Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277674 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1395 -: Март 29, 2018, 09:10:31 pm »
Каквото е времето, такава е и синастрията, съответно и евентуалното й развитие.
« Последна редакция: Март 29, 2018, 10:00:17 pm от starinthenightsky »

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Синастрии
« Отговор #1396 -: Април 01, 2018, 10:02:56 pm »

Здравейте,

Напоследък не ми остава време за нищо от работа и ми липсва астрологията. Но имам нужда от помощ, тъй като съм много начинаещ все още. Бих искал да проверя знанията си и дали съм в правилната посока на разсъжденията си относно синастрия на двама души. Момичето ми е колежка, която прояви интерес към съвместимостта си с настоящия си приятел. Скоро се премести при него и ме помоли да видя какви  са им аспектите. Но аз съм  ужасно затруднен, все още не съм на 1% от това, което бих могъл да науча. За това ви моля да ми споделите, няколко думи за тях, ако имате възможност.
Много ви благодаря.
 :58:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Синастрии
« Отговор #1397 -: Април 02, 2018, 01:58:26 pm »
Здравейте, може ли да получа мнението ви за една синастрия? Аз съм във вътрешния кръг със синьо.
Притесняват ме някои аспекти, които ми се виждат обсебващи и крайни.
- опозиция на Луните;
- опозиция на Венерите;
- квадратура на нодалната ос;
- негова Луна съвпад мой Плутон (май е по-добре така, отколкото обратно);
- негова Венера съвпад мой У4;
- негов Сатурн съвпад мой МЦ;
- моя Венера на негова К8, а негова на моя К2
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #1398 -: Април 02, 2018, 11:41:29 pm »
По-скоро проблемът е, че ти търсиш мъж да си тежи на мястото, с достойнство, тежкар в истинския смисъл, а той отговаря само по един показател-амбиция. Иначе винаги преди всичко е важно дали има връзки м/у планетите, чак после-какви. И квадратите са по-лоши от опозиции, които дори в много случаи пазят връзката от банален скучен развой

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Синастрии
« Отговор #1399 -: Април 03, 2018, 08:41:12 pm »
Той е доста сериозен и стабилен. В никакъв случай не е въздухар. Ако не виждах някои аспекти и ако не разбирах дори малко от астрология, нямаше да се замисля. Чудя се дали при него не е обсебване от моя Плутон. И този у5 Уран, Уран и Венера...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Синастрии
« Отговор #1400 -: Април 04, 2018, 12:02:29 am »
На мен ми харесва, особено опозицията на Луните. Гаранция, че никога не знаеш какво те чака зад ъгъла.
Еднакви АЦ-ти, въпросните съвпади, има хляб в тази синастрия.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #1401 -: Април 04, 2018, 12:58:23 pm »
Здравейте, може ли да получа мнението ви за една синастрия? Аз съм във вътрешния кръг със синьо.
...............

Няма да кометирам синастрията, а ще продължа мисълта си от другата тема

В момента имаш тр Уран съвпад Луна на Десц, тригон Марс(У7)/СЛВ в 10 дом, и ти седиш и разглеждаш карти .... момиче, никога повече няма да имаш тази възможност, Уран минава сега оттам, и зимата ... април догодина окончателно напуска този аспект .... нали искате да ви се случва нещо от Уран .... ами, ето го, донесъл ти го е .... стига се натиска, ами действай ..... направо си за бой .... няма значение как ще приключи - важното е, че ще имаш опитност, нещо ще научиш, малко ще размърдаш блатото около себе си. никой не казва да го хванеш за ръка и да го водиш в гражданското, но си дай шанс за една нова връзка, нещо по-нестандартно, нещо по-интересно .....

господинът какво чужбинско има?

