, пеех народни песни, свирех на акордеон, на пиано (по слух, не по ноти). После се разболя сестра ми и се затворих в себе си, не ми беше до песни и танци. Но малко след това обирах лаврите на олимпиади по математика- СД Уран съвпад Меркурий У1, 10 в 1д. , правих доклад над 20стр по физика, изнесох го пред голяма аудитория, темата беше за Торнадо, Смерч и подобни природни феномени.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1036 -: Юни 16, 2018, 02:36:12 pm »
Освен това има значение промисорът от кой дом идва и как е поставен в натала. Едно слабо Слънце по знак и дом ще даде една изява, силно есенциално Слънце и разположено в благоприятен дом - друга.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1037 -: Юни 16, 2018, 02:42:36 pm »
аз съм от кокошките с Венера във 2ри, да не споменавам и Юпитер върху нея и Луна в 8ми, че и в Рак
та какво разправяте за неработенето и друг да го мисли, че много ми се иска, коя дирекция да чакам?
и с проституцията нещо не ми се получи :017:
или може по-скромно - ей тъй да мога да си позволя поне една година да си почина

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1038 -: Юни 16, 2018, 02:56:54 pm »
и преди съм писала за пр. съвпад Слънце/нат. Венера - съвместно съжителство, не просто любов, но Венера е управител на 5, 6, 10, а Слънцето нищо, че не е силно идва от първи и има пряко отношение към партньорства, Венера е западна

при Сатин вероятно е грешен прочита, или се случва по време на съвсем неподходящи периоди, сега Луната засегната би следвало да се прояви в тая посока, ама вече не смея :-X

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1039 -: Юни 16, 2018, 03:06:17 pm »
А относно охолния и материално спокоен живот индийците казват, че там е по заслуги. Кой каквото е надробил в минала инкарнация, такива предпоставки за развитие получава в настоящата. И това би трябвало да може да се види в хороскопа. Ако пък е заложена негативна материална карма, казват, че с много безкористни добри дела, служене и безвъзмездна помощ може да се смекчат негативните указания. В рамките на заложеното в хороскопа. Бедняк няма как да стане милиардер, но не е изключено неочаквана печалба да го сполети, крупна за неговия стандарт и разбирания. Или рязко подобряване на материалния стандарт на някой етап от живота. Само че в моето обкръжение няма нито една, независимо как са поставени Венера и Юпитер, която би си жертвала личното време и личния интерес, за да служи и помага на другите. Трудно се проглежда отвъд собствения гъз. Така че на практика няма как да проследя дали изказванията на индийските риши са верни.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1040 -: Юни 16, 2018, 03:50:32 pm »
Охолният живот и материалната задоволеност - също са изпитание - например за това как човек борави с ресурсите ...
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1041 -: Юни 16, 2018, 04:55:11 pm »
Венера в екзалтация, остава и юпитер да е в рак - воала!

При мен венера е в знаков тригон със сатурн, ама и двамата в знаци на падение...та опъвам всеки ден на тръстиката. :D
Тери,Юпитер е в скорпион.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1042 -: Юни 16, 2018, 04:56:09 pm »
Венера какво общо има с "опъването" и труда без оглед в кой знак се намира ?!?  :)
Рени,при мен Венера е у6дом и е в 10д.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1043 -: Юни 16, 2018, 05:00:51 pm »
Дир.Слънце съвпад с Венера,роди се брат ми,бях на 5години.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1044 -: Юни 16, 2018, 06:17:04 pm »
аз съм от кокошките с Венера във 2ри, да не споменавам и Юпитер върху нея и Луна в 8ми, че и в Рак
та какво разправяте за неработенето и друг да го мисли, че много ми се иска, коя дирекция да чакам?
и с проституцията нещо не ми се получи :017:
или може по-скромно - ей тъй да мога да си позволя поне една година да си почина
abroad,Венера ти е у5,6,10домове и е във 2-ри.Пари,притежания ще дойдат от дете,от спортни постижения,от лотария или друг вид игри на късмета и залагания,чрез любов,творчество,някакво хоби и всичко останало по 5 дом и като производен,например 8д.от 10,или наследства от бащата,свекърва и т.н. и все пак Венера трябва да има връзка с у5 дом,независимо хармонична,или не.
Венера е у6,пари,притежания ще дойдат чрез работа,домашни любимци,лели/чичовци и всичко останало по 6 дом,когато венера е във връзка с у6.
Венера е у10,притежания от статус,от баща,от високопоставена личност,от свекър/свекърва и всичко по 10 дом ако венера има аспект с у10.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1045 -: Юни 16, 2018, 06:22:18 pm »
Рени,при мен Венера е у6дом и е в 10д.

