Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 157576 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Бабини лекове
« Отговор #105 -: Март 18, 2015, 11:39:05 pm »
Щом от аналгин само отпуска не е ишиас да,все пак лекар,бабин лек за шипове-ябълков оцет 1 суп.лъж. в чаша вода подсладена с мед,но може и захар за вкус 3 на ден около месец,на почивки,на майка ми така се оправи артроза на ставите на ръцете/типично за зодия близнаци заболяване/ .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #106 -: Март 18, 2015, 11:43:22 pm »
Щом от аналгин само отпуска не е ишиас да,все пак лекар,бабин лек за шипове-ябълков оцет 1 суп.лъж. в чаша вода подсладена с мед,но може и захар за вкус 3 на ден около месец,на почивки,на майка ми така се оправи артроза на ставите на ръцете/типично за зодия близнаци заболяване/ .

това се пие, така ли? мерси  :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Бабини лекове
« Отговор #107 -: Март 18, 2015, 11:48:34 pm »
Моля,ябълковия оцет натурален, пие се да .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #108 -: Март 18, 2015, 11:49:43 pm »
ето и тук такъв съвет

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #109 -: Март 19, 2015, 10:36:26 am »
Мерси и на теб, уитч
Днес майка е по-добре, явно е било някакъв нерв прищипан, нещо подобно. Спала на твърдо легло.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #110 -: Март 19, 2015, 10:59:39 am »
Ами ще гледам при първа възможност, аз не живея в същия град и ми е мн трудно да ги изкомандоря по тел, особено като се е подобрила
А вчера не можеше, щото пък й беше много зле
Хем големи хора, хем като деца някой път, поне нурофен и волтарен вече имат

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Бабини лекове
« Отговор #111 -: Март 19, 2015, 07:43:34 pm »
Папи,

за такива болки и за проблемни гръбнаци е нужно да се пие много вода и бавнички упражненийца - петимата тибетци, каланетика, йога за начинаещи. Моето прословуто главоболие онзи ден ми правиха снимка и се оказа, че една от причините е деформирани шийни прешлени. Масово било от седящи пози на компютри и други такива работи. Лошото е, че все повече млади хора на по 20-25 години се оплакват от такива неща. Това няма и лечение, но може да се подобри с гимнастика и вода. Б*аси, изписаха ми една аптека болкоуспокояващи и сега съм надрусана до козирката и щастлива до безобразие...  :57: :57: :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #112 -: Март 19, 2015, 07:58:11 pm »
Ти накрай някой 60+ дето не е правил упражнения от 45-50 години да прави тибетци :)

Остеохондроза ли имаш? Някъде четох за фрешове от целина...

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Бабини лекове
« Отговор #113 -: Март 19, 2015, 08:09:18 pm »
Остеохондроза ли имаш? Някъде четох за фрешове от целина...

Аха  :012:. Така се оказва. Обаче от как разбрах и изкарах тежката артилерия - водата си я пия така или иначе, леки упражнения, медитации за изчистване, медитация за регенарация и още такива.   :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Бабини лекове
« Отговор #114 -: Март 19, 2015, 08:17:04 pm »
Ето ги рецептите:

Остеохондрозата се характеризира с увреждане на дисковете между прешлените на гръбначния стълб. Тя може да засяга шията, отдела на гръдния кош или опашния пояс, като при всички положения причинява типична болка и скованост. Предлагаме ви две рецепти с целина, които ще ви помогнат срещу проблемите с гръбнака.

* Смачкайте 30-40 грама корен от целина и го залейте с 1 литър хладка вода. Оставете да се накисне за 8 часа и прецедете. Съхранявайте готовата инфузия в хладилник. Взимайте по 1 чаена лъжичка 3 пъти на ден.


* Залейте 1 супена лъжица семена от целина с 2 чаени чаши студена преварена вода и оставете да престои 2 часа. Прецедете и пийте по 1 супена лъжица 3 пъти на ден. Съхранявайте готовия лек в хладилник.

от framar.bg
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #115 -: Март 19, 2015, 08:18:21 pm »
За йогата Гаури е в час, ако не ни се сърди вече...

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Бабини лекове
« Отговор #116 -: Март 19, 2015, 08:22:04 pm »
Гаури ми даде тези леки упражнения от йога за врата:

Цитат
Ето и упражненията:
Първо у-ние:
1. Главта на ляво (бавно и плавно) вдишваш
2. Главата в изходно положение - издишваш.
3. Главата в дясно - вдишваш.
4. Главата  в изходно положение - издишват.
така се пярави по 10 пъти... с времето можеш да увеличаваш.
 Второ у-ние:
1. Главата назад - вдишваш.
2. Главата  надолу, да опре брадичката  гърдите (ако може) издишваш.
пак серия от 10 пъти и с времето увеличаваш
Трето у-ние:
Кръгове с лицето:
а - по часовниковата стрелка
б) - оратно на ч.с.
Когато лицето е обърнато нагоре вдишваш, когато е долу - издишваш..

Сега още ме боли врата и не мога да разбера дали имат ефект, но е факт, че се пораздвижи вече  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #117 -: Март 21, 2015, 05:30:39 pm »
Вещенгер,
за болки в прешлени,шипове,стави и др.....
настъргва се хрян,слага се мед 1:1.Мястото се намазва с (безсолна) мазнина каквато и да е мас,олио,зехтин,рициново масло,за да не изгори кожата от хряна.Налага се,слага се найлон и се превързва.Спи се през нощта.за 2-3 вечери болките напълно отшумяват.
П.П: хрянът се приготвя  по-чевръсто,за да не му излети лютивото.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Бабини лекове
« Отговор #118 -: Март 21, 2015, 05:51:11 pm »
Вещенгер,
за болки в прешлени,шипове,стави и др.....
настъргва се хрян,слага се мед 1:1.Мястото се намазва с (безсолна) мазнина каквато и да е мас,олио,зехтин,рициново масло,за да не изгори кожата от хряна.Налага се,слага се найлон и се превързва.Спи се през нощта.за 2-3 вечери болките напълно отшумяват.
П.П: хрянът се приготвя  по-чевръсто,за да не му излети лютивото.

Драки, благодаря ти, но мен врата ме боли заради деформирани прешлени, а не щото е решил да боли. А бе ще се оправя, но си иска време да се регенерира всичко. Ама аз съм упорита с медитациите...  :012:

Онзи ден ми направиха панорамна снимка на зъбите и се оказа, че съм излекувала възпалената кост, за която ми обясняваха, че няма оправяне, а само вадене на зъба. Дори е започнала да се възстановява стопената кост. И това ще оправя  :012:.
« Последна редакция: Март 21, 2015, 05:53:14 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: Бабини лекове
« Отговор #119 -: Март 27, 2015, 01:24:21 pm »
Акрукс, не мога да намеря онзи твой пост, в който пишеш за анасоновите плодчета .... да ги пия както е посочено на опаковката ли?