Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 157688 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #90 -: Февруари 17, 2015, 03:45:26 pm »
Да знаете някакво мазило за дълбоки белези след махане на конци.Сега се мажа с Контрактубекс ама не съм сигурна дали ще ми заличи белега,някакви мехлемчета,които се правят вкъщи знаете ли?  :)
Чувала съм кора от банан да се слага върху тежки рани.Това е рецепта от Камбоджа,донесена от мой познат,който е бил доброволец там.Имал много тежка рана на крака,месото му било смъкнато до кокал на места.Местните го налагали с бананови кори.В момента няма никакъв белег.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Бабини лекове
« Отговор #91 -: Февруари 17, 2015, 06:40:55 pm »
Благодаря ви момичета  :08: златни сте  :-* Драки ще го изпробвам този метод и ще дам отзиви  :08:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #92 -: Февруари 17, 2015, 06:51:28 pm »
Благодаря ви момичета  :08: златни сте  :-* Драки ще го изпробвам този метод и ще дам отзиви  :08:
Непременно дай ОВ.Елементарно е за изпълнение.Иска ми се да знам,че работи и в БГ.Утре,ако го видя ще го попитам за колко време му са заздравели мръвките.  :) :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Бабини лекове
« Отговор #93 -: Март 13, 2015, 03:35:52 pm »
При настинка вече отказвам масажи!Днес сутринта ме хвана главоболие и схваната врат/тр.Марс скоро мина съвпада  тр.Уран в интерсептирания овен в 1д/,изчаках 4 часа,като не мина изпих ефервесцентна таблета аспирин плюс вит.С,след което се сетих,че имам инфрачервена лампа та направих 30 мин.нагревки-ефектът е МОМЕНТАЛЕН !Повторих същото след 2 часа и вече съм здрав !Вече смятам да използвам винаги когато показанието е масаж и загряване инфрарота .Желателно е ако се взема допълнително лекарство да е 30мин-1час преди нагревката-да има време да се резорбира,а действието му локално от дълбокопроникващата топлина да се потенцира .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #94 -: Март 18, 2015, 08:34:58 pm »
Някой с дискова херния на кръст? Нещо ефикасно?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #95 -: Март 18, 2015, 09:08:44 pm »
Системи манитол, сестро.  ;D Ако е много зле положението. Има и някакви инжекции, които също облекчават, ако назряват проблеми.
И молби да се махне тази влага, тези дъждове.
Упражнения за кръст при здраво състояние.

И мен ме въртят всички травми с тези промени във времето. Едното коляно не мога да разгъна. Едната става на рамото боли.
За кръст не коментираме. Сутрин не мога да стана от леглото и 20 минути се разтягам, правя упражнения за кръст. Да идва лятото, да спрат тези болки от влагата.

Това как боли... и с добавка някой възпален нерв там. Моето седмодомие нацепи спалнята с брадвичка за месо при една криза с кръст. Докато се предаде на системите манитол и морфин. Беше страшно.
Сега прави специални упражнения за кръст - прави ги на лост. За да не му се прищипват там нервите, тренира мускулите. Аз не съм я докарала до положение да буйствам, но определено виждам зор при влажни есен и пролет.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #96 -: Март 18, 2015, 10:07:08 pm »
Манитолът го дават забъбреци, вътречерепно налягане и глаукоми
Както и да е
Аналгин помага ли при липса на друго?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #97 -: Март 18, 2015, 10:22:01 pm »
Да не те отчайвам, но почти нищо не помага.

В нас има хиляда и триста мазила, какви ли не лапи и зъбове, зелени, оранжеви, пимбени. Мажим се, разтриваме се. Има моментно облекчение и то само в случай, че ситуацията не е назряла до степен инжекции и системи. Баш с манитол.
Ако си много зле, бягай на лекар. Или мога да питам нашата лекарка какви инжекции бие на седмодомието.
Аз в тежко състояние минавам с Невробекс. И ми влияе. Поуспокоява ме. Мога да кажа, че даже ми минава.
Баща ми също страда от кръст, при него официално си има дискова херния. Той си е заскладил Невробекс за кофти периоди. От него покрадвам, когато ме стегне и мен. Но на седмодомието не помага особено.
Той периодично минава курс с няколко инжекции - пролет и есен. Преди месец усети назряващ проблем и сложи няколко. А след няколко дена е на масаж, уж много специален, много чакра-макра. Малко самосиндикално си записал час преди няколко седмици. Баш на затъмнението ще е масаж.
Ще ти дам обратна връзка. Ако се окаже нещо сполучливо.