Сафо, и при мен Венера е у6-ти дом, заточена съвпад Сатурн, но имам Луна съвпад Сатурн, Марс- Сатурн. Ако си "мълча" няма да ми се налага да работя. :)
Венера не е по работата, тя е по удоволствията. Изявени фиксирани знаци, Сатурн, Козирог, Марс-Сатурн, Светилата със Сатурн и всичко това в твърди аспекти, хората "опъват каиша".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1046 -: Юни 16, 2018, 06:28:13 pm »
Сафо, и при мен Венера е у6-ти дом, заточена съвпад Сатурн, но имам Луна съвпад Сатурн, Марс- Сатурн. Ако си "мълча" няма да ми се налага да работя. :)
Венера не е по работата, тя е по удоволствията. Изявени фиксирани знаци, Сатурн, Козирог, Марс-Сатурн, Светилата със Сатурн и всичко това в твърди аспекти, хората "опъват каиша".
Рени,означава ли това,че изборът е твой?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1047 -: Юни 16, 2018, 06:40:45 pm »
Сафо, аз имам Слънце съвпад СЛВ, опозиция с Юпитер/Уран/Плутон, Марс в 1-ви дом, акцент Овен, изявена кардиналност-мързи, ама повече ми е свободно. Да, предпочитам да правя избори, отколкото да съм реактивна. Сега с годините, откакто Пр. Слънце е в Телец, пр. Сатурн ингресира в Телец, стелиума в Овен по дирекция е в 7-ми дом, Близнаци, не се втурвам толкова много, даже има дни, когато буквално мързелувам. Уран, Плутон към стелиума, Сатурн в 1-ви, Нептун върху у 10-ти, към пр. Марс доста ми спадна енергията и съм активно -работна на периоди.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1048 -: Юни 17, 2018, 12:14:43 am »
Да, така е, затова и в тълкуването на аспекта е уточнено, че в зависимост от това дали е силен Сатурн означава едно, а при слаб Сатурн друго, в конкретния случай е другото.

Не се ли има предвид за зле поставена планета в натала? Защото доколкото разбирам, няма значение в какъв знак е дирекционния аспект.

Иначе мъжът ми е с дир Сатурн на МЦ в абсолютна точност в момента. В натала му е в 8 дом 6*28 Близнаци. Естествен управител на дома, в собствен триплицет. И за въпросния съвпад пише, освен че дава ограничение в делата, и че ако нямате ще ви даде, ако имате ще ви вземе, имайки предвид и как е поставен в натала. На мъжът ми, освен че му е добре поставен, в момента няма никакви финанси, т.е. се надявах на нещо положително, ама за сега няма такива изгледи. Освен това, другото, което прочетох е, че ако се занимавате със строителство и недвижимо имущество, ще имате успех при този съвпад. Ами то това е основната му дейност, ама и там пълен невървеж. Абсолютна нула..... та затова си е тотална стагнация този съвпад. Не съм разглеждала влиянието върху кое от 3-те нива, за които обясняват действа.
« Последна редакция: Юни 17, 2018, 12:18:04 am от irko_birko »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1049 -: Юни 17, 2018, 12:25:12 am »
Не се ли има предвид за зле поставена планета в натала? Защото доколкото разбирам, няма значение в какъв знак е дирекционния аспект.
Ето го тълкуването от книжката за дирекции, не е уточнено дали Сатурн е слаб натално или в знака по дирекция:

САТУРН СЪВПАД С  МС : ПОЛОЖИТЕЛНО ВЛИЯНИЕ : Издигане в службата или придобиване на имот, но с много усърдие и труд. Подкрепа, но и ограничаване от другите хора. Смяна на раб. място. АКО ОБАЧЕ САТУРН Е СЛАБ: Уволнение, крах на кариера, загуба на имот, опасност за живота на родения, майка му или роднина по м. линия/особено ако е в 9,10,11 дом. Страдания, ограничаване на свободата. Заговор, дискрдитация, вражда от околните, грабеж и пр./конкретно се гледа домът/.