добавка: айде нещо и по синастрия :), сега го видях :) - кармична връзка ... няма да се отървеш от него току-така - имате да довършвате
« Последна редакция: Април 04, 2018, 01:01:10 pm от Happy58 »

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Синастрии
« Отговор #1402 -: Април 04, 2018, 06:05:22 pm »
Здравейте отново.
Моля, някой да каже мнение и за тази синастрия, защото ми е  много трудно все още да я разгадая. Виждам само че Слънцето на мъжът има съвпад със СЛВ на жената- това мисля че беше кармична връзка, т.е. той е трябвало да я срещне за да се научи на нещо, но на какво си нямам идея. Виждам че има и много силно привличане на сексуално ниво, но нямам представа дали само това ще е достатъчно, тъй като имат нарушение в комуникацията.
Дали съм прав?


Здравейте,

Напоследък не ми остава време за нищо от работа и ми липсва астрологията. Но имам нужда от помощ, тъй като съм много начинаещ все още. Бих искал да проверя знанията си и дали съм в правилната посока на разсъжденията си относно синастрия на двама души. Момичето ми е колежка, която прояви интерес към съвместимостта си с настоящия си приятел. Скоро се премести при него и ме помоли да видя какви  са им аспектите. Но аз съм  ужасно затруднен, все още не съм на 1% от това, което бих могъл да науча. За това ви моля да ми споделите, няколко думи за тях, ако имате възможност.
Много ви благодаря.
 :58:

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1403 -: Април 04, 2018, 06:21:30 pm »
Ти не беше ли този начинаещия, дето някой иска от него да му ректифицира картата ? Сега пък друг иска от теб като начинаещ синастрия. Ако все пак не става въпрос за нещо, което те касае теб, но минава по параграфа познат, приятелка, правиш сам астрологични платени консултации и събираш мнение по въпроса, правиш проверка на анализа на друг астролог, коректно е да се разглеждат карти само на човека, който от първо лице, ед.ч е проявил желание да му се разглежда картата.

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Синастрии
« Отговор #1404 -: Април 04, 2018, 08:24:48 pm »
Здравей,

Да същият съм. Въпросите ми са такива, тъй като както казах нямам опит и се обръщам към вас, за да видя дали съм в правилната насока. Не бих могъл да си позволя всеки път да дам дадена сума на астролог, за да проверя насоките си. Въпросната жена е моя колежка от 8 години и се познаваме много добре. Тя е тази, която иска да знае за взаимоотношенията си с даденият мъж, аз иначе нямаше как да знам и неговия час на раждане. Не знам по какъв начин да проверявам дадено мое предположение, при условие че от 5 месеца само чета и се опитвам да разгадая на моите близки хороскопите. Мисля, че това е най-правилният начин, за да видиш дали ставаш или не.
Може и да греша.
Благодаря.

Ти не беше ли този начинаещия, дето някой иска от него да му ректифицира картата ? Сега пък друг иска от теб като начинаещ синастрия. Ако все пак не става въпрос за нещо, което те касае теб, но минава по параграфа познат, приятелка, правиш сам астрологични платени консултации и събираш мнение по въпроса, правиш проверка на анализа на друг астролог, коректно е да се разглеждат карти само на човека, който от първо лице, ед.ч е проявил желание да му се разглежда картата.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Синастрии
« Отговор #1405 -: Април 05, 2018, 01:14:42 pm »
Няма да кометирам синастрията, а ще продължа мисълта си от другата тема

В момента имаш тр Уран съвпад Луна на Десц, тригон Марс(У7)/СЛВ в 10 дом, и ти седиш и разглеждаш карти .... момиче, никога повече няма да имаш тази възможност, Уран минава сега оттам, и зимата ... април догодина окончателно напуска този аспект .... нали искате да ви се случва нещо от Уран .... ами, ето го, донесъл ти го е .... стига се натиска, ами действай ..... направо си за бой .... няма значение как ще приключи - важното е, че ще имаш опитност, нещо ще научиш, малко ще размърдаш блатото около себе си. никой не казва да го хванеш за ръка и да го водиш в гражданското, но си дай шанс за една нова връзка, нещо по-нестандартно, нещо по-интересно .....

господинът какво чужбинско има?

