Автор Тема: За или против Изневярата...?  (Прочетена 36080 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #30 -: Май 29, 2014, 10:24:44 pm »
Това се обяснява чрез религиозните писания,но тук ми възниква въпроса дали една жена би искала да е омъжена за повече от един мъж,тоест да се разменят местата...?

Да е омъжена за повече от един - съмнявам се!  ;D

Ти на един съпруг пробвай да му угодиш по всички параграфи, камо ли на повече!

Виж, ако става въпрос за сексуално съжителство с повече от един, някоя евентуално би се изкушила, когато ги няма досадните битовизми на брачния живот.  ;D

Ама вместо един чифт мръсни чорапи да виждаш хвърлени два или три... нИеее, моите нерви не биха издържали!  :043:


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #31 -: Май 29, 2014, 10:30:23 pm »
Има култури, но доста древни, при които е имало матриархат и жените са имали повече от един съпруг или поне мъже, с които да правят секс на поразия, но не помня къде съм го чела.  :)

Иначе в днешни времена ги има привилегиите на СПИН-а, привилегиите на всякакви други полови болести - така че всеки (на риск на обществото, малко излиза) може колкото си иска да изследва необятния свят на полигамността.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #32 -: Май 29, 2014, 10:38:39 pm »
Та в крайна сметка отиваме към въпроса - мъжете или жените са по-сексуални ? Или зависи от самия човек...

Зависи от човека според мен, всеки има различни потребности - едни ги задоволяват, на други не им стиска поради редица съображения - морал, етика, лоялност и т.н.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #33 -: Май 30, 2014, 08:44:48 am »
И всъщност най-голямата изневяра е да изневериш на самия себе си :)

Мисля, че отношението си към изневярата човек може да разбере, само когато той самият бъде поставен в такава ситуация - или да му се яви такава възможност, или така да постъпи партньорът му. Всичко останало са празни приказки, разсъждения на теория.

И това важи не само за изневярата, а и за други по-неприятни житейски казуси - както се казва, на чужд гръб и сто тояги са малко. Само когато бъдеш поставен в същата или аналогична ситуация, можеш да разбереш какво е и как се е чувствал човекът, чиято поведеческа реакция осъждаш. За съжаление много хора не виждат по-далеч от носа си, което не им пречи да сочат с пръст някоя имагинерна точка в пространството.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #34 -: Май 30, 2014, 09:32:54 am »
Lilla, добре да го разглеждаме само по отношение на секса - дали ще име толкова жени,колкото мъже който желаят повече екземпляри от отсрещния пол ? Та в крайна сметка отиваме към въпроса - мъжете или жените са по-сексуални ? Или зависи от самия човек... и въпреки това,какви са общите наблюдения,като цяло... какво излиза ?

Жените са с по-сложна сексуалност и повече на ти със същата .
Мъжете се определят  чрез секса.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #35 -: Май 30, 2014, 09:57:04 am »
Обикновено точно те не винаги знаят какво искат.

Това е външната страна на нещата - така ни виждате вие. В емоционален план може и да е така, изглеждаме по-ирационални и непоследователни в очите на противоположния пол.

Но ако говорим за отношението към секса, не мисля, че тук жените са по-малко наясно от мъжете какво искат и как го искат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #36 -: Май 30, 2014, 10:01:10 am »
Да видим накъде ще се наклони везната... По отношение на тази,болезнена за мен,тема. :(

Нека разсъждаваме...  ???

Какво й е болезнено на темата?

Изневерил си и сега те гложди или са ти изневерили?  ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #37 -: Юни 03, 2014, 07:50:11 pm »
Много са факторите, стоящи зад една изневяра, както вече споменахме.

За мен на първо място стои отношението.

Ако не става въпрос за някой класически случай на женкар или жена, дето просто не спира да я сърби  онова място, често се случва границите на взаимната лоялност да се прекрачат именно поради неудовлетвореност от отношението от страна на партньора.

Неприятни са ми обвързаните мъже, които флиртуват наляво и надясно и гледат къде да си го сложат. Но често се замислям каква жена стои зад гърба на този мъж - в семейството и в леглото му, какво го потдиква да се държи така и да не я уважава. Същото важи и за женска изневяра.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #38 -: Юни 03, 2014, 08:18:05 pm »
Да си представим следната ситуация. Знам, че ще прозвучи прекалено американизирано, но нека си я представим за целта на темата.

Средностатистически човек (мъж или жена), с брачен партньор от 8-9 години, две деца (да кажем момче и момиче), домашен любимец (да кажем куче), къща в приятен квартал с добре поддържана зелена морава отпред и заден двор. Половинката е разбираща и подкрепяща. От време на време по някоя малка караница за дребни неща, но никога голям скандал. Със стабилна работа и добра перспектива за професионално израстване в следващите няколко години. Заплатата, който получава, е достатъчна за изплащането на ипотеката, текущите разходи, сметки, дори стига за лятната почивка, подаръци за децата и половинката по важни празници (предупредих ви, че ще звучи по американски). Изобщо стабилен и уреден живот.

