Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601123 пъти)

Evonimus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
Re: Натални карти
« Отговор #4695 -: Март 04, 2024, 01:43:19 pm »
Аз съм лаик малко, дано някой който разбира повече отговори, но Венера в Дева по принцип са лоялни, вярно е е че са придирчиви и имат изисквания, но няма напрегнати аспекти и са в хармонични знаци с луната му, аз не виждам защо да не е лоялен

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Натални карти
« Отговор #4696 -: Март 04, 2024, 06:03:32 pm »
Марс в скорпион на 0 градуса, луна квадрат Сатурн който й е диспозитор, не му придавайте романтичен ореол, със сигурност няма такъв.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Натални карти
« Отговор #4697 -: Март 04, 2024, 06:40:10 pm »
Terry, и аз така си мисля. С този АСЦ Везни, Венера в 11Н определено обича вниманието към себе си и му се наслаждава. А от тригона на Нептун У5 към Венера У1 ми се струва, че обича да си флиртува, да си има мимолетни авантюри. У7 му прави квадратура към Нептун/Уран. Дали няма да си има нещо настрани, дори и да му върви връзката  :-X

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Натални карти
« Отговор #4698 -: Март 04, 2024, 06:46:26 pm »
Аз съм лаик малко, дано някой който разбира повече отговори, но Венера в Дева по принцип са лоялни, вярно е е че са придирчиви и имат изисквания, но няма напрегнати аспекти и са в хармонични знаци с луната му, аз не виждам защо да не е лоялен

И аз съм лаик... Благодаря ти все пак :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4699 -: Март 04, 2024, 06:54:52 pm »
Според Вас този мъж може ли да бъде верен и стабилен в сериозни отношения ?
Малкото впечатления които имам от него са, че е доста харесван, но е много неуверен на моменти. Със сигурност не си харесва лесно жена. Вероятно заради Венера в Дева, която е и упр. на АСЦ, ще избира внимателно и прецизно. А тригона й с Нептун може би ще е голям мечтател и ще чака перфектната за него. Забелязала съм, че когато жена прави към него първата крачка не му е интересна. Сякаш обича " да гони". На Вас как ви се вижда картинката?
Венера в Дева не му е проблем, а Слънцето на трон в Лъв и високо горе в 10д. – обича да е цар-господар, той да диктува нещата, а като цяло лъвовете са хищници, те си подбират, гонят и ловят плячката, като вземат само най-хубавото от нея, останалото (мършата) оставят на другите животни. Нептун в 3д.  тригон с Венера в 11д. - може да е мечтател, но може и да заблуждава другите. Уран в 4д близо до К4 показва нестабилна /необичайна семейна обстановка, чести промени на дом, населено място. Сатурн в падение в Овен в 6д. – не му е лесно ежедневието, може да има и хронично заболяване.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Натални карти
« Отговор #4700 -: Март 04, 2024, 09:18:00 pm »
Според Вас този мъж може ли да бъде верен и стабилен в сериозни отношения ?
Малкото впечатления които имам от него са, че е доста харесван, но е много неуверен на моменти. Със сигурност не си харесва лесно жена. Вероятно заради Венера в Дева, която е и упр. на АСЦ, ще избира внимателно и прецизно. А тригона й с Нептун може би ще е голям мечтател и ще чака перфектната за него. Забелязала съм, че когато жена прави към него първата крачка не му е интересна. Сякаш обича " да гони". На Вас как ви се вижда картинката?
Не,не може да е верен и стабилен.Управителите на асц са в подвижни знаци.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4701 -: Март 04, 2024, 11:44:01 pm »

Не,не може да е верен и стабилен.Управителите на асц са в подвижни знаци.

АС Везни – Венера в Дева – Меркурий в Дева е краен диспозитор , но ако съдя по себе си с АС Дева и Меркурий в Дева - досега мен са ме предавали, лъгали, използвали.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Натални карти
« Отговор #4702 -: Март 05, 2024, 06:48:27 am »
Акрукс,не съди по себе си.Ти си с ъглов Меркурий,в 1ви дом.Картата е на мъж,с венерин асц съвпад с Меркурий.Има разлика.
Баща ми също е с Меркурий и Венера в дева-абсолютен курвар на млади години,щото сега не може да мърда.

