Автор Тема: Пълнолуние 29 май 2018г.  (Прочетена 10749 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Пълнолуние 29 май 2018г.
« -: Май 24, 2018, 03:25:47 pm »
Предстоящото пълнолуние е е на 9-ия градус в Стрелец и във 2 дом на картата за София. Фокус може да има над ресурсите, които имаме в духовен план или са някъде в далечни земи. Диспозиторът му Юпитер - е в 1 дом и това подчертава този акцент (духовност и иностранство) и прави голям воден тригон с Венера - диспозитор на асцендента на Лунацията, тронов Нептун и  Юпитер. Водата в тригона предполага емоционалност, а участието на Юпитер и Нептун насочва към духовното. Венера, диспозитор на асцендента във Везни  - предполага, че усилията ще бъдат насочени към търсене на хармония, баланс, разбирателство, чрез духовни или възвишени методи, а не с удар по масата или натиск.

В паралел към нашите ресурси (лунацията във 2 дом)  разглеждам и това, че Марс е на Имум цели в съвпад с южния възел и в секстил с лунацията. Ще има връщане към нашите корени и може би срещи с хора, за които имаме онова чувство, че се знаем от 100 години.

Десцендентът е на крачка от анаретна зона в края на Овен, а Уран е на 1-ия градус в Телец. По отношение на партньорствата следва да сме една идея по-зрели, овладели спонтанните нервни изблици и да правим първи крачки в прохождане към стабилното, чрез новаторски подходи :)

И пропуснах да включа нишката от новолунието в Телец - ако допуснем, че тогава започва лунния цикъл, а сега е кулминацията. То е в 9 дом в телец - пак предполага търсене на духовен подход, под влиянието на Венера.

Може би съм повлияна от ингреса на Уран в Телец, но смело предложих един нестандартен и буквален поглед :)

Ако трябва да се вместя в няколко думи - бъди духовен, търси хармония, очаквай срещи тип дежавю, бъди новатор в партньорствата и излез от познантите стари схеми :)



При мен лунацията не прави съществени аспекти, но е на МП Юпитер/Сатурн. С интерес очаквам новолунието в Близнаци, но за него - в следващата тема :)
« Последна редакция: Май 24, 2018, 07:47:28 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #1 -: Май 24, 2018, 03:47:07 pm »
Алена, благодаря, че ме отмени, понеже напоследък само аз пусках темите за лунации  :)
Предстоящето Пълнолуние попада при мен в 3-ти дом, на 2*38' от IC , квадратира Уран У6 в 12д. , в тригон с Луната У11 в края на 7-ми и секстил Слънце У12 във 2д. , може да се каже и тригон с Юпитер У4 в 8-ми. Нямам си идея какво ще кулминира/приключи, но ще е благоприятно, с оглед на това, че преобладават положителни аспекти.

Меркурий в картата на Пълнолунието в 8ми дом съвпада с фиксираната звезда Алциона, най-ярката от Плеядите, известна като Плачещите сестри.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #2 -: Май 24, 2018, 04:21:09 pm »
При мен в 7дом,секстил Уран у10 в 5д.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #3 -: Май 24, 2018, 04:26:51 pm »
Диспозиторът му Юпитер - е в 1 дом и това подчертава този акцент (духовност и иностранство) и прави голям воден трифон с Венера - диспозитор на асцендента на Лунацията и с Юпитер.
... и с Нептун.
Тригонът е Юпитер – Венера- Нептун

