Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 198295 пъти)

Satu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1215 -: Юли 08, 2019, 12:38:27 pm »
Момиче :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1216 -: Юли 17, 2019, 08:02:31 am »
Здравейте, какво може да се очаква при съвпад на Уран в Слънце? По натална карта слънцето ми е във втори дом.

Благодаря.
бях в период по  фирдарии Сатурн У5/Луна У11/5 от 7 дом/, като три месеца след сватбата се смени гл.хронократор влязох в период на Юпитер У7
при този съвпад се омъжих,слънцето е на К4,уран у6,работата ни събра
но имах и тр.съвпад на двата У7 юпитер/нептун с У1 меркурий
тр.Сатурн У5 свпад Венера,диспозитор на У7

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1217 -: Август 13, 2019, 09:35:56 pm »
Днес Уран се обърна назад. Все още не съм усетила в цялост енергията му в Телец.
Обърна се в съвпад с прогресивното ми Слънце У10 (натално в 5д, прогресивно в 7д) и ще стигне до тригон с Юпитер У 3 и У5. Ще решавам любовни въпроси.
Ретрограден ще е до 11 януари, когато е и ЛЗ в Рак (мой 9д) - ще засегне или далечни пътувания, или други теми по 9д.
« Последна редакция: Август 13, 2019, 11:03:54 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1218 -: Август 12, 2020, 10:52:01 am »
Забравихме Уран, покрай екзалтираните си "ох", "ах" с Марс в Овен, триото Юпитер-Сатурн-Плутон в Козирог  ;)

От вчера 11.08- 14.08. Уран е стационарен. Обикновено в дома, където е спрял Уран, е в аспект с точка, да приемем и куспидата с Водолей, се получава нещо като късо съединение и силно ускорение, което гърми бушоните. Ускоряват се събитията в тези сфери, до степен, че може да има много бърза,рязка промяна, тук няма знак плюс или минус и нещо завинаги изчезва, няма го вече  или поне не в стария му, познат вид. Много е силно неудовлетворението, безпокойството, вътре в нас, в такъв период, но пък и се ражда нещо ново, което ще се схване чак догодина. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1219 -: Август 12, 2020, 11:30:06 am »
Според Зет, в посочените от теб дни е стационарен, стационарно-ретрограден е периодът от време, в който е по-акцентиран, а това е от 15 до 19 август включително. 15 срещу 16 Луната прави секстил с Уран от Рак, а на 17 срещу 18, квадратура от Лъв.
« Последна редакция: Август 12, 2020, 11:51:20 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1220 -: Август 12, 2020, 11:33:44 am »
Уран застана стационарен в 10*телец в тригон Слънцето на сина ми.Слънцето е у9 дом и е в дева-9д.Миналата година цикъл Марс/Слънце започна съвпад там ,почина дядо му (по бащина линия)при инцидент,както съм писала вече.
Уран транзитира през 5ят му дом,реши да запише висше образование.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1221 -: Август 12, 2020, 11:53:30 am »
Да, стационарността концентрира много енергия, тогава планетата е най-бавна и имаш време да се "насладиш" на всичко от нея. Като върви директно, с нормална скорост , колкото и трудна да е нейната природа, ефектите са сравимтелно поносими, защото ще продължи да върви, и колкото да е бил кофти момента , периода, отминава. При спирането, всичко е на забавен каданс до стоп машини, символично, разбира се, аналог на агония и като настъпи  точка, ефекта е мощен, дали с плюс или минус, зависи, дали точката е "болна" или "здравословна". При стационарно-ретроградното движение, вече има движение, може да е бавно, назад, но не забива на едно място и човек може да си поеме глътка въздух, пак е разочарован, ядосан , че темпото не е същото, но има темпо, движение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1222 -: Август 13, 2020, 11:39:38 am »
а на 17 срещу 18, квадратура от Лъв.

