Автор Тема: Венера  (Прочетена 168825 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Венера
« Отговор #510 -: Май 01, 2018, 07:23:51 pm »
Да правиш много подаръци не значи да си щедър, исках да кажа по-рано ,но нямах време да обясня мисълта си -много често комплекси-купуват си обекта ,а когато свърши песента-знаете ..2-користни цели купуване на собствена стойност и значимост -това често е щедростта в кавички по Сатурн/ Венера и не само, но трябва да се види и позицията на др. светила относно усещането за лична стойност. Та да на 100 пр. тези, от които имам най-много дарове не са най-щедрите .Кутията на пандора и троянският кон са дарове  :012:
Ребека,мъжът ми има опозиция Венера/Сатурн,щедър ли е ,или стиснат?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #511 -: Май 01, 2018, 07:31:41 pm »
Болезнена стиснатост и пресметливост забелязвам по-скоро при Луна/Сатурн. А Венера/Сатурн може да ги избива и на скъпи подаръци, ако е за член от семейството, близък. Или ако някого трябва да впечатлят с класа и стандарт.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Венера
« Отговор #512 -: Май 01, 2018, 07:32:54 pm »
Болезнена стиснатост и пресметливост забелязвам по-скоро при Луна/Сатурн. А Венера/Сатурн може да ги избива и на скъпи подаръци, ако е за член от семейството, близък. Или ако някого трябва да впечатлят с класа и стандарт.
Точно,Лили!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #513 -: Май 01, 2018, 07:43:24 pm »
Обикновено при сатурновите егоизмът надделява и за друг човек наистина рядко ще видиш да се раздават. Но за близките могат да бъдат по-ларж, да правят стойностни подаръци. За хора, които не са им близки /не са от семейството/ – нещо за отбиване на номера. Например чифт евтини чорапи от Джъмбо за рожден ден или сувенир от магазинче Всичко за един лев. За близките може да вземат и нещо с по-висока ценност, често това им гали самолюбието – в мъжка карта съм го наблюдавала. Но често при тях работи поговорката "на брашното евтин, на триците скъп".  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Венера
« Отговор #514 -: Май 01, 2018, 07:47:32 pm »
Обикновено при сатурновите егоизмът надделява и за друг човек наистина рядко ще видиш да се раздават. Но за близките могат да бъдат по-ларж, да правят стойностни подаръци. За хора, които не са им близки /не са от семейството/ – нещо за отбиване на номера. Например чифт евтини чорапи от Джъмбо за рожден ден или сувенир от магазинче Всичко за един лев. За близките може да вземат и нещо с по-висока ценност, често това им гали самолюбието – в мъжка карта съм го наблюдавала. Но често при тях работи поговорката "на брашното евтин, на триците скъп".  ;)
Аз имам Венера секстил Сатурн,за чуждите вероятно съм стисната,но ме е срам да купя нещо за" левче" и когато подарявам(рядко) купувам предимно скъпи неща. :)Искам да се покажа в най-добра светлина. ;)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Венера
« Отговор #515 -: Май 01, 2018, 08:18:40 pm »
Винаги ли когато Венера е в близнаци говорим за пари,подаръци,ценностна система,партньорства,любови ......И защо определени хора?Кои венери говорят/обсъждат венерини теми?Аспект с Меркурий в натала?Нещо в близнаци?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Венера
« Отговор #516 -: Май 01, 2018, 08:36:35 pm »
Болезнена стиснатост и пресметливост забелязвам по-скоро при Луна/Сатурн. А Венера/Сатурн може да ги избива и на скъпи подаръци, ако е за член от семейството, близък. Или ако някого трябва да впечатлят с класа и стандарт.
Собственият ми брат има Сатурн/Венера/Луна на МЦ, в Лъв- това е възможно най- щедрият човек, когото познавам- не само за близки и приятели, а и за други хора. Вчера беше дал благотворително голяма сума за болен учител на детето и то учител, който повече от 4 не му пише.
Той наистина е щедър и широкопръст, в разрез с всички очаквания за такъв съвпад.
Но всичко дадено животът му го връща , умножено по две.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Венера
« Отговор #517 -: Май 01, 2018, 08:56:58 pm »
Винаги ли когато Венера е в близнаци говорим за пари,подаръци,ценностна система,партньорства,любови ......И защо определени хора?Кои венери говорят/обсъждат венерини теми?Аспект с Меркурий в натала?Нещо в близнаци?

