Автор Тема: .  (Прочетена 10037 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #15 -: Юни 26, 2019, 05:40:57 am »
Моментът на раждането е своеобразна енергийна матрица на момента. Палитра и съчетание от цветове. Можем ли да кажем, че от нея може да нарисуваме една, единствена картина ? Свободната воля колкото и да е свободна, все е обусловена и се "движи" в параметрите на тази матрица. "Грешката" може да е да мацнем примерно един нюанс на зеленото, вместо друг. Какъв е критерият за грешка ? Само като следствие можем да стигнем до извода, че нещо ни изглежда като грешка. На първо четене "грешка" може да се окаже причина за печелившо стечение на обстоятелствата. Едно и също нещо в зависимост от резултата, може да се окаже печеливша карта, с посредствени резултати и грешка. Така е и с резултатите, вследствие на прилагане на сатурнов тип качества, способности.

Според мен е въпрос на късмет, какво билетче ще изтеглиш от житейската лотария. Тези, които са с по-печелившо, спокойно могат да трият сол на главите на тези, с по-малък шанс и възможности, да го играят гурута, че онези другите най-вероятно имат  да учат някакви уроци и нещо не правят като хората, нещо са криви, усукани и имат някакви кармични уроци за изплащане от минали животи.
Според мен информация за минали животи, може да ми бъде полезна, само ако спомага нещо да се подобри тук и сега.
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 06:00:16 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #16 -: Юни 26, 2019, 10:10:34 am »
Защо?

Луната -с какво се чувствам удобно в кожата си, в случая със Сатурн. От какво имам нужда, за да изразявам естествено себе си-от Сатурн. Каква е представата ми за себе си, която виждам отразена в своите действия, свързани с публиката.Там, където е Сатурн човек винаги се притеснява, а там където е Юпитер е ентусиазиран, вярващ. Тогава кой е за предпочитане в 10-ти дом, за да сме в очите на обществото като хора успели, създали нещо, знаещи значими неща ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #17 -: Юни 26, 2019, 10:22:08 am »
Много хубава и интересна тема!
Ах, този строг Сатурн!

Със Сатурн в седми дом и управител на Асцендента, какво може да ми кажете? Асцендента е Козирог. За протокола - Скорпион съм. ;D Освен това доколкото знам Сатурн управлява цялата ми карта.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #18 -: Юни 26, 2019, 12:25:10 pm »
Прочетох темата и ще се включа по въпроса за връзката на Сатурн с духовното. Сатурн те учи, че/да можеш без (почти) всичко, без алчност, без излишности. В моментите на пълно отчаяние, когато останеш сам със себе си, след етапите на тъгуване, следва епифания и тя е, едва ли не, рационална. Тогава се ражда вярата, надеждата, смисълът, може би като защитен жизнен механизъм на ума, за да оцелее, но пък стабилна работеща двигателна машина.

//почти изцяло съм Сатурнова, разбирам го, можех да го обясня и по-добре, но няма да е днес.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #19 -: Юни 26, 2019, 02:52:36 pm »
Не става само с бачкане и учене, иска се и курорт.
Когато има баланс между Слънце- Сатурн-Юпитер, положителните качества на Сатурн са налице, иначе остава само блъскането и неудовлетворението. По-по е когато Сатурн не ти отнема, отколкото дава:)
Няма как при всички Сатурн да е само вреден, полезен, да учи, да смучи.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #20 -: Юни 26, 2019, 03:53:05 pm »
Рени, къде отиде дългият ти пост!?