Gardenia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Натални карти
« Отговор #4703 -: Март 06, 2024, 10:52:35 am »
Здравейте,
От скоро се интересувам от астрология. Миналата година ми се случиха доста неприятни неща, които бяха кулминацията на един период с несгоди започнал от 2016, и посетих трима астролози. Започнах да се интересувам и се запалих, записах се на курс, купих си и книги... Двама от астролозите, които посетих ми казаха, че гадния ми период е приключил и ще имам спокоен живот... Е да но, нещата продължават да не се случват около мен. Поредни разочарования, битки, пропилени надежди, работа и усърдие хвърлени на вятъра, обиди от близки хора и тн. Имам много квадратури в наталната карта и почти никакви положителни аспекти. Значи ли това, че живота ми ще е постоянна битка с неясен резултат? Четох за тао квадратурата и за това, че се гледа планетата, която е на върха на квадратурата. В моя случай обаче те са две - Сатурн и Уран. Също и четох и за фиксираните звезди - Антарес и Алдабарн са ми на купсидите на IC и MC, но характеристиките им отново са на малефици... Изобщо ще съм благодарна, ако някой коментира картата ми. Благодаря сърдечно!
« Последна редакция: Март 06, 2024, 11:00:42 am от Gardenia »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Натални карти
« Отговор #4704 -: Март 06, 2024, 12:09:12 pm »
Нощно раждане,триплицитетни управители на асц. са Юпитер,Слънце и Сатурн .
И трите планети са ъглови,като Слънце и Юпитер са в първи дом.Човек с изгряващи планети е ориентиран предимно към себе си,към кариера,статус,Юпитер е упр.на 10дом.
Сатурн е връх на тао и удря светилата,предимно Слънцето в 1ви.В нощна карта ,той е малефика.
Неподвижните звезди на ъгли са интересни,може би кариера,свързана с тях,но може и при родител да има влияние.Някой от семейството с високо обществено положение в обществото?Религиозен,или чужденец ,като произход.Смесени бракове.Слънце в 1ви понякога оказва влияние на зрението,ляво око при жена .
Луната е в 7ми дом,много партньорства,или работа ,свързана с много хора.Картата не е много зле,има планети по ъгли,видимост.
Около 2016г си имала възврат на Сатурн ,който е активирал таото.С Юпитер в 1 ви ,нещата не са толкова зле,колкото си мислиш.

Gardenia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Натални карти
« Отговор #4705 -: Март 06, 2024, 02:41:51 pm »
Сафо, благодаря ти за отговора. Какво значи триплицитетни управители на асцендента? Мислех си, че управител на асцендента е Уран ( управител на Водолей) и съответно господар на 1-ви дом?
 Никой от родителите ми не е с висок социален статус, религиозен, няма и смесени бракове в семейството ми.
Ако трябва да се степенуват по важност или по точно по сила елементите от наталната карта, как би ги степенувала? Разположение на планетите по домове/знаци, аспекти между планетите, управител на дома или диспозитор на дадена планета?
На мен ми се искаше да прочета нещо повече за неподвижните звезди, но не намирам особено информация.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Натални карти
« Отговор #4706 -: Март 06, 2024, 03:48:08 pm »
При трима астролози на консултация и никой не ти каза,че Сатурн е упр.на знак Водолей,Уран също се разглежда като нов управител.Освен това ,след като к2 е в Овен,знак Риби е интерсептиран в 1ви дом,управителите се множат прогресивно.Триплицитетни управители на знаци се групират по вида на елемента-въздух,вода,огън и земя.
Ъгловите планети имат силата да действат.Акцедентално достойнство.Есенциално достойнство е когато са на трон,екзалтация,в своя терма и т.н
Марс на к3 какво прави там?Братя и сестри имаш ли,проблеми около тях?Или дефект в говора при теб?
С висше образование ли си?Ритуали някакви по-специални имаш ли?
« Последна редакция: Март 06, 2024, 03:56:28 pm от Сафо »

