Автор Тема: Книжна раздумка  (Прочетена 82994 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #45 -: Юли 06, 2015, 10:07:52 pm »
За удоволствие е, разбира се. И не съм рекъл, че си претенциозна. На нашия Маркес още не му е дошло времето, предполагам. Намират се прилични работи — може да не са свръхпроникновени, може да им личи малко провинциализмът, но като цяло съвсем нелоши, ако не очакваш нивото Маркес. Понякога има приятни изненади.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #46 -: Август 01, 2015, 01:39:02 pm »
Цитат на: Цирцея
Марио поднесе бонбона към устата си, щеше да отхапе, приближаваше ръка и Делия стенеше, сякаш насред някаква безкрайна наслада изведнъж се бе почувствала покрусена. Със свободната ръка едва стисна бонбона от двете му страни, но без да го гледа, очите му бяха впити в Делия и гипсовото лице, отвратителен пиеро в полумрака. Пръстите се разтваряха и разделяха бонбона. Месечината падна право върху белезникавото тяло на хлебарката, оголено от кожестата си обвивка, а наоколо, размесени с ментата и марципана, късчетата от крачка и криле, ситният прах на стритата черупка.


Цитат на: Всички огнове, огънят
Опипва по ниската маса, докато намери цигари, слага една между устните на Соня, доближава своята, запалва ги едновременно. Само се споглеждат, сънливи, а Ролан размахва кибритената клечка и я оставя на масата, където някъде има пепелник. Соня първа заспива и той съвсем бавно вади цигарата от устата ѝ, взима и своята, захвърля ги на масата и се мушва до Соня в тежък сън, без видения. Газената кърпа гори без пламък до ръба на пепелника, бавно се опърля; пада на килима до купчината дрехи и чаша коняк.

— Хулио Кортасар

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Книжна раздумка
« Отговор #47 -: Август 05, 2015, 12:43:31 am »
Хора, жегата ме довърши!
Прочетох "Кожна раздумка" и си рекох, че някой съвсем изперкал да пуска такава тема, а то било книжна...
Тук споделяте каква книжка в момента четете или няма значение кога сте прочели, но ви е впечатлила?
От моята любима книга:
"Една неистова любов, обсебване, зараза на душата, от която никъде не можеш да се скриеш, от която никога не можеш да избягаш. Любов по-страшна от страха, по-жива от живота. Няма думи, свещи, комплименти. Няма тела. Нито цветя и усмивки. Няма аз и ти, ние двамата. Любов, в която аз съм ти."
"Брулени хълмове" - Емили Бронте




Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Книжна раздумка
« Отговор #48 -: Август 05, 2015, 09:41:16 pm »
Този уикенд съм запланувала да чета,щяло да вали и няма да се шляя по чукарите.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Книжна раздумка
« Отговор #49 -: Август 05, 2015, 10:04:03 pm »
Аз съм планувала да не вали

Прочетох трилогията "Милениум" на Стиг Ларшон
Хареса ми

Прочетох 50/50 убиец
Става

Прочетох Игра на амок
Става

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Книжна раздумка
« Отговор #50 -: Август 05, 2015, 10:11:09 pm »
Аз се каня отдавна да прочета " Парфюмът.Историята на един убиец". Като бях на стаж в "Хеликон" я бяха пуснали на доста добра цена-10 лв и сега ме е яд, че не си я взех.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #51 -: Август 05, 2015, 10:14:59 pm »
Акрукс, няма дефиниран формат. Всеки пише каквото му е угодно и каквото го е вчепетлило.

Папи, Минчо Празников какво планува?

Зюскинд го има в Читанка.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Книжна раздумка
« Отговор #52 -: Август 06, 2015, 12:20:39 am »
Рядко се случва да препоръчам нещо, трябва да ме е грабнало на мига и да не ме оставя споменът за него, поне седмици. С книга не ми се беше получавало от една камара време . Да, чела съм добри, развличали са ме, замисляли са ме... Но да ме доведе една книга до коренно противоположни чувства в рамките на две глави- май не е било. Знаех си, че нещо, що иде от Скандинавия, обикновено си заслужава. Фен съм на скандинавското кино, сега вече и на литературата.

Книгата е на един шведски автор ( Фредрик Бакман), заглавието- "Човек на име Уве"

Пренесох се в света на Уве преди 1 седмица, още не съм излязла от там. На който му е инетресно- има я на бг в нета.

http://www.eva.bg/article/24969-Chovek-na-ime-Uve-ot-Fredrik-Bakman 

« Последна редакция: Август 06, 2015, 12:23:23 am от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #54 -: Август 08, 2015, 07:32:38 pm »
На правилното място е. И е хубаво :)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Книжна раздумка
« Отговор #55 -: Август 11, 2015, 09:44:15 pm »
Аз се каня отдавна да прочета " Парфюмът.Историята на един убиец". Като бях на стаж в "Хеликон" я бяха пуснали на доста добра цена-10 лв и сега ме е яд, че не си я взех.
до края на седмицата има промоция на европейска литература в Български книжици; под 10 ще ти излезе)

//последно четох разкази от Ейми Бендър и каквото докопах на Нийл Лабют. искам още.


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Книжна раздумка
« Отговор #57 -: Септември 30, 2015, 05:49:37 pm »
Някакви отзиви за Изабел Алиенде? Отвсякъде все суперлативи, но аз кой знаеш защо се колебая, латиноамериканската литература ми е доста натоварваща, поне това, което съм чела досега ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Книжна раздумка
« Отговор #58 -: Септември 30, 2015, 06:15:09 pm »
Някакви отзиви за Изабел Алиенде? Отвсякъде все суперлативи, но аз кой знаеш защо се колебая, латиноамериканската литература ми е доста натоварваща, поне това, което съм чела досега ::)

Чела съм само една нейна книга обаче не помня коя беше. Пише за страната си- Чили, за нравите на типичните чилийци. На мен ми беше интересна книгата. Доста бестселъри е продала, така че не е лоша авторка, макар че всеки си има различни вкусове.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Книжна раздумка
« Отговор #59 -: Септември 30, 2015, 08:07:27 pm »
Сетих се коя беше книгата- "Безкрайният план".