Автор Тема: Да послушаме...  (Прочетена 84188 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #150 -: Май 29, 2015, 11:38:06 am »
А съвпадът с Марс само ще спомага лъжите да звучат достатъчно убедително  :72:

Лили,  запитвала ли си се, защо винаги гледаш на обменът Меркурий/Нептун като на лъжовен такъв ?  :)

Не, тук Марс  ще защитава изгубена вече кауза.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #151 -: Май 29, 2015, 11:40:53 am »
Продължавам да се занимавам с объркани документи и липса на елементарно разбиране. Този път не от персонала, а от клиенти - руски евреи. Сто пъти обясних като на идиот - и по мейл, и по телефон - нищо не разбра, всичко обърка!  :91:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #152 -: Май 29, 2015, 11:41:41 am »
Лили,  запитвала ли си се, защо винаги гледаш на обменът Меркурий/Нептун като на лъжовен такъв ?  :)

Гледам така, защото вече съм се нагледала.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #153 -: Май 29, 2015, 12:05:52 pm »
Гледам така, защото вече съм се нагледала.  :012:

Затвореният кръг не дава перспектива,както и категоричното. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #154 -: Май 29, 2015, 05:11:28 pm »
Това ретроградие направо ми разказва играта, досега никога не е било така.

Продължавам да се занимавам с малоумни и мързеливи служителки. За въпросните "неотчетени" пари става въпрос. Днес през обедната си почивка трябваше да ходя до нотариалната кантора, където е минала сделката, за да изясня въпроса с фактурите. Там служителките са любезни, но този път и те се издразниха - казаха ми, че от нашата фирма някакви служителки вече десетина пъти им звъняли и накрая нищо не разбрали /не се и учудвам като знам какви работят в тази фирма  :043:/. И въпросът не бил към кантората, а към другата страна по сделката - просто от тяхна страна трябва да се направи едно префактуриране, за да не ми висят на мен тия пари като неотчетени.

Обаче малоумните ни служителки от един месец преливат от пусто в празно, в цялата тази ситуация съм натопена аз и поради присъщото им малоумие, дебелоочие и мързел аз си тровя нервите!

Имаме си счетоводителки, които се занимават с фактуриране. Въпросът виси нерешен от 24 април, дотук никоя от тях не е направила нищо, а на мен ми стъжниха живота. Некадърно племе.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да послушаме...
« Отговор #155 -: Май 29, 2015, 08:17:51 pm »
ретро тр Мерк квадрат тр Нептун- вчера си заредих стария телефон, който не е на абонамент, а предплатена програма, и ми се заредиха минути към хора, ползващи същия оператор... Погледнах в тефтера с приятелите, кой от тях е на този оператор и гледам един мой съученик, с който навремето ходехме по пещери, но отложих обаждането за почивните дни, че ако иска да се видим да съм на линия. Днес, както се бях забързала към зъболекаря и го срещам по улицата- неговата фирма слагала изолации на близка сграда. Казах му, че съм се канила снощи да му звънна, понеже съм видяла, че неговия номер е към моя оператор, а той ми каза, че съм забравила, когато последно сме се видяли преди 2г, че си е запазил номера, но е към друг оператор.  :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да послушаме...
« Отговор #156 -: Май 29, 2015, 08:22:09 pm »
Благодарение на ретро Мерка поправих една стараааа грешка в работата! Направо съм на седмото небе от кеф!  :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #157 -: Май 29, 2015, 08:44:28 pm »
Блазе ви, а аз все поправям чужди грешки.  ???

Сега измислям най-подходящата стратегия срещу колежка, която е много добър и ловък манипулатор и се възползва от симпатиите на главната. Вече установих, че с остро контриране не става - веднага ми се нахвърлят останалите и най-вече нейната защитничка. Не става и с жлъчен сарказъм - набира се като балканче на баир, пълни се с дребнава провинциална злоба и после дебне момент, в който да ме постави в неизгодна ситуация, отново пред всички.

Със скорпи Луна в твърди аспекти с Марс и Плутон и в секстил със стационарно-ретрограден хитър девишки Меркурий наистина се затруднявам да измисля печеливша стратегия. То хем е подло и лицемерно, хем е хитро, хем знае кога и как да се възползва от всяка една ситуация и да я извърти в своя полза, правейки се на ощипана мома. И с приятелски и дружелюбен тон съм пробвала - пак не става, то още от самото начало, от появата ми в отдела се е напълнило със скрита злоба.

Може би правилната формула е тотален игнор и избягване на каквито и да било диалози с въпросната особа. А като се опитва да ми прехвърля топката пред всички, просто де се правя на нечула и неразбрала - така правят доста служителки, наблюдавала съм ги достатъчно време.  :012:  Мисля, че номерът е да й дам това, което иска - да почна да се правя на много по-тъпа и незнаеща, отколкото реално съм, и да го правя за сеир пред всички останали. И без това няма достатъчно интелект да разбере, че разигравам театър.  :012:

Между другото сделката, след която стана горепоменатото недоразумение с пари и фактури, беше организирана от това мазно същество - възлагат й работа, от която си няма грам понятие, нито опит, нито юридическа правоспособност. И там предварително не ме беше предупредила за едни финансови уговорки с другата страна, за което разбрах вече след сделката.