добавка: айде нещо и по синастрия :), сега го видях :) - кармична връзка ... няма да се отървеш от него току-така - имате да довършвате

Мерси, Хепи. Всичко това го говори и той. В болда си в 10ката :) ще видим. Така или иначе, скоро ще разбера. Синастрията е малко странна, това пълнолуние ме притеснява и единственото, внасящо стабилност, е неговото отношение към ситуацията - той просто "знае"
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #1406 -: Април 05, 2018, 01:31:32 pm »
Мерси, Хепи. Всичко това го говори и той. В болда си в 10ката :) ще видим. Така или иначе, скоро ще разбера. Синастрията е малко странна, това пълнолуние ме притеснява и единственото, внасящо стабилност, е неговото отношение към ситуацията - той просто "знае"

Аз съм имала такава връзка - започнала е 4-5 дни преди новолуние в/у СЛВ-то ми. Е, и ред транзити и дирекции.
3 месеца невероятна страст, после 1 година рев и сълзи и отслабване с 10кг от мъка. Мнооого, много трудно го прежалих - години ми трябваха.
Но сега, като се върна назад, бих казала, че това беше едно прекрасно време за мен, прекрасна връзка ....

така че, позволи си малко екшън, момиче :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1407 -: Април 12, 2018, 11:46:47 pm »
Здравейте, може ли да получа мнението ви за една синастрия? Аз съм във вътрешния кръг със синьо.
Притесняват ме някои аспекти, които ми се виждат обсебващи и крайни.
- опозиция на Луните;
- опозиция на Венерите;
- квадратура на нодалната ос;
- негова Луна съвпад мой Плутон (май е по-добре така, отколкото обратно);
- негова Венера съвпад мой У4;
- негов Сатурн съвпад мой МЦ;
- моя Венера на негова К8, а негова на моя К2
квадрат твой Марс негова Венера- показва страстна любов, която като прегори, ако няма други стабилни аспекти и приключва
опозиция негов Уран твоя Венера не обещава дълга връзка, както необичайно/ неочаквано е започнала, така и може да приключи
но пък ако си  свободна и нямаш траен ангажимент, защо да не изживееш нещо необичайно и вълнуващо, докато се появи този, който те устройва

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #1408 -: Април 12, 2018, 11:52:02 pm »
Опозицията на Луните в синастрията може да бъде доста градивен аспект, взаимно се допълват. За квадрата между Венера и Марс казват, че често се срещал в синастриите на любовници – нито могат да се разделят, нито да си узаконят отношенията с брак. Доколко е вярно не мога да кажа, не съм правила статистики. В две мои връзки на сексуална основа е имало такива квадрати. Не са резултирали в нищо. Бяха две от по-сериозните и продължителни връзки, но в тях страстта беше водеща, без обещани брачни перспективи.
« Последна редакция: Април 12, 2018, 11:55:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1409 -: Април 13, 2018, 10:25:01 am »
Притесняват ме някои аспекти, които ми се виждат обсебващи и крайни.

А как си представяш идеалната синастрия ? Има ли идеални взаимоотношения ? Без трънчета ? Въз основа на какви основателни източници, намираш конкретни аспекти в синастрия за притеснителни ? Опозициите в синастриите учат двамата участници в нея на самопознание  ... тази толкова модерна и изтъркана думичка, посредством друга гледна точка :012: Те са двете страни на една и съща монета.

Всяка връзка си има нейната си вътрешна индивидуална динамика. Съобразена с актуалния момент. И с потребностите на двамата участници в нея. Ти имаш взаимообмен Луна - Плутон. Той също. Май са в един знак. Бинго.  :012: Синастрията с този мъж обслужва тази част от неговата и твоята емоционалност. Необходимостта от изпепеляващи емоции и драматизъм в сферата на партньорските взаимоотношения. Част от динамиката е по тази линия. Ти може да си в ролята на лошата господарка, вълкът, но той като едно уж благо и хрисимо агънце, ще си го търси.  :012: Вероятно той има тази необходимост да бъде доминиран. Чрез тези взаимоотношения можеш ако още не си, да осъзнаеш, че си способна на емоционален контрол, манипулации.
Това е част. Извадена от контекста. Все пак синастрия не се гледа на парче.
« Последна редакция: Април 13, 2018, 10:37:00 am от starinthenightsky »