Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194140 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1065 -: Юли 01, 2018, 09:04:19 pm »
Луната по дирекции ми прави секстил към нат.Сатурн. Някой дали има наблюдения над този аспект?
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1066 -: Юли 01, 2018, 11:20:02 pm »
Луната по дирекции ми прави секстил към нат.Сатурн. Някой дали има наблюдения над този аспект?
имала съм такъв секстил когато съм била деветгодишна, като предната година дир. Луна е съвпадала с Юпитер в 8д - по това време карах двойна бронхо пневмония зимата, а лятото ми извадиха трета сливица

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1067 -: Август 05, 2018, 11:38:43 pm »
Оста Асцендент/Децсендент по дирекции е на 30 мин от ингрес в нови знаци - в Телец за асцендента и съответно в Скорпион за десцендента. Когато такъв ингрес направи оста MC/IC - имах рязко и неочаквано събитие. Да видим сега как ще е :)

Гледам и какво други аспекти ще дадат окраска - пр.Луна ще застане на Асцендента наесен, Сатурн по дирекции се качва на десцендента. Луната по дирекции прави секстил към нат.Сатурн. Натъртва се някак на оста на взаимоотношенията, Луна, Сатурн, а и януарското ЛЗ за 2019г. ще ми е точно върху нат.Сатурн.
Над силата е само умението да я владеем!

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1068 -: Август 06, 2018, 08:53:04 am »
Оста Асцендент/Децсендент по дирекции е на 30 мин от ингрес в нови знаци - в Телец за асцендента и съответно в Скорпион за десцендента. Когато такъв ингрес направи оста MC/IC - имах рязко и неочаквано събитие. Да видим сега как ще е :)

Гледам и какво други аспекти ще дадат окраска - пр.Луна ще застане на Асцендента наесен, Сатурн по дирекции се качва на десцендента. Луната по дирекции прави секстил към нат.Сатурн. Натъртва се някак на оста на взаимоотношенията, Луна, Сатурн, а и януарското ЛЗ за 2019г. ще ми е точно върху нат.Сатурн.
Ингресия на остта АСЦ-ДСЦ е свързана най-общо с промени в обкръжението ДСЦ, и интересите АСЦ. И това ще се изяви, когато
управителите на тези оси са активирани от прогресия, дирекция или Солар. Примерно Профекция попада в знака на Дирекц. АСЦ или ДСЦ, съответно управителя на знака ще бъде управител на годината....

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1069 -: Август 06, 2018, 08:56:22 am »
Оста Асцендент/Децсендент по дирекции е на 30 мин от ингрес в нови знаци - в Телец за асцендента и съответно в Скорпион за десцендента. Когато такъв ингрес направи оста MC/IC - имах рязко и неочаквано събитие. Да видим сега как ще е :)

Гледам и какво други аспекти ще дадат окраска - пр.Луна ще застане на Асцендента наесен, Сатурн по дирекции се качва на десцендента. Луната по дирекции прави секстил към нат.Сатурн. Натъртва се някак на оста на взаимоотношенията, Луна, Сатурн, а и януарското ЛЗ за 2019г. ще ми е точно върху нат.Сатурн.
Да,освен взаимоотношения,събития при племенници,баби/дядовци,лели/чичовци.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1070 -: Август 06, 2018, 09:19:44 am »
Мисля, че аспектите на дирекционните оси на хороскопа са най -важни за предсказване на събития и дават такива и без да има прогресия или дирекция на управителите. Аз се разведох когато дир. ос асцедент десцедент аспектира точно наталната квадратура на светилата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1071 -: Август 06, 2018, 09:35:18 am »
Оста Асцендент/Децсендент по дирекции е на 30 мин от ингрес в нови знаци - в Телец за асцендента и съответно в Скорпион за десцендента. Когато такъв ингрес направи оста MC/IC - имах рязко и неочаквано събитие. Да видим сега как ще е :)
А при ингрес по прогресия на същите оси? Защото например при мен, преди 5г имаше ингрес на оста МС/IC по дирекция и събитието беше главно по МС- промяна на статуса, макар че и ИЦ участваше, тъй като по това време отпътувах за по-дълго извън дома, но се наложи да се върна, понеже майка ми беше си счупила главата и след този инцидент започна да се влошава постепенно здравословно. При ингрес на тази ос по прогресия майка почина, миналата година, а по МС се появи важна фигура в семейството, със Слънце на 2' в този знак.
При ингрес на АС/ДС по дирекция, преди 8г, не отчиатам някакви значителни промени да е имало по отношение на партньорства, за външния вид- да, тогава бях отслабнала след 6м йога и се фуках със снимки из фейсо  :012: 30г преди това, при предния ингрес на тази ос по дирекция, също не мога да кажа, че е имало значителни събития или промени. Едва 9г след това, когато дир. АС съвпадна с моето Слънце се омъжих. И сякаш промените бележи ингрес на главните оси по прогресия, а по дирекция показват събитие, ако е налице съвпад с планети/светила от натала- до този извод достигнах.
Сега видях, че когато сме се бракували, оста АС/ДС при моя мъж е била в ингрес по дирекция!
« Последна редакция: Август 06, 2018, 09:53:18 am от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1072 -: Август 06, 2018, 10:10:31 am »
Благодаря на всички за коменатрите. Довечера пак ще разгледам :)

Ингресия на остта АСЦ-ДСЦ е свързана най-общо с промени в обкръжението ДСЦ, и интересите АСЦ. И това ще се изяви, когато
управителите на тези оси са активирани от прогресия, дирекция или Солар. Примерно Профекция попада в знака на Дирекц. АСЦ или ДСЦ, съответно управителя на знака ще бъде управител на годината....

