Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194190 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #30 -: Юни 11, 2014, 12:27:14 pm »
Често е така, Мей, не може да се прави предсказание само по транзит или само по дирекция.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #31 -: Юни 11, 2014, 01:13:36 pm »
Често е така, Мей, не може да се прави предсказание само по транзит или само по дирекция.

Да, права си! Отново ще е трудно да се определи,защото пак ще има акцент даден от съвкупност на различни методи- тр. СЛВ съвпад АЦ, прогресивна Луна съвпад МЦ, тр. Уран върху Луна, двамцата Сатурн и Плутон ще квадратират натална си позиция и т.н. 

Понеже в случая ще имам едновременно и транзит и дирекция към Марс от Юпитер, ще чакам най-вече по марсови теми да има по-силно обособена изява, най-вече материализирана, за да бъде осъзната като такава :) То нарочно да си ги бях нагласяла като тайминг, нямаше да ги улуча до ден-два да съвпаднат двата аспекта.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #32 -: Юни 30, 2014, 01:50:45 pm »
Не знам, дали това, което показвам е често срещано явление, но аз го срещам за първи път :) - в картата, към днешна дата, повечето дирекционни планети са в някакъв точен аспект с нещо от натала, освен Юпитер, на който му трябва 2 градуса до точния съвпад със Слънцето, на Слънцето - 2 градуса до аспект с Юпитер и Сатурн. Това дали не би трябвало да означава, че сега е в много важен момент от живота си?

Ако на някой му е интересно - моля :) - дамата е разведена и има едно дете.

Картата е на моя близка, установих факта, докато си правех упражнения :)


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #33 -: Юни 30, 2014, 09:51:48 pm »
Ако има няколко дирекционни аспекта към важни сигнификатори, годината може да е от важните.

И при мен се задейства нещо подобно, започвайки от текущата година и през следващата. Доста мажорни дирекционни аспекти се струпват - към АС, Луната, Венера, управителя на АС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #34 -: Юни 30, 2014, 09:57:03 pm »
Ако има няколко дирекционни аспекта към важни сигнификатори, годината може да е от важните.

И при мен се задейства нещо подобно, започвайки от текущата година и през следващата. Доста мажорни дирекционни аспекти се струпват - към АС, Луната, Венера, управителя на АС.

да, доста са, пък и повтарят и значенията си в някаква степен.

благодаря ти за потвърждението.
« Последна редакция: Юни 30, 2014, 09:58:58 pm от Happy58 »

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #35 -: Юли 01, 2014, 08:31:27 am »
СКоро една позната,занимаваща се с астрология ми каза,че по при дирекциите се случват събития,когато дирекционната планета  навлезе в градусите от 28 до 1  гр.
Имате ли наблюдения за събития при вас?

Тя ми обърна внимание,че съм родила при дир луна и марс /които са в съвпад/ на 29 гр в близнаци.
Дано ме разбрахте :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #36 -: Юли 01, 2014, 08:33:59 am »
Няма как Луната и Марс да са се директирали още в момента на твоето раждане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #37 -: Юли 01, 2014, 08:41:45 am »
Няма как Луната и Марс да са се директирали още в момента на твоето раждане.

Явно не ме разбра.
Когато аз родих моето дете.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #38 -: Юли 01, 2014, 08:42:30 am »
А, да, още спя...  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #39 -: Юли 01, 2014, 08:46:52 am »
СКоро една позната,занимаваща се с астрология ми каза,че по при дирекциите се случват събития,когато дирекционната планета  навлезе в градусите от 28 до 1  гр.
Имате ли наблюдения за събития при вас?

Тя ми обърна внимание,че съм родила при дир луна и марс /които са в съвпад/ на 29 гр в близнаци.
Дано ме разбрахте :012:

определено има събития - имам си 3 бройки такива :)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #40 -: Юли 01, 2014, 08:55:03 am »
СКоро една позната,занимаваща се с астрология ми каза,че по при дирекциите се случват събития,когато дирекционната планета  навлезе в градусите от 28 до 1  гр.
Имате ли наблюдения за събития при вас?

Тя ми обърна внимание,че съм родила при дир луна и марс /които са в съвпад/ на 29 гр в близнаци.
Дано ме разбрахте :012:

освен това, не само дирекционни планети - включи и ъглите в сметката - даже те май са по-отчетливи. - поне при мен де.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #41 -: Юли 01, 2014, 09:02:56 am »
съвпадите ли дават събития?
като гледам от другите аспекти винаги имам доста и не мога да се ориентирам  ::)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #42 -: Юли 01, 2014, 09:07:57 am »
съвпадите ли дават събития?
като гледам от другите аспекти винаги имам доста и не мога да се ориентирам  ::)

сега пак си разглеждам назад картата - при всяко едно събитие в живота ми, е имало по 2-3 дирекционни аспекта - ще взема да ги изследвам :) - не е задължително да е съвпад - тук освен мажорните, важат и 30 и 150 градуса, преминаване на планета или ъгъл от знак в знак, или пък съвпад или аспект с куспида.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #43 -: Юли 01, 2014, 09:57:53 am »
определено има събития - имам си 3 бройки такива :)

При мен случая е такъв.
Тази моя позната, ми обърна внимание на следният аспект, който каза че ще се прояви,в следствие на това,че дир планети в тези градуси/28-1/ дават събития.

Имам дир Уран У7 и 8 току що влязал на К5 и е на 29 гр в скорпион.
Каза,че във въпросните градуси дава събитие,но още не се е случило.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #44 -: Юли 01, 2014, 10:19:15 am »
При мен случая е такъв.
Тази моя позната, ми обърна внимание на следният аспект, който каза че ще се прояви,в следствие на това,че дир планети в тези градуси/28-1/ дават събития.

Имам дир Уран У7 и 8 току що влязал на К5 и е на 29 гр в скорпион.
Каза,че във въпросните градуси дава събитие,но още не се е случило.

това наистина си е сериозен аспект. Но едва ли точните градуси ще дадат времето на събитието (освен ако не си нацелила часа на раждане до минута). Мисля, че е по-добре да следиш транзити и лунации в смисъла на аспекта, за да разбереш, кога ще се случи. А то пък какво значение има, кога точно - важното е, че ще се случи. То това да не е бебче? 5+7+8 дом :)