Автор Тема: Таро (значение на картите)  (Прочетена 57461 пъти)

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #30 -: Август 20, 2018, 10:06:05 pm »
Да свършило е, защо си мислиш ,че искам някой да ме баламосва :012:, просто ми се иска някой да сподели лични наблюдения/комбинации с Кулата
« Последна редакция: Август 20, 2018, 10:11:27 pm от liamfieta »
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #31 -: Август 20, 2018, 10:10:39 pm »
Напиши и другите карти - има ли мечове, пентакли, други големи аркани...?

Също и комбинациите, които ти се падат най-често.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #32 -: Август 20, 2018, 10:14:31 pm »
Да ти кажа, навила си си го на пръста и търсиш доказателство от тарото, та си ядосала картите и ти показват, че било каквото  било, няма смисъл да ровиш, нямало е магия- Луната трябва +Дявола.-идеално ,при теб е било естествено достигнато до житейското предначертание .Лилиту да ти каже аз не съм дежурен психиатър  :012:

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #33 -: Август 20, 2018, 10:19:02 pm »
Ето някой от комбинациите
« Последна редакция: Август 20, 2018, 10:23:12 pm от liamfieta »
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #34 -: Август 20, 2018, 11:26:26 pm »
Според мен Кулата тук вече няма какво да донесе. Може би за теб е било доста кризисно и неочаквано... Проблемите в тези отношения парично-имотни ли са били и разминаване на гледните точки?

Не съм специалист по Таро, а любител от време на време.

Ако решиш може да попиташ и тук - https://www.facebook.com/groups/1956294304691151/

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #35 -: Август 21, 2018, 10:55:34 am »
Падала ми се кулата при въпрос за взаимоотношения. Показва разрив, от който няма връщане назад като май имаше и нещо положително - нещо като трансформация за питащия, но не помня вече.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #36 -: Януари 13, 2019, 05:48:29 pm »
Някой знае ли защо 12 Аркан е най-интересната карта?  ::)

Защото вижда света и себе си по съвсем друг начин ли...или защото прави съзнателна саможертва с цел духовно развитие.
Никой не резонира с планетите, така както ти!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #37 -: Януари 13, 2019, 09:10:21 pm »
На мен ми беше интересна със значението си. Когато я видях за първи път, предоложих че символизира пожервания, зависещия от чужда воля и външни обстоятелства човек. И все още ми е трудно да се откъсна от това усещане за нея.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #38 -: Януари 13, 2019, 09:37:39 pm »
Някой знае ли защо 12 Аркан е най-интересната карта?  ::)

Защото вижда света и себе си по съвсем друг начин ли...или защото прави съзнателна саможертва с цел духовно развитие.

Не разбирам от карти Таро, но защо точно тя да е най-интересната? Така се твърди ли? Прочетох, че е парадокс, противоречие. Целия свят е стъпил на такава основа като съществуване. За да получиш трябва да дадеш, ако имаш какво, ами ако нямаш трябва да се научиш и да се лишиш, за да имаш.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #39 -: Януари 13, 2019, 10:16:11 pm »
Не е ли важно да се тълкуват спрямо наредбата, тогава значението е в контекста. Така отделно е само за насока, но винаги е индивидуално. Може да е изпитание, при което се дава възможност на човек да се развие и да бъде по-достоен в собствените си очи. Самоуважение, повече вяра, необходимост при ниско самочувствие.
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 11:08:00 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #40 -: Януари 14, 2019, 11:07:23 am »
Мисля,че това май е единствената карта в която няма чужда воля и не зависиш от обстоятелствата-по-скоро показва,че това което искаш да направиш не е добре да се прави сега,момента е друг,а не че има реални външни пречки.

Да,така се твърди за Провесеният,че е най-интересната карта.

Трябва да се тълкува и без наредба,защото има въпроси за които се тегли само една карта и тя определя насоката. Така че който има опит с 12ти Аркан самостоятелно,нека да каже какви са му наблюденията.

Това,което казваш за лишаването за да имаш,аз го свързвам с Отшелника.

Също така смятам,че именно Обесеният е този,който има пълна вяра в себе си и че той може да промени съдбата си, разбира се стига да направи необходимите жертви,но това не са лишения.

 :)
Никой не резонира с планетите, така както ти!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #41 -: Януари 15, 2019, 04:50:14 pm »
По-скоро означава, че е нужна друга перспектива и отношение към случващото се. Това обикновено се налага от външните обстоятелства. Нищо в живота не съществува независимо, само за себе си.
Аз не съм срещала мнения, че това е най-интересния Голям аркан. Но съм срещала съм много интересни тълкувания на Силата, например  за мен тя е по-вълнуваща.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #42 -: Януари 15, 2019, 05:47:57 pm »
На мен ми е любима номер 14, Умереност.  И аз да си кажа.  :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #43 -: Януари 15, 2019, 06:05:58 pm »
Обесеният може да предполага разминаване между личното - желано, очаквания и външното. Липсва синхрон с хора и обстоятелства, за това което искаш.

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Таро (значение на картите)
« Отговор #44 -: Януари 17, 2019, 08:37:59 am »
За Силата знам,че дава безсмъртие  :)
Никой не резонира с планетите, така както ти!