Автор Тема: Цикъл Марс - Венера  (Прочетена 24450 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Цикъл Марс - Венера
« -: Май 22, 2016, 05:54:28 pm »
 :)
« Последна редакция: Август 13, 2017, 06:05:52 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #1 -: Май 22, 2016, 06:45:10 pm »
Стар, благодаря за показалеца.  :08:

Меркурий вече ще е директен, така че да се надяваме, че обстоятелствата ще ни съдействат в тази сфера.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #2 -: Май 22, 2016, 07:32:44 pm »
Датата на точната опозиция е 25-и, 5.33 сутринта. Какво по-специално се случва на 27-и?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #3 -: Май 22, 2016, 07:37:54 pm »
starinthenightsky , ако под кулминация се има предвид точната опозиция - не е ли на 25 май?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #4 -: Май 22, 2016, 08:39:50 pm »
Благодаря ти, предположих и аз, че е техн. грешка :)

При мен ляга точно на оста 3/9 дом, както беше и пълнолунието  ::) Нат. Сатурн от Лъв прави сесктил/тригон с тях :) Ние тогава ще се връщаме от Гърция, избрахме да не бъде в гмежа на всички прибиращи се, а ден по-късно. Когато беше пълнолунието - пътувахме към дестинацията :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #5 -: Май 22, 2016, 08:45:34 pm »
Ще го следя под лупа, но засега няма никакво раздвижване по тези теми. Обаче се случва на фона на един дирекционен ингрес - Венера тъкмо е сменила знак, от Телец в Близнаци. Всъщност тоя цикъл ми се пада по оста АС-ДС в тазгодишната слънчева революция, да видим откъде ще изскочи заекът и дали ще изскочи.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #6 -: Май 22, 2016, 08:54:24 pm »
Аз очаквам активност по отношение на взаимоотношенията в семейството. В началото на ноември беше силен период по отношение "саниране", считам, че времето до сега беше оползотворено градивно.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #7 -: Юли 07, 2016, 11:37:46 pm »
Добре откликваме на  поредния  тригон Венера -Марс от цикъла им, тук във форума . ;)
Някой с натални аспекти Венера- Марс вече възползва ли се от тази тенденция в личен план, същата важи до 7-ми август ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #8 -: Юли 08, 2016, 01:06:23 am »
Добре откликваме на  поредния  тригон Венера -Марс от цикъла им, тук във форума . ;)
Някой с натални аспекти Венера- Марс вече възползва ли се от тази тенденция в личен план, същата важи до 7-ми август ?

Венера е в квадрат с моите Венера/Марс. Цял ден ми е криво, че съм все сама и все ме харесват мъже, които аз не харесвам, което ме кара да нямам грам самочувствие като жена.
Забелязах и друго, че съм започнала да изпадам в ужас, когато тези въпросните се опитат да навлязат в личното ми пространство, тоест да се доближат до мен на по-малко от 60см, да не говорим ако се опита да ме докосне някой, подскачам като опарена  ;D И аз нали не съм от тактичните директно казвам да стоят по-далеч от мен, защото ми е неприятно.

Също така съм ядосана, че отново позволих, на ''старата песен'' да ме подлъже, че можем да имаме някакви нормални отношения и той да се държи поне с някакво малко уважение.

Happy58

  • Гост
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #9 -: Юли 08, 2016, 08:54:29 am »
Добре откликваме на  поредния  тригон Венера -Марс от цикъла им, тук във форума . ;)
Някой с натални аспекти Венера- Марс вече възползва ли се от тази тенденция в личен план, същата важи до 7-ми август ?