Пий нещо противовъзпалително, че да не стане гаф с нервите.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #98 -: Март 18, 2015, 10:36:31 pm »
аз съм добре, за майка ми питам, няма лекарства при нея от тоя вид, цял ден почти не е отлепила от леглото, не е могла на работа да отиде, няма диагноза, аз така я диагностицирах, разбрах преди малко и се чудя с какво да й кажа да се намаже, дето може да е под ръка
едни викат да се слага топло, други викат - в никакъв случай
абе...да изкара тая вечер, утре ще трябва на лекар да ходи, то ясно

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #99 -: Март 18, 2015, 10:44:13 pm »
аналгинът бил подействал малко, мерси за б-комплекса, оказа се, че и такова няма вкъщи

човек да се смее ли да плаче ли - станали на толкоз години, няма един нурофен

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #100 -: Март 18, 2015, 10:50:59 pm »
Топло при здраво положение. Лятото да си напича кръст.
Ако е възпален нерв, да не слага топло. Да, противовъзпалително, явно и това е проблем.

Какво усеща? Болка, пареща болка, като някой да ти ръчне нещо в нерв на зъб?
Или се е сковала и я боли?

При мен е сковаване, при седмодомие е по-тежко, това парене и щипене. При него е зле с нервите там.

Мажем се с това:
МАСАЖЕН ГЕЛ С ДЯВОЛСКИ НОКЪТ И ЕВКАЛИПТ



Има моментно влияние, охлаждане някакво, успокоение. Но не е лечение. В ранна фаза помага.

Да се оправя бързо!  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #101 -: Март 18, 2015, 10:56:16 pm »
Мерси, Ема :)

Ще я видим утре какво ще кажат лекарите, дано да попадне на читав, че рядко са вече

Аз набързо изчетох - на някои хора им помага много мануална терапия и павел баня, но не знам дали вие сте подходящи за такова лечение
други пият някакви ензими, и всички - спорт, ама не какъв да е

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #102 -: Март 18, 2015, 11:04:36 pm »
 :-*
За нищо, дано бързо се оправи маман!  :38:

Ние си имаме наше лечение. Седмодомието е ходило на какви ли не.

Сега правим следното. 1 месец на морето, на нуди плаж, без никакви бански, които да държат там влажно и студено. Ходим на плажове с черен пясък, защото се нагряват много. При здраво положение се напичаме сериозно по плажовете, печем се директно на пясъка - на черния пясък. Събираме слънце за зимата. Той спортува, играе на лост и си прави упражнения за тези мускули в областта. За да не му се прищипват нервите, да няма къде да ходят там.
Аз се разтягам по неговите методи всяка сутрин, специално за кръст си имаме разтягания. И ако видя зор при дълго ходене, хич не ми дреме дали съм пред хора, разтягам отново, за да не се скова и да не мога да си седна в колата после.
Есен почти няма проблеми, нещо по случайност.
Но пролет назряват, запасите слънце са приключили.
Да идва лятото.
А, освен на плажове, по цяло лято се печем на двора, пак нуди. Имаме си ритуали - по обяд задължително печене на кръст. Не знам дали е внушение, дали помага. Аз вярвам, че слънцето помага. Както хранителен режим и всичко останало.
Не става лесно, особено при налична повреда. Но е поносимо.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Бабини лекове
« Отговор #103 -: Март 18, 2015, 11:16:09 pm »
Papy,прочети за ишиас в търсачката,при липса на друго препочъчват компрес с топла вода за 2 мин. ,последван от компрес със студенс вода 2 мин. общо 15 мин.,отпускало .Аз лично като съм имал проблем,покой,вътрешно най-силните обезболяващи които имам,алкохол ако няма друго вътрешно и външно .Иначе Б1,мазане с фелоран,имам чисто ментово масло-мазане,почти универсално е .Но има различни причини -на лекар да определи от артрит ли е ,дискова херния ли е ,шипове и тн .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #104 -: Март 18, 2015, 11:25:11 pm »
благодаря ви, ще я инструктирам допълнително утре

Ема, майка имаше рак на кожата, така че печенето отпада...

Опозит, тя има шипове, доказано, на ишиас не прилича, може би не съм обяснила правилно, не е точно в кръста болката, а някъде в гръбначния стълб в долната част - към кръста

Чух я преди малко - каза, че от аналгина е малко по-добре и ще спи :)
« Последна редакция: Март 18, 2015, 11:30:19 pm от Papy »