Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 602043 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3795 -: Април 15, 2018, 08:20:33 pm »
Той е труден за връзка , защото му става скучно и търси много нестандартна връзка, която да му дава разнообразие и никакви отговорности. Аз му обясних , че това е почти невъзможно.

С този Уран на десцедента, каква връзка , може да има :(
А годен ли е за пълноценна връзка, след като има операции на сърцето? Може би това да е част от комплекса му за малоценност, за което дава информация опозицията Луна-Сатурн.
Тежкият характер, налагане на собствено мнение- това е от квадрата Плутон-Слънце. Може да търси разнообразие във връзките и демонстрира свободолюбив характер по АС-близнаци, но дълбоко в себе си има нужда от любов "всичко или нищо", с Марс в скорпион и Венера в 8д, квадратирана от Плутон в 5д.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Натални карти
« Отговор #3796 -: Април 15, 2018, 08:29:11 pm »
Той се е възстановил , операцията е била като е бил на 5 годинки. Той обвинява всички за това и според него нищо в живота не си заслужава. Колко обиди съм търпял, но на скоро се скарахме много жестоко. Познаваме се от 10 години , че и повече.
Благодяра ви на всички за анализа, значи проблемите идват от Плутон-Слънце и изгорената Венера. Той не е грозен , не е манекен , но отблъсква всички с характера си.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3797 -: Април 15, 2018, 08:34:05 pm »
С Луна/Сатурн съм живяла, при това бяха двама – едната със съвпад, другият с опозиция. Никому не пожелавам, отровни хора. Но забелязах, че често се събират двойки, в които аспектът е налице и при двамата. Там печели по-силният характер или може би по-издръжливият, по-големият непукист.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3798 -: Април 15, 2018, 10:04:31 pm »
Имам аспект Луна/Сатурн, никой досега не ми е казвал , че съм отровна, студена- да, високомерна-да, трудна -да, но "отрова" няма в тази конфигурация. Тази комбинация е трудно смилаема за Венера/Марс, за огнена доминанта, разбираемо защо. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3799 -: Април 15, 2018, 10:09:58 pm »
Всеки от своята камбанария разсъждава. Кобрата и тя вероятно не мисли, че е отровна, а че е съвсем нормално нещо.   :d030:

Между другото, малко извън темата. За една натална карта става въпрос.
Докопах се до рождените данни на една съседка, беше мега кръшкачка. Козирожка. С точен час на раждане.
И ще се учудите какво има там, аз също не повярвах – очаквах Уран, Плутон или Нептун към Венера. Нищо подобно.

Съвпад на Венера и Сатурн във Водолей, Луна в края на Рак. С прецесия обаче Луната е в опозиция със Сатурн и Венера. В 6/12 по антична домификация – дом/знак.

Беше къщовница за чудо и приказ обаче, голяма чистница. АС Дева, Луна в Рак. И с ръкоделие се занимаваше. Но тя друга работа си нямаше, безработна домакиня. Тогава нямаше интернет, повечето нямаха и интелектуални интереси. Какво да правят освен да шият, плетат и да си чешат езиците по комшийски?

« Последна редакция: Април 15, 2018, 10:19:13 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3800 -: Април 15, 2018, 10:22:00 pm »
Лили, ако бях кобра, щях да кажа, че съм кобра. Не е до камбанария,а до познаване. Познавам се по съвпади си, опознавам се по опозициите си-имам достатъчно и от двата типа. Това е аспект, от който може да ти нагарча, но няма да те отрови, може да те накара да стенеш от студ, но няма да те отрови, говорим за Сатурн. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3801 -: Април 15, 2018, 10:25:30 pm »
Всеки има различни разбирания за отрова и натравяне.
Факт е обаче, че в моето обкръжение винаги присъстват хора с такива аспекти.
Понякога изпадат и в другата крайност – мазни и престорено мили, чак преиграват. Но отвътре лъха една студенина.

