Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166107 пъти)

палечка91

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Прогресии
« Отговор #750 -: Август 27, 2017, 01:17:38 am »
В друга тема си зададох въпроса. Не ми отговориха, ще пробвам и тук.  :)
Имам прогресивни Венера, Марс и Юпитер(в Лъв) в опозиция с наталната ми Луна(Водолей) . Как да го тълкувам и как ще ми повлияе?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #751 -: Септември 01, 2017, 05:26:22 pm »
В друга тема си зададох въпроса. Не ми отговориха, ще пробвам и тук.  :)
Имам прогресивни Венера, Марс и Юпитер(в Лъв) в опозиция с наталната ми Луна(Водолей) . Как да го тълкувам и как ще ми повлияе?
тълкуваш всяка опозиция отделно, а как ще ти повлияе зависи от цялостната картина, а не от няколко аспекта

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #752 -: Септември 01, 2017, 05:33:53 pm »
Погледнах сега прогресията на композитната карта с мъжа ми и какво да видя- пр. комп. Слънце съвпада с нат. Слънце на мъжа ми- това значи ли, че двойката ни е прогресирала до ниво да се идентифицира с него, т.е. аз +той= той  :017:  А в същото време моето пр. Слънце съвпада със Слънцето от композита.

Dark11

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогресии
« Отговор #753 -: Септември 13, 2017, 01:43:04 pm »
Здравейте. Може ли да ми кажете две три думи за значението на транзитния Уран към пр. асц и натален Юпитер? И като цяло какво ме очаква в близкото бъдеще, къде са ми отворени възможностите тук или в чужбина? Благодаря много :)

Tsveta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Прогресии
« Отговор #754 -: Септември 13, 2017, 02:27:31 pm »
Моля за помощ и тълкуване за важен за мен въпрос.Получих предложение за работа със доста добти параметри ,но хорар не знам как да направя.Понеже трябва бързо да реша погледнах ктранзити и прогресии.Съответно прогресивната луна се е насочила към квадрат  с венера от 02 и 12 дом.Везни ми е на асцендента и венера управлява 22,1,7,8 дом.Как да тълкувам това..мислех че е свързано с привтели и какво ще приключи окочателно-квадрата на прогресията попада в долната част на картата.По транзити сатурн и урсн са се запътили отново към точен тригон със същата тази венера.Също така сатурн е тръгнал да прави съвпад със нептун(нептун венера в тригон по натал)и квадрат към меркурий 12 дом.Транзитния нептун е в почти точна опозиция със слънце(то има са напрегнат аспект по натал)5-11 домове.И последно по натал луна и марс са в 10 дом в лъв и затъмненията които следват 2018 година са точно в дома на кариерата.Смятате ли че е удачен момент за смяна на работа?При дирекциите няма съществена промяна ,а в солара юпитер е в 10 дом в тригон с луната и квадрат плутон.Северния възел ми влиза в 10 дом по транзит...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #755 -: Септември 13, 2017, 03:35:22 pm »
Моля за помощ и тълкуване за важен за мен въпрос.Получих предложение за работа със доста добти параметри ,но хорар не знам как да направя..Смятате ли че е удачен момент за смяна на работа?
Хорарна карта се прави като натална, само че за времето и мястото когато си задала въпроса.
Отминалото наскоро СЗ в Лъв заедно с тр. СЛВ в 10д е добър период за ново начало в кариерата.

Tsveta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Прогресии
« Отговор #756 -: Септември 13, 2017, 04:32:23 pm »
Благодаря..ето картата

Tsveta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Прогресии
« Отговор #757 -: Септември 13, 2017, 04:55:22 pm »
Ако съм разбрала правилно трябва да направя карта сега след като днес задавам въпроса?

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Прогресии
« Отговор #758 -: Ноември 22, 2017, 07:36:12 am »
Прогресивен Марс от днес вече е в Лъв. Управлява 3-ти и 8-ми дом. Какво мога да очаквам? Предполагам, че Марс в Лъв ще се чувства по-енергичен от Марс в Рак и по в свои "води".

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #759 -: Ноември 22, 2017, 08:52:26 am »
Промяна в отношенията с мъжете. При мен май е сменял знак като съм навлизала в пубертета, т.е. когато започват флиртовете и гаджетата, но при мен натално е в седми дом та предполагам за това.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Прогресии
« Отговор #760 -: Ноември 22, 2017, 10:02:24 am »
Е, то 8-ми е дом и на Плутоновите теми... Ще наблюдавам, има няма едно 20-на години. Всъщност още в началните градуси ли трябва да усетя промяна или след някаква лунация евентуално, която да отприщи нещата?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #761 -: Ноември 22, 2017, 11:37:28 am »
Усеща се още преди ингреса, като промяна в нагласите по темите, които Марс управлява.
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #762 -: Август 12, 2018, 04:52:53 pm »
Не прочетох цялата тема,вероятно сте писали.Прогресивните ми МЦ/ИЦ в момента са в последени  градуси по оста риби-дева,11-5 натални домове,квадратират ми 2-8 ми нат.домове.Прогресивната ми Луна е сходящ съвпад прогресивен МЦ и разх.опозиция нат.Плутон.През ноември правят ингрес(МЦ/ИЦ) в овен-везни.В натала Марс и Венера са ми в полуквадрат.Някакви идеи?Когато съм била на 20години,МЦ от водолей прави ингрес в риби.Пренесох се да живея при мъжа ми,който тогава се уволни от казармата.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Прогресии
« Отговор #763 -: Август 12, 2018, 05:35:43 pm »
Ами нещо наобратно- примерно тогава си се" прибрала", повече ин, дом ,семейство женска роля ,а сега ще активираш повече ин, експанзия навън,, търсене на външна проява, развитие реализация мц овен и това ще доведе по -добра хармонична атмосфера у дома-Везни 4дом Външно и вътрешно удоволетворение  .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #764 -: Август 12, 2018, 10:54:40 pm »
Ами нещо наобратно- примерно тогава си се" прибрала", повече ин, дом ,семейство женска роля ,а сега ще активираш повече ин, експанзия навън,, търсене на външна проява, развитие реализация мц овен и това ще доведе по -добра хармонична атмосфера у дома-Везни 4дом Външно и вътрешно удоволетворение  .
Благодаря!