Gardenia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Натални карти
« Отговор #4707 -: Март 06, 2024, 06:55:36 pm »
Със сестра ми слава богу, много се разбираме.Чуваме се всеки ден, а се виждаме през 2-3 дни . Много ме подкрепя. Не мога да казвам добре "р", но е леко и по скоро чар от колкото дефект. Имам висше. Не се сещам за ритуали...кафето и цигарата сутрин не мисля че са ритуал. Проблемите ми са били по скоро свързани с баща ми, който почина. Нареди ме добре и след смъртта си. Сега имам проблеми със свекърва ми, които бяха изненада за мен, защото не ги очаквах.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4708 -: Март 06, 2024, 10:11:53 pm »
Здравейте,
От скоро се интересувам от астрология. Миналата година ми се случиха доста неприятни неща, които бяха кулминацията на един период с несгоди започнал от 2016, и посетих трима астролози. Започнах да се интересувам и се запалих, записах се на курс, купих си и книги... Двама от астролозите, които посетих ми казаха, че гадния ми период е приключил и ще имам спокоен живот... Е да но, нещата продължават да не се случват около мен. Поредни разочарования, битки, пропилени надежди, работа и усърдие хвърлени на вятъра, обиди от близки хора и тн.
Добре дошла!  :)
Периодите, добри или лоши, все някога свършват. Нептун по транзит все още влияе на Тау квадрата Слънце – Уран/Сатурн, и Луна, тези дни тук си говорехме за Тау между Сатурн и светилата, че не е леко когато го задейства тежък транзит. Но дишай дълбоко, че тежкото предстои когато тразитен Сатурн първо направи опозиция с Луната, като в това време ще е в квадрат с наталната си позиция, после ще мине над Слънцето и наквадрати Уран. Имай предвид, че влиянието на един негативен аспект от тр Сатурн към Луната може да се усеща дълго след това, след като е бръкнал в душичката на човек. Но както винаги има поддържащи аспекти, в случая тр Юпитер ще бъде в тригон с Венера, когато Сатурн застане директно срещу Луната след година. Свекървата е по IC, като производен 10-ти от 7-ми, с управител Меркурий в 1д/ над който Сатурн е минал, в случая и на нея не ѝ е лесно, има си своите ограничения и товар да носи...
Баща ти не го мисли, каквото било е минало, с Хирон в 4д квадрат Луна е заложено да има болка, свързана с дома, бащата, родата, но другото име на Хирон е лечителят.
Лоши периоди и житейски изпитания има всеки човек, дори и тези с преобладаващи леки аспекти в натала. Няма как да избягаме от тях, но може да се научим как да минаваме през тях по-безболезнено и да продължим напред.
Ето, сега като си предупредена, че ще вали и гърми, ще знаеш да не излизаш без чадър и да не заставаш под високи дървета, образно казано. По груба сметка АС по дирекция ще съвпада с Юпитер след 2г. - добро здраве, бодрост, духовност, добра работа. Уважение, дружба, покровителство. В подх. възраст - женитба. За женен човек с деца - те
растат служебно и имат благосъстояние. За религиозен, юридически или образователен деятел - успех и прогрес.

Gardenia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Натални карти
« Отговор #4709 -: Март 08, 2024, 03:05:43 pm »
Akruks, благодаря за разясненията ти. Интересно защо не ми ги обясниха, така нещата, астролозите при, които ходих... А две от тях са доста именити. Да попитам, винаги ли когато имам негативен аспект към наталните Уран и Сатурн с някоя транзитна планета ще значи, че тао квадратурата е активирана? А ако сключват хармонични аспекти може ли да се тълкува като положително нещо или отново сътресенията ще са негативни? Оставам с впечатлението, че негативните аспекти са много по силни от положителните. И тримата астролози ми казаха, че трябва да започна да изкарвам парите си сама, т.е. да имам свой бизнес, така ли е според теб?