Управителите на осите - имаш предвид в наталната карта, нали? При мен оста на взаимоотношенията е в Риби/Дева. Сега по транзити Нептун е точно на Асцендента, той е управител на Асцендента :) За профекциите - трявба да почета.



А при ингрес по прогресия на същите оси? ...

При оста MC/IC- първо имах ингрес по дирекции и няколко години след това по прогресии. Когато беше ингреса по дирекции имах няколко ярки и значими събития, които не бяха в резултат на мои действия - случиха се "отвън" и извън моя контрол. Когато се случи ингреса по прогресии - имах промяна на нагласи, желания, повече, като вътрешно състояние и настроение, отколкото със запомнящи се събития :)
Над силата е само умението да я владеем!

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1073 -: Август 08, 2018, 06:22:09 pm »
Какви са Ви впечатленията от синастрични дирекционни оси, дирекционни планети спрямо рождени към момент на запознанство ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1074 -: Август 08, 2018, 06:28:22 pm »
По прогресия съм виждала такива съвпадъци - и в любовни синастрии, и в приятелски еднополови. Прогресивен АС на единия в съвпад със светило или с Венера на другия, да речем.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1075 -: Август 10, 2018, 09:53:28 am »
Какви са Ви впечатленията от синастрични дирекционни оси, дирекционни планети спрямо рождени към момент на запознанство ?
Партньорска дирекционна Луна съвпад моя дирекц.асц.-все едно го чета,чувствам и познавам отпреди.В рак е действието.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1076 -: Август 10, 2018, 01:05:58 pm »
Какви са Ви впечатленията от синастрични дирекционни оси, дирекционни планети спрямо рождени към момент на запознанство ?

Не се бях сещала до сега да правя такива съпоставки. При запознанството ни с мъжа ми се оказа, че има много засегнати точки:
- мои дирекционни към на мъжа ми:
  дир АС засяга големия въздушен тригон Уран, Луна, Марс, като се пада малко повече от градус преди Уран, но аспектира другите планети с по- малко от градус. Всъщност е почти точно върху Лилита му.
  дир Марс полусекстил с АС, секстил Слънце
  дир Слънце секстил АС
  дир Плутон 1*04 преди Юпитер и секстил Плутон
  дир Венера, Уран разходящ квадрат опозиция Уран - Хирон, полусекстил СЛВ, опозиция Парс Фортуна, но дир Уран аспектира с повече от градус нат Уран, така че може да не се зачита
   дир СЛВ съвпад ДС, куинконс Слънце (въпреки че при дирекции май само мажорните аспекти се взимат под внимание)

П.С. Малко по- късно ще добавя дир на мъжа ми към моя натал.

Благодаря ти Стар за интересния въпрос!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1077 -: Август 10, 2018, 01:47:10 pm »
По натал имам точен тригон на асц.ми с Луната на мъжа ми.Когато сме се гаджосали, дирекционният ми асц.е съвпад с наталната ми Луна,която е в 21*.На мъжа ми к4,к5,респективно к10,к 11 са в 21* в други знаци.Неговата дирекционна Луна е в 21* на негова к11.😀в точен тригон с моята натална.Та няма нищо случайно.
« Последна редакция: Август 10, 2018, 01:49:50 pm от Сафо »

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1078 -: Август 10, 2018, 02:28:42 pm »
Да, така е. То е ясно, че няма случайни срещи, но така като погледнеш нещата и може би ти се изяснява повече защо срещаш даден човек  :)  Но се замислих, че може би няма човек на Земята, който да няма нито един свързващ аспект с друг човек, дори и да не се познават. Мисля да го проверя тези дни. Предвид това, че има толкова планети и важни точки. И в този ред на мисли, ако е вярно, тогава май се обезсмисля да гледаме в синастриите доколко е съдбовна връзката ни с някой  ::)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1079 -: Август 10, 2018, 03:16:00 pm »
Да, така е. То е ясно, че няма случайни срещи, но така като погледнеш нещата и може би ти се изяснява повече защо срещаш даден човек  :)  Но се замислих, че може би няма човек на Земята, който да няма нито един свързващ аспект с друг човек, дори и да не се познават. Мисля да го проверя тези дни. Предвид това, че има толкова планети и важни точки. И в този ред на мисли, ако е вярно, тогава май се обезсмисля да гледаме в синастриите доколко е съдбовна връзката ни с някой  ::)
Всички сме свързани като един голям организъм.В живота си срещаме много хора,дори и виртуално само.С някои сме за малко,само поглед,миг,с други сме дълго време заедно,семейство,роднини,колеги,съседи.