Ще направи тао с градуса на пълнолунието във Водолей. Беше доста неприятно пълнолуние, поне за мен.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1223 -: Август 13, 2020, 08:43:06 pm »
Уран застана стационарен в 10*телец в тригон Слънцето на сина ми.Слънцето е у9 дом и е в дева-9д.Миналата година цикъл Марс/Слънце започна съвпад там ,почина дядо му (по бащина линия)при инцидент,както съм писала вече.
Уран транзитира през 5ят му дом,реши да запише висше образование.
дядо му по бащина линия не е ли по 7д, производен 4-ти от 4-ти дом, бащата на баща му
Уран в тригон на Слънце у9 в 9д-  решил да учи висше, браво на Уран и на сина ти! А какво- икономика или друга точна наука?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1224 -: Август 13, 2020, 11:13:08 pm »
Уран застана стационарен в 10*телец в тригон Слънцето на сина ми.Слънцето е у9 дом и е в дева-9д.Миналата година цикъл Марс/Слънце започна съвпад там ,почина дядо му (по бащина линия)при инцидент,както съм писала вече.
Уран транзитира през 5ят му дом,реши да запише висше образование.
дядо му по бащина линия не е ли по 7д, производен 4-ти от 4-ти дом, бащата на баща му
Уран в тригон на Слънце у9 в 9д-  решил да учи висше, браво на Уран и на сина ти! А какво- икономика или друга точна наука?
Незнам защо реших,че е по 1ви дом ,упр.Юпитер ,който е тригон Слънце.(почти нямаха контакт,виждали са се 2/3 пъти).Тогава прогресивна Луна е точна опозиция Слънце.

Специалността е Бизнес информатика.
След като завърши училище го приеха в Соф.университет-математика и информатика,но предпочете да работи.Сега обаче Слънцето е задействано и по прогресия/дирекция съвпад с нат.Меркурий в 10дом и опозиция Сатурн.Рожденият му ден започва с пълнолуние опозе Слънце.
« Последна редакция: Август 13, 2020, 11:29:55 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1225 -: Август 14, 2020, 01:01:39 am »
Специалността е Бизнес информатика.
След като завърши училище го приеха в Соф.университет-математика и информатика,но предпочете да работи.Сега обаче Слънцето е задействано и по прогресия/дирекция съвпад с нат.Меркурий в 10дом и опозиция Сатурн.Рожденият му ден започва с пълнолуние опозе Слънце.
Подходяща специалност за Девата, задействана от Уран  :)
и моят солар есента е с пълнолуние, т.е. солар и лунар ще имам на една дата, че нали съм пълнолунна  ::)
а през 2024г соларът ми е с пръстеновидно сз

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1226 -: Август 14, 2020, 08:40:21 am »
Важна година за теб, запомняща се.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1227 -: Август 14, 2020, 10:48:48 pm »
Уран се обърна в точна опозиция с наталния Уран на бившия.
Отделно личните му планети са от 11 до 27 градус Овен.
Тоз човек не е на себе си, няма общо с това, което беше.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1228 -: Октомври 18, 2020, 10:17:22 pm »
Интересува ме транзитът на Уран върху Венера.
Ако е съвпаднал с цикъл ва ретроградност, още по-интересно.
Какво ви е донесъл? Промяна във вкусовете, харесванията, любовта, финансовото състояние?

През зимата на 1999/2000 съм имала Уран каре Венера и Сатурн съвпад Венера. Безпаричен период не по моя воля.
Предстои ми обратното - Сатурн каре Венерй и Уран съвпад Венера - с циклите на ретроградие в градуса на Венера. Интересно ми е този път какво ще ми донесе. Дано не е пак безпаричие 😄 двете планети ми управляват 4д.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1229 -: Октомври 19, 2020, 01:02:36 pm »
През зимата на 1999/2000 съм имала Уран каре Венера и Сатурн съвпад Венера. Безпаричен период не по моя воля.
Предстои ми обратното - Сатурн каре Венерй и Уран съвпад Венера - с циклите на ретроградие в градуса на Венера. Интересно ми е този път какво ще ми донесе. Дано не е пак безпаричие 😄 двете планети ми управляват 4д.
ами то тогава май всички имахме парични затруднения  :) тогава, доколкото помня, Уран транзитираше във Водолей, а Сатурн в Близнаци, което ги поставя в тригон на моята Венера У2 във 2д - точно в този период си загубих всичкото злато, не успях да си го върна от заложната къща, за да платя наема на квартирата, който беше в долари, а те скочиха неочаквано нагоре
А иначе когато Уран е бил транзитен над моята Венера съм била в малките класове (70те години), изявите бяха в областта на изкуствата (танци, рисуване, музика и театрални постановки) и математиката (ходех по олимпиади и на кръжок)