Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 45372 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #60 -: Март 23, 2014, 01:36:42 pm »

Някъде бях,чела,че Марс в Дева също създава проблеми със стомаха. Поправете ме ако бъркам.Нещо такова да се е случвало ?   ::)
На мен ми се е случвало редовно- последния път, когато тр Марс се задържа доста месеци в дева и минаваше напред-назад над моя АСЦ изкарах многократно някакъв вирус, който се изразяваше с колит и разстройство- тогава бях частна учителка на един първолак, с който си прехвърляхме взаимно вируса цяла зима, момчето е също с АСЦ дева  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #61 -: Март 23, 2014, 02:20:32 pm »
На мен Марс като ми минава през АС, нищо форсмажорно не се случва - нито си удрям главата, нито си чупя нещо, не е имало и по-остри конфликти. Вероятно в книгата си Каръл Ръшман разчита на по-буквални и първосигнални прояви.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #62 -: Март 23, 2014, 02:46:08 pm »
На мен Марс като ми минава през АС, нищо форсмажорно не се случва - нито си удрям главата, нито си чупя нещо, не е имало и по-остри конфликти. Вероятно в книгата си Каръл Ръшман разчита на по-буквални и първосигнални прояви.
а твоя АСЦ в кой знак е и Марс кои домове владее?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #63 -: Март 23, 2014, 02:49:26 pm »
АС Скорпион, Марс е у5, намира се в съвпад с ИЦ, ъглов.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #64 -: Март 23, 2014, 03:10:36 pm »
АС Скорпион, Марс е у5, намира се в съвпад с ИЦ, ъглов.
в този случай Марс е също У1 при теб, а Плутон У1 в кой знак и дом е? Ако тр Марс над АСЦ осъществява хармонични или никакви аспекти с натални планети е нормално да няма отрицателни прояви или да ги преминаваш по-леко. тр Марс в 1д по принцип дава енергия и дали ще се изяви в положителна посока зависи от другите аспекти.
При Ръшман транзита на Марс над АСЦ в козирог я чукнал в коляното, защото е квадратирал в същото време Уран в 3д, който е овен!!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #65 -: Март 23, 2014, 03:14:27 pm »
Плутон е във Везни, Марс има само тригони.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #66 -: Март 23, 2014, 04:16:15 pm »
Ако ректификацията беше толкова лесна работа всички щяха да са майстори.
За да се направи ректификация е необходимо човек да притежава нюх на детективско куче, а това не се учи по книжките.
Този коментар пък за какво е и към някого конкретно ли е насочен? Тук на майстори ли трябва да се правим?! :017: Мислех, че сме група със сходни интереси, които просто си споделяме знания и наблюдения по дадените теми, а не трибуна за изява на непотвърдени професионалисти в този бранш.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ректификация
« Отговор #67 -: Март 23, 2014, 05:38:11 pm »
Конкретно при мен, Марс през ъглите и при съвпад с натални планети, винаги има физическо проявление. Например, преди около две години и половина, транзитен Марс като съвпадна с АЦ, си ударих главата нелепо в един шкаф. Миналия месец, като направи първи съвпад с АЦ-то ми във Везни, се разболях и имах много висока температура. Сега тъкмо повтори съвпада с АЦ, защото тръгна ретро, пак съм с настинка, този път в по-лека форма. Друг пример- винаги когато имам възврат на Марс и той съвпадне с натално МЦ, физически пътувам някъде, това си е закон при мен. Марс е У6 и У7 дом, в съвпад с МЦ откъм 10-ти дом.

Същото нещо отчитам и при напрегнат транзит на Меркурий към натален Сатурн-съвпад, опозиция и квадрат. Винаги излиза някакъв сериозен проблем в работата или получавам някакви много неприятни новини. В натала Мекркурий и Сатурн образуват тригон.

Странно е, че има много случаи когато при мен няма никаква изява на тежки транзити от Плутон, Нептун, Уран, даже и Сатурн понякога, но бързите планети си работят.

Опитах да си правя ректификация преди няколко месеца, като се запалих по антична астрология. Правих я уж по примарни дирекци, проследих примарните към върхове на домове, паралели, контрапаралели, за по-фина ректификация, защото часът ми на раждане така или иначе си е точен. Получих някакъв резултат от минус 3-4 минути назад. Обаче при прогностика тези минутки, могат да дадат и година разлика за дадено събитие.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #68 -: Март 23, 2014, 05:54:25 pm »
Може и да греша, но ми се струва, че не е нужно да си удариш главата някъде, за да си направиш точна ректификация.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ректификация
« Отговор #69 -: Март 23, 2014, 05:57:51 pm »
Оставам на мнение, че има карти, с които е трудно
И това за марс и цицината беше шега, на мен марс през предпполагаемо точния асц не ми носи нищо, даже и не бих познала, ако не гледам картата, а все пак в натала не ми е най-забутаната планета

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ректификация
« Отговор #70 -: Март 23, 2014, 06:04:56 pm »
Ами то е ясно, че ако някой се удря всеки ден или получава физически травми често, имам такава даденост по натал. Или пък, ако някой е много активен физически, като например спортува, вероятността от травми е много по-голяма.

От друга страна, аз изключително рядко съм се удряла някъде, да не говорим че никога не съм спортувала. Затова един удар по главата, за мен наистина е нещо съществено, особено при факта, че Марс управлява мой 6-ти дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #71 -: Март 23, 2014, 06:27:44 pm »
Венера не се свързва с оперативната намеса, но също съм забелязала, че често се случва при някакво неприятно събитие транзитната Венера да ми минава в точен съвпад с АС или ДС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Ректификация
« Отговор #72 -: Март 23, 2014, 06:46:28 pm »
Колко градуса давате за съвпад с Алдебран/Антарес?И един съвпад с АС,предполага ли склонност към чести наранявания,не чак катастрофални,но пък редовни.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #73 -: Март 23, 2014, 06:50:53 pm »
Според моя преподавател за кралски звезди може да се вземе по-широка орбиса - до 5 градуса, аз клоня към 2-3 за по-изразено влияние. Не е задължително тези звезди да дават склонност към наранявания, особено Алдебаран - тя се свързва и с късмета, успеха, богатството. Антарес е с по-марсианска природа, може да даде по-буен нрав и тенденция да се привличат конфликтни и напрегнати ситуации.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #74 -: Март 23, 2014, 06:52:44 pm »
Венера не се свързва с оперативната намеса, но също съм забелязала, че често се случва при някакво неприятно събитие транзитната Венера да ми минава в точен съвпад с АС или ДС.

Лили, прятко ли тези събития засягат емоционалното ти състояние -примерно да ти развлят отношения с приятели/любими, нещо такова?

Иначе Ребека, според мен трябва да е по-малко от градус, за да има съвпад. Изгряващ Антарес дава болести, насилие, но може да даде богатство, така че може и заради него по-често да претърпяваш злополуки, твърде е възможно. Антарес е доста ярка, би трябвало да има силно влияние. Алдебаран е нещо като Венера/Сатурн, доколкото помня, едва ли е причина за злополуки.  :)