Автор Тема: Тежките аспекти на Луната  (Прочетена 30398 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #165 -: Април 13, 2014, 11:27:12 am »
Погледнах картата на бързо, изглежда ми доста чувствителен. Защо не пробваш да му вземеш куче, но с условието, че той ще се грижи и ще поеме отговорност за него, а ти ще му помагаш, така ще усети какво е от другата страна.
С тази Луна, в никакъв случай с лошо. Намери някакви занимания, които да ви сближат, игри в които сте от един отбор срещу другите. Опитай се деликатно да му покажеш, че имаш нужда той да бъде на твоя страна, а ти винаги ще бъдеш на неговата.

Нямам деца и не знам дали е правилно да давам акъл

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #166 -: Април 13, 2014, 11:48:55 am »
„Защо сега не можеш да летиш, мамо?
– Защото съм възрастна, миличко. Когато хората пораснат, те забравят как се лети.
– А защо забравят?
– Защото вече не са весели, невинни и безсърдечни. Само веселите, невинните и безсърдечните могат да летят.“


  Yaya,затова имаш дете Лъвче в 12 -ти дом и с Луна в аспект със Сатурн/Нептун -"да бъдеш майка на майка си". "Чувай " го. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #167 -: Април 13, 2014, 01:32:55 pm »
Рени, аз съм майка на майка си. Но и той ли
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #168 -: Април 13, 2014, 02:00:08 pm »
Рени, аз съм майка на майка си. Но и той ли

Значи имате семейна традиция . :)

Шегата настрана -помисли върху това ,тогава.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #169 -: Април 14, 2014, 12:16:38 am »
Яя, как му "преработваш" сега Луната и не се ли предполага той сам да си я преработва? Скорпи Луна сигурно усеща, ако опитваш да го преоформяш и реагира по кофти начин. Или имаше друго предвид?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #170 -: Април 14, 2014, 09:39:12 am »
Яя, как му "преработваш" сега Луната и не се ли предполага той сам да си я преработва? Скорпи Луна сигурно усеща, ако опитваш да го преоформяш и реагира по кофти начин. Или имаше друго предвид?

Репо, опитвам се да съм честа и искрена, спазвам обещания, искам да създам безрезервно доверие на детето у мен. Обяснявам кое какво и защо, и в краен случай принуждавам. Опитвам се да събудя Лъва у него, да го накарам са споделя. Питал ме е - мамо, защо си ме учила да се сърдя? Мамо, защо съм такъв и постоянно се ядосвам? Обяснявам, че не съм го учила, защото знам, че той реагира преди да помисли и затова съм се опитвала да го уча на друго; обяснявам че не може да направи това, което веднага му идва първосигнално, защото тогава човек бърка най-много, а трябва да се успокои, да помисли и тогава да действа, да каже какво го смущава... Казвал ми е - толкова съм ядосан, че ми идва да си чупя играчките - тогава спокойно обяснявам, че това ще навреди най-вече на него, че ядът ще мине и нещата ще продължат, а той ще забрави за случката... Самонаказва се, а от това най-много ме е страх.

Най-добре е да направя така, че идеята да изглежда негова, понякога ми се налага да го предупреждавам за последиците и той да прецени какво да направи. С лошо не става и това е видно от години  :012: Но никога пред хора не се карам, не унижвам.
Опитвам се да създам доверие, но Луната е много ранена и е кошмарно. А най-неприятното е, че знам, че това е вътрешна фрустрация и вечно напрежение у него, неудовлетвореност. Как това ще се комбинира с Лъвското, не знам. Надявам се да притъпи Луната.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #171 -: Април 14, 2014, 11:21:50 am »
Яя, виждам, че ти е притеснено за детето. Ако искаш, може да се опитам да разгледам нумерологически датата му. Както прецениш.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #172 -: Април 14, 2014, 11:57:00 am »
Хепи, ще се радвам. Пращам ти ги на лични.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #173 -: Април 14, 2014, 01:14:48 pm »
Репо, опитвам се да съм честа и искрена, спазвам обещания, искам да създам безрезервно доверие на детето у мен. Обяснявам кое какво и защо, и в краен случай принуждавам. Опитвам се да събудя Лъва у него, да го накарам са споделя. Питал ме е - мамо, защо си ме учила да се сърдя? Мамо, защо съм такъв и постоянно се ядосвам? Обяснявам, че не съм го учила, защото знам, че той реагира преди да помисли и затова съм се опитвала да го уча на друго; обяснявам че не може да направи това, което веднага му идва първосигнално, защото тогава човек бърка най-много, а трябва да се успокои, да помисли и тогава да действа, да каже какво го смущава... Казвал ми е - толкова съм ядосан, че ми идва да си чупя играчките - тогава спокойно обяснявам, че това ще навреди най-вече на него, че ядът ще мине и нещата ще продължат, а той ще забрави за случката... Самонаказва се, а от това най-много ме е страх.