Не успях да го прочета преди малко и сега изненада - няма го?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #21 -: Юни 27, 2019, 07:12:30 am »
А монасите? Те са свързани със Сатурн.
Монасите,да.Сатурн е студена планета,господар на козирог,10 мунданен,изгнание в Рак,падение в Овен.Знак козирог управлява високите места,скали,пещери,изоставени и стари къщи,върхове,родителският дом,планини,скали,мрачни места с неприятен мирис,труднодостъпни,старинни.Монасите са монаси,защото се усамотяват,живеят (уж)в бедност,смирение,ограничение,изолирано,в древността на точно такива места(труднодостъпни-пещери,скали и т.н.)Всички стари манастири са пещерни,скални.Сатурн ограничава,поставя граници.Монасите са изолирани,или поне така е било.Духовността не е равно на религиозността.Религията ограничава хората,поставя определени правила,които трябва да се спазват.Не прави това,не прави онова,моли се,трябва да постиш-иначе ще бъдеш наказан.Сатурн управлява всички бедни хора,но се свързва и с премиера на една страна.Каква ирония само.Сатурн е съда.Възрастните хора,бащата(в нощна карта),стоматолозите,историците,археолозите,контрольори,архивари,счетоводители,каменоделци,антиквари,градинари,геолози,строители,надзиратели.Монасите са самотни хора,занимаващи се с тежък физически труд,и /или нуждата от изолация,за да пишат житиета/битиета е била наложителна.Религията налага и ограничава,не духовността.Математиците също са под влиянието на Сатурн.Някой нормален математик с две-три висши познаваш ли?Аз познавам няколко даскала(лично)-всички изперкаха.Като положителни качества ,планетата дава прецизни хора,старателни счетоводители,отлични шахматисти и хладилни техници.Здрави зъби и кости. :012:
« Последна редакция: Юни 27, 2019, 07:21:26 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #22 -: Юни 27, 2019, 11:11:41 am »
Кои монаси са по Сатурн ?
Сатурн може да е манастира, сградата, но 9-ти, 12-ти е за  монах, който служи на някакъв идеал, установена норма, оттеглил се от светския живот. Сатурн към планети планети в тези домове, техните управители - да, но и Юпитер към същите пак предполага този начин на живот, само мотивацията, мирогледа са различни.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #23 -: Юни 27, 2019, 01:58:05 pm »
12-дом ли е за монах!? Венера ми е там на мен, Венерааа. :( Че и в Козирог.

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #24 -: Юни 27, 2019, 04:52:58 pm »
Сатурн в 3- дом, стационарен, интерсептирани Везни, съвпад Плутон. Упр на 6дом е. Според мен е силно фокусиран, инертен, затлачен. Трудно възприема новото докато Плутон не заличи старото. Ежедневните грижи, работа, задължения, хоби, дом. любимци и др. се проявяват по 3 дом( роднини, съседи, близки пътувания и т.н). Комуникацията е интересна - стационарна планета( меланхолична) в знака на разцвета си, но пък захванато съзвездие. Все едно звяр вързан за дърво гонещ плячка фиксирана на ръка разстояние пред него. Плутон руши в един момент всичко хубаво по Сатурн или пък ако се използва навреме - спасява натива от пагубното задръстване от Сатурн. Зависи - може да е на хазартен принцип или по воля на индивида. Но изглежда като бомба със закъснител.    :017:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #25 -: Юни 28, 2019, 01:15:10 am »
Каква е разликата в мотивацията?

Защото така трябва, такова е времето, налага се- защото вярвам в това, търся смисъл на нещата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #26 -: Юли 03, 2019, 06:01:21 pm »
 Какво може да се каже със сатурн в 2ри дом натален? Бедност или богат,но стиснат?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #27 -: Юли 04, 2019, 12:35:01 am »
Какво може да се каже със сатурн в 2ри дом натален? Бедност или богат,но стиснат?
http://tayni.net/?p=7200

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #28 -: Юли 04, 2019, 10:34:04 am »
Какво може да се каже със сатурн в 2ри дом натален? Бедност или богат,но стиснат?

Как е разположен спрямо Слънце, вижда ли другите два земни дома и как, знак ? Сатурн винаги е стиснат без значение в кой дом попада .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #29 -: Юли 04, 2019, 03:10:52 pm »
Как е разположен спрямо Слънце, вижда ли другите два земни дома и как, знак ? Сатурн винаги е стиснат без значение в кой дом попада .

Слънце в Козирог ,Сатурн в телец,2ри дом управитвля ми е ,Марс ,но имам 2 планети там Юпитер и Сатурн.Като цяло винаги с парите си правя сметка даже почват да ме наричат и стиснат.Честно казано не ми се харчат и дават много,но няма как явно при мен сатурн е добре разположен ,имам марс секстил сатурн което това наистина е силен аспект за амбиция..