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #4 -: Май 24, 2018, 04:35:22 pm »
При мен е в 5 дом в съвпад с Нептун У9 и тригон Слънце У2, което в момента е в съвпад със северен възел. Възможно ли е този съвпад с Нептун да сложи край на илюзиите ми по темите на 5-ти дом?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #5 -: Май 26, 2018, 08:48:05 am »
При мен е в 5 дом в съвпад с Нептун У9 и тригон Слънце У2, което в момента е в съвпад със северен възел. Възможно ли е този съвпад с Нептун да сложи край на илюзиите ми по темите на 5-ти дом?
северен възел е на Мой Лилит сега,как ме чувства твоето Слънце,Рада? Мисля,може би ще приключиш да даваш пари за нещо.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #6 -: Май 27, 2018, 07:35:22 am »
Пълнолунието е съвпад с АЦ на сина ми,квадрат Слънце.Тр.Сатурн съвпад с Юпитер у1,у4  дом.Луната е у8 му дом.
От вчера е с обрив по тялото и лицето.Преди години дълго време лекува стафилококова инфекция.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #7 -: Май 27, 2018, 10:31:14 am »
Сафо, съжалявам за ситуацията. Не е ли алергия? Има ли аспекти от към натален и транзитен Нептун?
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #8 -: Май 27, 2018, 11:08:37 am »
Сафо, съжалявам за ситуацията. Не е ли алергия? Има ли аспекти от към натален и транзитен Нептун?
Натален Нептун в 24гр ♑ опозиция на съвпада Марс Венера в 8дом. Тр.нептун опозиция ☀ (10гр.) ♍.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #9 -: Май 27, 2018, 01:41:52 pm »
Пълнолунието е съвпад с АЦ на сина ми,квадрат Слънце.Тр.Сатурн съвпад с Юпитер у1,у4  дом.Луната е у8 му дом.
От вчера е с обрив по тялото и лицето.Преди години дълго време лекува стафилококова инфекция.
Венера - натална и транзитна как се вписва в ситуацията? А 6д. кой управлява и какво има в него, аспекти?
раничко е за Пълнолунието да го обрине, макар да действат лунациите с ден-два по-рано понякога
И, ако обичаш, изписвай планети и знаци на кирилица, а не с копирани глифове- използването им не ни прави по-знаещи и разбиращи.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #10 -: Май 27, 2018, 03:17:44 pm »
СЛВ, Слънце и Сатурн са почти в 1 градус с минимален орбис.
При мен е във 2д, квадратира точно Меркурий на 7гр в Риби. Меркурий е у9 и у11.
АЦ и домовото разположение на лунацията повтаря моята карта.
« Последна редакция: Май 27, 2018, 03:19:59 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #11 -: Май 27, 2018, 03:54:42 pm »
Венера - натална и транзитна как се вписва в ситуацията? А 6д. кой управлява и какво има в него, аспекти?
раничко е за Пълнолунието да го обрине, макар да действат лунациите с ден-два по-рано понякога
И, ако обичаш, изписвай планети и знаци на кирилица, а не с копирани глифове- използването им не ни прави по-знаещи и разбиращи.
Акрукс,глифовете излизат,защото писах от телефона,ще си взема забележка.6д му е в телец.Венера е в 8д.съвпад Марс в рак.Транзитна Венера му беше на к8 опозиция Сатурн в деня на обрива.Той взема добавки и др.неща,фитнесманияк е.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #12 -: Май 27, 2018, 04:31:07 pm »
Акрукс,глифовете излизат,защото писах от телефона,ще си взема забележка.6д му е в телец.Венера е в 8д.съвпад Марс в рак.Транзитна Венера му беше на к8 опозиция Сатурн в деня на обрива.Той взема добавки и др.неща,фитнесманияк е.
олее, ясно
кажи му да внимава с тези добавки, не е шега работа, много млади хора си заминаха след продължителна употреба на добавки, в съчетание с антибиотици за сезонен вирус и някое друго хапче, като антидепресант (Цв. Цветанов от Враца), Виктория Димитрова (фигуристка)
Този март почина най-добрия приятел на гаджето на позната босненка, нямаше 30г. , а тя като се уплаши за гаджето си, забрани му да ходи на фитнес.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #13 -: Май 29, 2018, 01:35:58 pm »
Когато диспозитора на пълнолунието е ретрограден, забавя ли се осъществяването на задействаните задачи, резултатите, решенията в активираните сфери имат ли външен израз, естествено ли ще сбъднем желания модел, който да ни донесе сигурност и удобство, ще получим ли признание за търсенията и убежденията си, ще намерим ли посока за практическото приложение на енергията на Слънцето в Близнаци ? Пълнолунието се случва на базата на големия воден тригон между Венера- Юпитер-Нептун, като Юпитер е диспозитор на лунацията, което е важно за начина, по който ще задоволяваме по-дълбоките си си емоционални потребности и психичната ни чувствителност става водеща в периода, разбира се за онези, които са в досег със същите. Сякаш сме призовани да станем търсачи, изследователи[/i на всичко, онова, което клокочи под повърхността, преди да постигнем задоволство за вътрешния си мир и спокойствие, да задоволим копнежите, които чувстваме( Нептун е квадрат с пълнолунието). Ако сме имали проблеми , с това дали сме узряли за индивидуалните си стремежи, мироглед( лунацията задейства тригона Слънце- Марс, преди последния да стане ретрограден), както и дали ще спазим краен срок, ограничено време, пари, да предадем осъзната информация, сега сме мотивирани да се изправим срещу същите и да ускорим нещата. Тази лунация ако активира точки от Подвижния кръст ще повлияе върху бъдеща ориентация, ако сме достатъчно бързи да уловим момента, преди Марс да спре и да изчистим преувеличени перспектива, планове за бъдещото, неразбории с роднини посъребрена линия. Неспособността да се приспособим към физическата страна от ежедневието е капана от квадратурата на Нептун към лунацията и може да ни изиграе лоша шега, ако се предоверим на другия/-ите . Може би не е желателна спонтанна реакция, при вземане на решения и приключване на договорености, сделки, контакти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 29 май 2018г.
« Отговор #14 -: Май 29, 2018, 02:55:53 pm »
Не съм вземала под внимание досега дисзпозитора на лунацията, а при настоящото Пълнолуние, диспозиторът едно, че е ретрограден, отделно Луната е в падение в знака, в който се намира.
Юпитер днес е в съвпад с Прозерпина, която в митологията е дъщеря на Юпитер (Зевс)  :)