Честно казано, заговорих, щото ми стана обидно, че и един шоколад не искат да ми донесат, все едно кон съм поискала да ми купи  :)
И то, не защото му дреме за петте или десет евро дето ще похарчи за шоколад, а щото не му се занимава, за отношението ми стана криво

А и да каже, че въобще не ми е за шоколада, дори го казах на шега, ако толкова ми се яде, има сайтове ще си поръчам от където искам, ама да- отношението

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Венера
« Отговор #518 -: Май 01, 2018, 09:00:05 pm »
Собственият ми брат има Сатурн/Венера/Луна на МЦ, в Лъв- това е възможно най- щедрият човек, когото познавам- не само за близки и приятели, а и за други хора. Вчера беше дал благотворително голяма сума за болен учител на детето и то учител, който повече от 4 не му пише.
Той наистина е щедър и широкопръст, в разрез с всички очаквания за такъв съвпад.
Но всичко дадено животът му го връща , умножено по две.

Аспект с Юпитер?
А Слънцето как е?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Венера
« Отговор #519 -: Май 01, 2018, 09:42:50 pm »
Честно казано, заговорих, щото ми стана обидно, че и един шоколад не искат да ми донесат, все едно кон съм поискала да ми купи  :)
И то, не защото му дреме за петте или десет евро дето ще похарчи за шоколад, а щото не му се занимава, за отношението ми стана криво

А и да каже, че въобще не ми е за шоколада, дори го казах на шега, ако толкова ми се яде, има сайтове ще си поръчам от където искам, ама да- отношението
Сатин,подаръци получавам само от собственият си мъж,въпреки екзалтиралата Венера.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #520 -: Май 01, 2018, 09:46:43 pm »
Синът ми е с Венера /в дева/ в квадрат със Сатурн /в близнаци/ и е стиснат.
Дразни ме това у него.
Венерката му е връх на тао със Сатурн и Плутон /2-8дом/. Не го влекат меркантилни девойки/кифли. :) Проявява прагматизъм в чувствата.

Мъж-Марс-Слънце-Юпитер-мъжки планети в мъжки знаци- в леки аспекти. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Венера
« Отговор #521 -: Май 01, 2018, 09:47:11 pm »
Едната ми баба е родена на 28.07.1928г.По раздаващ се и широкопръст човек не съм познавала.Има съвпад Луна/Сатурн в стрелец тригон Венера в лъв.
« Последна редакция: Май 01, 2018, 09:49:49 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #522 -: Май 01, 2018, 09:50:14 pm »
Болезнена стиснатост и пресметливост забелязвам по-скоро при Луна/Сатурн. А Венера/Сатурн може да ги избива и на скъпи подаръци, ако е за член от семейството, близък. Или ако някого трябва да впечатлят с класа и стандарт.

А ако картата е предимно огнена, женски планети в мъжки знаци, Юпитеров акцент ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Венера
« Отговор #523 -: Май 01, 2018, 09:51:05 pm »
Мъж-Марс-Слънце-Юпитер-мъжки планети в мъжки знаци- в леки аспекти. :)
Maрс и Слънце са в съвпад в лъв, Юпитер е в последния градус на рак в съвпад със Слънце-то му. Дава левчета на улични музиканти и просяци, но се налага по десетки пъти да му казвам, че като ходи на рожден ден не трябва да купува евтини подаръци, още повече, че ние му даваме парите за тях.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #524 -: Май 01, 2018, 09:56:48 pm »
Венера не дава, а получава- Искам да имам, защо по нея търсите щедростта. Това е женска планета, мъжете са щедри, като под щедри се разбира не само да си бъркат в портфейла, а като подкрепа, размах, жестове. Ако Марс на мъжа е блокиран в знак, дом, с аспекти, няма как той естествено да раздава мъжкото в себе си, а жена с женски планети в мъжки знаци подарява, защото е изкривена  природата и трябва да се научи как да приема дарове.
Афродита какво е подарила на Парис ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“