Ти си и доста марсова, може би това компенсира. Но Сатурн е по-близо до Венера и по сидерал се отделя от Луната.
« Последна редакция: Април 15, 2018, 10:27:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3802 -: Април 15, 2018, 10:33:48 pm »

Факт е обаче, че в моето обкръжение винаги присъстват хора с такива аспекти.


А, според теб, има ли причина за това и как е отразено в картата ти. щом си го забелязала ?
При мен такива с Меркурий/Юпитер, Венера/Юпитер. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3803 -: Април 15, 2018, 10:37:54 pm »
А, според теб, има ли причина за това и как е отразено в картата ти. щом си го забелязала ?

Отразено е, но в навамша. Чрез такива хора научавам много важни уроци. Но обикновено с негативен оттенък, винаги има елемент на разочарование или предадено доверие впоследствие. Изключения почти няма, работи на 99,99%. В повечето случаи изводът е какво не трябва да правя, каква не трябва да бъда, какво да не очаквам. Нещо като анти-пример, според който си коригирам личните изяви и възгледи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3804 -: Април 15, 2018, 10:50:24 pm »
Хм, интересно. Опитвам се да категоризирам някои от негативните си качества от този аспект, но освен студенина, контрол и високомерие за друго не се сещам. "Учителски"аспект затова дразни, тук няма предателство.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3805 -: Април 15, 2018, 10:56:55 pm »
Има доста качества, изявени при такива хора, от които аз се разграничавам. Може би затова тези "липси" срещам навън. И в семейството ни има такава доминанта, най-проблемните личности я носят. Това не ги прави лузъри обаче, напротив. На фона на останалите може да се каже, че повече са успели. От гледна точка на външното, на социалния стандарт. Но в личните си отношения не блестят с добродетели.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3806 -: Април 15, 2018, 11:03:25 pm »
Уязвими сме, затова навън компенсираме с постижения. Труден е този обмен за притежателя, чаровни самотници сме, защото рядко допускаме някой (на)вътре в нас и човека отсреща получава лъжлива информация, че не се интересуваме от него, а всъщност се страхуваме да ни усетят колко сме раними. Няма как изтеглили сме късата клечка, аз съм и от тези, които са изтеглили две къси клечки и с Венера/Сатурн.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3807 -: Април 15, 2018, 11:13:29 pm »
За Луна/Сатурн в моята извадка имам наблюдения, че уж "пращят" от приятелства. Поне привидно, в женски карти. Много социални. В мъжка карта с такава опозиция наистина съм наблюдавала склонност към по-изолиран живот. Темерут. Приятелства по интереси, поради изгода, с полезни и нужни хора. Нито едно истинско приятелство, макар че в отношенията между мъже това понятие ми е малко неясно и размито. Виждала съм и другата крайност – абсолютна безразборност, неумение да си подбира приятелския кръг, водене по чужди акъли и сто глупости на минута – мъж със съвпад Луна/Юпитер в залязващия знак. Добряк, купонджия, много социален, но абсолютно неизбирателен. Та, да се чудиш кое е по-малкото зло – сатурнов темерут или безразборен юпитерианец.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #3808 -: Април 16, 2018, 07:10:22 am »
Уязвими сме, затова навън компенсираме с постижения. Труден е този обмен за притежателя, чаровни самотници сме, защото рядко допускаме някой (на)вътре в нас и човека отсреща получава лъжлива информация, че не се интересуваме от него, а всъщност се страхуваме да ни усетят колко сме раними. Няма как изтеглили сме късата клечка, аз съм и от тези, които са изтеглили две къси клечки и с Венера/Сатурн.  ;)
Страх-сатурн.Не е къса клечка нищо,което е в 5дом.Има забавяне,на по-късен етап се случва случването. :) :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3809 -: Април 16, 2018, 10:48:13 am »
Страх-сатурн.Не е къса клечка нищо,което е в 5дом.Има забавяне,на по-късен етап се случва случването. :) :-*

Аз не мога да се оплача от "не  случване", но няма радост от това, когато Сатурн държи Венера, и удобство, спокойствие, когато държи Луна.
Колко късно, ха, ха ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“