И изведнъж се появява нов човек, който разтърсва този подреден и спокоен свят из основи. Всеки път, когато погледите им се срещат или разговарят, разбира, че този човек е всичко, за което някога е мечтал и дори онова, за което не е осъзнавал, че мечтае. Могат да говорят с часове на всякакви теми, допълват мислите си. Откакто се познават, цветовете са по-ярки, залезите - по-красиви, животът - по-сладък. Брачният партньор е човекът, с когото може да си представи да изживее всеки ден от остатъка на живота си. Но не може да си представи и един ден без този нов човек... Схващате картинката. Новото е по-вълнуващо от добре познатото старо. Но какво да прави този човек, ако новото се окаже, че не е просто краткотрайно увлечение, а нещо по-сериозно - любов. Има три варианта и всеки завършва с нечие разбито сърце. Първи вариант - развежда се с настоящия си партньор и се събира с новия, но как да разруши перфектния стабилен свят на децата си. Вариант две - разделя се с новата си любов, остава с настоящата си половинка и страда, възможно до края на живота си, за пропуснатата възможност да бъде щастлив. Трети - изневерява на брачния партньор с новата си любов, живеейки в лъжа, най-вероятно наранявайки всички участници в историята.

Това не е моята история, но би могла да бъде. Би могла да бъде историята на всеки. Истории като тази се случват всеки ден. Как бихте постъпили вие? Може би има четвърти, пети и т.н. вариант. Не знам как бих постъпила аз, но знам как не бих. Не бих избрала варианта с изневярата и двойния живот. Просто не бих могла да гледам в очите съпруга си, ако съм влюбена в друг мъж и му изневеря с него.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #39 -: Юни 03, 2014, 08:22:30 pm »
но нали както знаем змията не хапе,докато не я настъпиш по опашката...

В този смисъл важи и горенаписаното - с лошото си отношение, ако е продължило дълго във времето, човек може да подтикне половинката си да допусне мисъл за изневяра и дори да се възползва от такава възможност при определени обстоятелства. Обидата и разочарованието също тласкат към неверност.

По сценария на Мирабела - наскоро гледах този филм: http://tfilm.tv/5306-anatomiya-strasti.html

« Последна редакция: Юни 03, 2014, 08:26:26 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #40 -: Юни 03, 2014, 08:31:41 pm »
Lilla - да го кажа пак  :),че не одобрявам изневярата,дори бих казал изпитвам отвращение и ненавист.

Имаш право. Ти си знаеш какъв е бил проблемът помежду ви и какво я е подтикнало към това. Или може би не знаеш? Има всякакви случаи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #41 -: Юни 03, 2014, 08:43:42 pm »
Мисля,че разбираш напълно за какво иде реч - ... лъжа,измама...предателство,гнусотия,болка :(

Лошо... но аз съм видяла още по-лошо - ежедневни лъжи, потребителско отношение и двойнствен живот, в което не съм била за щастие пряк участник, но непосредствен наблюдател.

По принцип съм човек, който не обича да прави теоретични заключения и да говори как е по филмите (това не е забележка към никой  :) ). Правя изводи, изхождайки от практически опит и преки наблюдения. Нагледала съм се на много човешки падения, сигурно ми е заложено по хороскоп  ;D - и в междуличностните отношения, и в професионални. И определено имам какво да кажа, но за съжаление оценката ми рядко е висока и има защо.

« Последна редакция: Юни 03, 2014, 09:00:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #42 -: Юни 03, 2014, 10:34:42 pm »
Рени в какъв смисъл ''мъжете се определят чрез секса'' ? Според мен и мъжете и жените се определят чрез него - това е нещото,което определя мъжа и жената като такива.

Happy58 - второто... :smiley_confused1:

Цитат
Според мен и мъжете и жените се определят чрез него   

.....същото е тяхната сексуалност.

Ако си асексуален ,тук къде е желанието за секс ?1? В тази посока , на мъжете попадащи на този "стелаж",обществото им е сложило етикет немъж- в това вложих смисъл,Ali_Lun.



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #43 -: Юни 03, 2014, 10:39:37 pm »
В какъв смисъл да се определят чрез секса - да се самоутвърждават ли или да се самоопознават?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #44 -: Юни 03, 2014, 10:42:52 pm »
Всички се самоопознаваме чрез секса,но мъжете се и утвърждават чрез него ,а жените се наслаждават/ме  повече с него.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“