Наталния точен полусекстил брои ли се? Предполагам, щом като тези дни имах странни преживявания с половинката :). А и този тригон прави голям тригон с наталния ми Хирон.
Забелязвам обаче, че тр Уран е в същия градус - квадрат с Венера и куинконс с Марс. Става вече много сложно за мен :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #10 -: Юли 08, 2016, 09:15:42 am »
Сатин, ти имаш по натал този обмен между Венера и Марс и ето веднага си откликнала на същия, който ще определя тона и отношението ни  към/на връзките най-вече, в период от един месец горе-долу. Цикълът Венера-Марс в Дева е задействал наталните в знаков куинконкс, което  идва да ти каже колко усилие ще положиш, за да получиш даден резултат в съответните активирани сфери. При този аспект знаеш, че колкото повече натискаш нещата да се случат и да видиш светлината в тунела, толкова повече чувстваш, че изживяването на същите става все по-дразнещо и прекалено настойчиво. Случващият се тригнон сега между Венера и Марс е дал увереност, че сега по-лесно нещата могат да се случват и ти естествено си използвала момента, като си усетила силен подтик веднага да действаш в тази посока ( Венера съвпад Марс в Овен, в 1-ви дом) с очакването, че ситуацията ще се промени в желаната от теб посока.
Цитат
И аз нали не съм от тактичните директно казвам...
- при теб останалата част от картата не улеснява, цитираното или не добре поставената Венера, затова е нужно да полагаш повече усилия от твоя страна, ако искаш да задоволяваш нейните/своите прищевки, а това най-лесно се случва, точно в такива моменти, когато горе е като долу или в случая има Венера тригон Марс, а ти имаш Венера съвпад Марс. При всеки аспект от/ към Венера винаги е налице липса на обективност и ако сега квадратурата те провокира да се освободиш от някоя твоя несигурност, незадоволителни условия и вътре в теб, и извън теб, имаш възможността да видиш дали наистина има перспектива (куинконкс ) или не в тези ти отношения. Паралелно с този обмен сега предстои и секстилът Слънце-Юпитер, така че възможности ще има.
Да те попитам, а в материалната област и тази на уменията и талантите искаш ли да предприемеш нещо и да си получила вътрешно удовлетворение от твоя дейност ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #11 -: Юли 08, 2016, 09:25:42 am »
Хепи, сега е моментът да провериш, дали и как реагира натални Венера и Марс в полусекстил помежду си . Не съм се задълбочавала и нямам наблюдения тук, но сега като го спомена и сподели ще ми бъде интересно каква е и дали има проява. За всички тригонът Венера-Марс е действащ, но за някои е отключващ важен фактор защото задейства заложеното в картата.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #12 -: Юли 08, 2016, 10:23:58 am »
Тази фаза на цикълът Венера-Марс се случва на градуса на 3 ми дом, както Марс тръгна директно в същия грдасус. Наталния ми Плутон е в секстили и към Марс и към Венера, т.е. на МП им. Транзитен Плутон пък е в квадрат с натална Венера и спрятам такива изпълнения плутонови, че думи нямам. Това бездънна яма се оказа....  :( Макар че акцентът е по-скоро външна изява (Плутон в 1 дом), отколкото вътрешни преживявания.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #13 -: Юли 08, 2016, 04:17:28 pm »
Натално нямам аспект, но в деня на точния тригон, който се случи в 1/5 дом и аспектира нат . Слънце с квадрат и Венера с опозиция , ми се обади оня мухльо с майката- годежарка, напипа ме точно в подходящ момент и не мисля, че повече ще търси начин за какъвто и да е контакт. :85:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс - Венера
« Отговор #14 -: Юни 16, 2018, 12:13:43 am »
Настоящият цикъл Венера-Марс започна на 05.10.2017г., в 19:52 на 20 гр. в Дева (19:13) при пълнолуние в Овен, което е в опозиция на диспозитора на цикъла - Меркурий.

На 21.06.2018г. в 19:54 предстои кулминацията на цикъла, която съвпада с нодалната ос - Венера в Лъв съвпада със СЛВ, а Марс във Водолей с ЮЛВ. Междувременно се заформя голям воден тригон между Нептун, Меркурий и Юпитер,  а Плутон ги допълва до хвърчило в опозиция на Меркурий. Слънцето прави ингрес в Рак и е в секстил с Уран.
Над силата е само умението да я владеем!