« Последна редакция: Май 29, 2015, 08:52:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #158 -: Май 29, 2015, 11:23:12 pm »
Ха, че кога успя това девойче да отиграе твърдите аспекти към луната...?
Нещо се бъркаш, лили

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #159 -: Май 29, 2015, 11:32:53 pm »

Със скорпи Луна в твърди аспекти с Марс и Плутон и в секстил със стационарно-ретрограден хитър девишки Меркурий наистина се затруднявам да измисля печеливша стратегия. То хем е подло и лицемерно, хем е хитро, хем знае кога и как да се възползва от всяка една ситуация и да я извърти в своя полза, правейки се на ощипана мома. И с приятелски и дружелюбен тон съм пробвала - пак не става, то още от самото начало, от появата ми в отдела се е напълнило със скрита злоба.


А не така, разнасяш лоша слава на Луната ми  ;D ;D ;D

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Да послушаме...
« Отговор #160 -: Май 30, 2015, 12:00:29 am »
Тази фаза се изявява много буквално - грешки в писма адресати фактури и т.н.

Но и случки в стил Бог забавя, но не забравя. Подреди окончателно хора и ситуации отпреди три години, върна ми хора отпреди десет, въздаде справедливост и т.н.
De omnibus dubitandum est

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да послушаме...
« Отговор #161 -: Май 30, 2015, 07:32:33 am »
Това ретроградие направо ми разказва играта, досега никога не е било така.

Продължавам да се занимавам с малоумни и мързеливи служителки. За въпросните "неотчетени" пари става въпрос. Днес през обедната си почивка трябваше да ходя до нотариалната кантора, където е минала сделката, за да изясня въпроса с фактурите. Там служителките са любезни, но този път и те се издразниха - казаха ми, че от нашата фирма някакви служителки вече десетина пъти им звъняли и накрая нищо не разбрали /не се и учудвам като знам какви работят в тази фирма  :043:/. И въпросът не бил към кантората, а към другата страна по сделката - просто от тяхна страна трябва да се направи едно префактуриране, за да не ми висят на мен тия пари като неотчетени.

Обаче малоумните ни служителки от един месец преливат от пусто в празно, в цялата тази ситуация съм натопена аз и поради присъщото им малоумие, дебелоочие и мързел аз си тровя нервите!

Имаме си счетоводителки, които се занимават с фактуриране. Въпросът виси нерешен от 24 април, дотук никоя от тях не е направила нищо, а на мен ми стъжниха живота. Некадърно племе.

Лили,

това е поздрав за тебе!  :57:

Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #162 -: Май 30, 2015, 10:38:52 am »
Каквито са шефовете, такива са и колежките - поне тези, които получават протекции от тях!

В нашия кокошарник се предпочитат хора без опит, но с други качества. Обучават ги на място по техен модел. Хора с опит и способности нямат шанс в тази фирма, превръщаш се в работно магаре и обект на подигравки.

Несериозно е твоят пряк ръководител на сериозно зададен въпрос "Какво да пиша на тази клиентка?", да ти каже "Кажи й, че е овца!". Несериозно е твоят пряк ръководител да си вдига краката на бюрото пред персонала и да демонстрира каруцарски речник. И после защо съм се подигравала на селяните...

Току що ми звънна колега от друг отдел по работа. Да съм проверявала някакъв документ, изпратен в сканиран вид, който мога да проверя и в понеделник! И без това през почивните дни той доникъде не може да се придвижи! Тия хорица въобще мозък имат ли? Клиентът му го бил пратил по вайбър и сега трябва да вдигнат преводачката спешно да го проверява. Не издържах и му избълвах всичко, което мисля за тази малоумна фирма.

« Последна редакция: Май 30, 2015, 10:43:58 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #163 -: Май 30, 2015, 10:50:03 am »
Тази фаза се изявява много буквално - грешки в писма адресати фактури и т.н.


Да, и аз се изумих. Обикновено ретроградните фази на Меркурий не ми се отразяват така, рядко съм имала проблеми.

Да не би изявата на ретроградната фаза е толкова забележима, защото Меркурий се намира в собствен знак?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Да послушаме...
« Отговор #164 -: Май 30, 2015, 11:04:43 am »
При мен влиянието е смесено с последното новолуние в Телец точно срещу Луната и с връщането на Сатурн върху нея. Усещането за затваряне на страници е много освежаващо. Плюс увереността във вселенската справедливост, когато си се отказал от саморазправа - а на мен последното трудно ми се отдава ;D
De omnibus dubitandum est