Най-добре е да направя така, че идеята да изглежда негова, понякога ми се налага да го предупреждавам за последиците и той да прецени какво да направи. С лошо не става и това е видно от години  :012: Но никога пред хора не се карам, не унижвам.
Опитвам се да създам доверие, но Луната е много ранена и е кошмарно. А най-неприятното е, че знам, че това е вътрешна фрустрация и вечно напрежение у него, неудовлетвореност. Как това ще се комбинира с Лъвското, не знам. Надявам се да притъпи Луната.

Цитат
но Луната е много ранена и е кошмарно

Той ,както и всяко друго дете на тази възраст отразяват мама,така че ,първо трябва ти да "излекуваш " себе си ,там където си ранена -това са годините подвластни на Луната.
Позволявай му да се ядосва,да вика,да пада ,да се удари ,въобще да изразява онази агресия ,която е здравословна за него ,чрез игри , в които той да е "помощното благородно рамо" ,това също е в компетенцията на Лъва,както и да има цел и интрига ,за да се задоволят нуждите и на Луната.
Тук "лекарството" е любов,но ако за всички останали деца любовта , е например "оттук до небето " ,за детето -Лъв е "...още толкова" .Ти му задавай въпроси,не той на теб. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #174 -: Април 14, 2014, 01:51:12 pm »
Ще се пробвам... Аз питам, но знаеш ли Луна в Скорпион как споделя? Можеш трънки да вържеш, докато чакаш. Чудя се и аз на какви игри да го водя, как двамата да играем. Някой, ако има идеи как аз да съм бебето, а той таткото, да казва.  :72:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #175 -: Април 14, 2014, 02:03:59 pm »
Ще се пробвам... Аз питам, но знаеш ли Луна в Скорпион как споделя? Можеш трънки да вържеш, докато чакаш. Чудя се и аз на какви игри да го водя, как двамата да играем. Някой, ако има идеи как аз да съм бебето, а той таткото, да казва.  :72:

Цитат
Аз питам, но знаеш ли Луна в Скорпион как споделя? 

Знам- с Марс-а си ,затова ме привлича. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #176 -: Април 14, 2014, 02:34:27 pm »
Яя, ако толкова се ядосва, вземи му една боксова круша с подходяща стойка — да я млати, рита, да си излива агресията. Като го перне два пъти по носа, ще разбере от личен опит защо първичните реакции не са хубаво нещо и няма да се самообвинява.

Ще се пробвам... Аз питам, но знаеш ли Луна в Скорпион как споделя? Можеш трънки да вържеш, докато чакаш. Чудя се и аз на какви игри да го водя, как двамата да играем. Някой, ако има идеи как аз да съм бебето, а той таткото, да казва.  :72:

Туйто, Едипов комплекс ли си няма? :-\
« Последна редакция: Април 14, 2014, 02:42:44 pm от Reptil »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #177 -: Април 14, 2014, 02:41:07 pm »
Яя, ако толкова се ядосва, вземи му една боксова круша с подходяща стойка — да я млати, рита, да си излива агресията. Като го перне два пъти по носа, ще разбере от личен опит защо първичните реакции не са хубаво нещо и няма да се самообвинява.

 :) Има. Исках на Киокушинкай, но той ми каза - аз не обичам да се бия. Може би на футбол, но той не е отборен играч.  :)
« Последна редакция: Април 14, 2014, 02:46:49 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #178 -: Април 14, 2014, 02:54:02 pm »
Престани да "слушаш/плуваш   "  в себе си и тогава ще "чуеш " детето си,то ще ти каже /покаже на какво и с какво иска да играе с теб  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #179 -: Април 14, 2014, 03:04:17 pm »
 :38:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински