Автор Тема: Повторение  (Прочетена 8285 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Повторение
« -: Ноември 22, 2013, 10:05:56 am »
Замислих се, ако е възможно човек съзнателно да изживее живата си втори път, нещо като повторение с възможност на поправка, дали би избягал напълно от себе си, ще направи ли различни избори и до каква степен ще измени живота си :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Повторение
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2013, 10:32:50 am »
Аз не бих-на грам
Изобщо не мисля за миналото, то е нещо като да чуеш някакви термини, и след месеци по повод на нещо странично, да ти изскочат в главата-научил си ги, без да си разбрал
Всичко, което се случва, е просто опит, не се мери в кг, не са записки, които да прегледаш
Всъщност има полза да се върнеш назад само ако има натоварени емоции-да се оттървеш от тях и да си прибереш обратно вложената енергия
Това според Кастанеда му се вика рекапитулация
И после си свободен като птичка  :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Повторение
« Отговор #2 -: Юли 20, 2014, 05:21:20 pm »
Надали, като цяло съм доволна от живота и изборите си. Има си някои козметични промени, но не си заслужават усилието да започвам всичко на ново заради тях.  :012: :012: :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Повторение
« Отговор #3 -: Юли 20, 2014, 05:58:02 pm »
:38:  Значи не си бъркала достатъчно и както трябва,не че е задължително де.   :d030::72:

Няма грешки/бъркане - има само опит!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Повторение
« Отговор #4 -: Юли 20, 2014, 05:59:39 pm »
Каквото съм направила в миналото, то за него момент съм направила най-доброто, на което съм била способна. Това е. Не съжалявам за нищо и не бих го повторила отново  :d030:... Живота е движение напред, а не буксуване на едно място или движение назад.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Повторение
« Отговор #5 -: Юли 20, 2014, 08:05:32 pm »
Това не е успокоение, маце, а ЗНАЕНЕ!

Успокоението е дума за слабите духом.


Относно кой на коя кълка лежал това си е твой проблем. Ако ти разбираш под постижения само материализми, то има доста още да учиш. Както и относно "преражданията", защото прераждания НЯМА  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Повторение
« Отговор #6 -: Юли 20, 2014, 08:24:25 pm »
Ако трябва сега да направя равносметка на живота си, вече знам какво не бих допуснала, ако можех да върна времето назад и да изживея някои моменти от миналото по друг начин. Но дори ако сега някои неща отчитам като грешки, те всъщност може и да не са били грешки, а просто част от пъзела, който е трябвало да наредя, за да стигна дотук и да съм това, което съм в момента. Вероятно не бих си позволила някои слабости, но за да ги отчитам като такива към сегашния момент, е трябвало да ги изживея в миналото, иначе откъде щях да зная?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Повторение
« Отговор #7 -: Юли 20, 2014, 08:34:48 pm »
Ех... Веще,въпреки че не те познавам от скоро - този твой остър език така ми пречи на психиката,че не може да бъде... Спри се малко,успокой топката - имам чувството че още малко ще изядеш всички,които не мислят като теб...

С цялото ми уважение  към теб !

Проблема си е твой бре чадо! Това, че казвам нещата с истинските им имена не означава остър език  :d030:. 

Не съм нервна, че да успокоявам топката... па и топки си нямам  :P... Толкова ме мързи в момента, че нямам думи...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Повторение
« Отговор #8 -: Юли 20, 2014, 08:47:55 pm »

А вие със спомените от Атлантида като как се пръкнахте към то 2014 живи на земята без прераждане?   :d030:


След като много знаеш си напъни мозъка и се сети сама  ;).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Повторение
« Отговор #9 -: Юли 20, 2014, 08:54:50 pm »
А вие със спомените от Атлантида като как се пръкнахте към то 2014 живи на земята без прераждане?   :d030:

Паралелна инкарнация, хронологичното време нали не съществува.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Повторение
« Отговор #10 -: Юли 20, 2014, 08:56:50 pm »
Мигар телепорт във времето и пространствата?  :-\

Ааааа не бе, то и метрото върши работа...  :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Повторение
« Отговор #11 -: Юли 20, 2014, 09:03:22 pm »
Абе вие духовните много напред технически сте го докарали-чак и метро!  :d030:

Техническият напредък е нищо без съзнание  ;).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Повторение
« Отговор #12 -: Юли 20, 2014, 09:14:08 pm »
Драко, представи си една гигантска енергийна фуния за телепортация във времевия континуум.  ;D

На входа си Драко, на изхода ставаш посветен маг от Атлантида.
По пътя внимавай на кръстовището вляво да не те поведат сивите - силите на Злото. Изгори ги със светлинния лъч на Истината, следвай петолъчката в центъра на енергийния портал, позволи на ВА да те води и, когато чуеш жужене в главата си, се влей в потока със златни пчелички - това са най-посветените души - твоите Водачи!  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Повторение
« Отговор #13 -: Юли 21, 2014, 01:20:36 am »
Аз не вярвам в тия едновременни инкарнации или там каквото...
Обаче ми се струва съвсем логично да има паралелни светове
Например оня ден много търсих една кофа, естествено първо на най-логичното място
Половин час по-късно я намерих именно на въпросното логично място, тоест-в една вана, невъзможно да не бъде видяна
Друг да ми беше казал, щях да кажа-заблудил си се

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Повторение
« Отговор #14 -: Юли 21, 2014, 12:26:39 pm »
Аз не вярвам в тия едновременни инкарнации или там каквото...
Обаче ми се струва съвсем логично да има паралелни светове
Например оня ден много търсих една кофа, естествено първо на най-логичното място
Половин час по-късно я намерих именно на въпросното логично място, тоест-в една вана, невъзможно да не бъде видяна
Друг да ми беше казал, щях да кажа-заблудил си се

Паралелните светове са си вече почти научно доказани или поне сериозно хората се занимават да ги докажат. А за паралелните инкарнации - какво толкова трудно има да повярваме, че в паралелните вселени живеят нашите паралелни инкарнации.  :D :D :D :D :D

http://www.iflscience.com/space/how-do-you-test-multiverse-bubbles