Автор Тема: Венера и музиката  (Прочетена 13705 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера и музиката
« Отговор #30 -: Април 20, 2016, 11:30:45 am »
Гледам аудиотемата е винаги активна. Имам и лични мотиви.
Какъв стил музика харесвате?
Как е представена астрологично венера при вас-знак, аспекти? Нептун също.
...

Стил музика - рок, хард рок, много твърд рок, също и класическа музика, опера. Слушам и актуален поп - каквото се върти по The Voice, City, Fresh...

Изключително характерно за мен, което хвърля мъжа ми в недоумение е, че си правя много разнородни компилации - примерно AC/DC, следва Майкъл Джексън, после Рамщайн, Мадона, Дрейк, Пинк, Ани Ленъкс ... Не понасям да ми еднообразно монотонно и в колата ми никога не е имало - албум на група  :012: Докато той си зарежда дискографията на Kiss и след 30 мин - на мен ми се повдига  ;D

Като лично отношение - като малка - още в детската градина много исках да ме запишат на пиано, но уви ...не ме огря. След едно пътуване до СССР татко донесе китара и в 7 клас тръгнах на школа, а в годините след това не се разделях с китарата, буквално навсякъде я носех. От малка съм все детето, което дава тон или участва в разни мероприятия, но никога не съм го обмисляла за професия.

Астрологично:

1. Венера заточена в Скорпион, в 8 дом, в съвпад със СЛВ и квадрат с Луната. Във взаимна заточена рецепция с диспозитора си Плутон.
2. Нептун е У1, екзалтира в Стрелец, слънчевия ми знак, в 9 дом, в голям огнен тригон с Луната от 6 дом и Юпитер в 1 дом (У1, 9, 10).

Много ценя качествения звук, имам щастие колите, които карам да са добре озвучени и буквално ме боли от нещо фалшиво (на караоке) или кофти звук в колата, разстроена китара, все едно ми забиват игли в мозъка :(
Над силата е само умението да я владеем!

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Венера и музиката
« Отговор #31 -: Април 20, 2016, 11:49:31 am »
Амиии обичам много алтернативен рок, английски поп също, хип-хоп, понякога и леко джазова музичка. Напоследък залитам по по-твърдите парчета. Венерата ми е в Козирог, 3-ти дом, управлява 7 и 12. Прави съвпад с Марс, Уран, Нептун.

Но определено рокът си ми е на сърце.  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера и музиката
« Отговор #32 -: Април 20, 2016, 01:04:02 pm »
Интересно ми е, който желае да сподели, кои са му най-ранните спомени, свързани с музика, и защо според него харесва музиката, която обича да слуша настоящем? Аз също бих споделил, но най-вероятно утре, тъй като съм много уморен, а и бих искал и други да се решат да разкажат преди мен.

Май никой не е споделил  ::)

Първи спомени са ми детските песнички в градината. Аз много пеех, татко беше купил магнитофон - ролков и записваше :)

Защо харесвам музиката, която харесвам - минава през мен и ми влива живот. Обаче крайно не понасям джаз и чалга, особено тази с извивките ми е самата смърт  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Венера и музиката
« Отговор #33 -: Април 20, 2016, 02:15:12 pm »
Интересно ми е, който желае да сподели, кои са му най-ранните спомени, свързани с музика, и защо според него харесва музиката, която обича да слуша настоящем? Аз също бих споделил, но най-вероятно утре, тъй като съм много уморен, а и бих искал и други да се решат да разкажат преди мен.

Радио "Хоризинт" и музиката в него,естествено,
а това ми е първият рок-спомен спомен  :012: :
https://www.youtube.com/watch?v=H0BsEVAx6MU
« Последна редакция: Април 20, 2016, 02:17:13 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и музиката
« Отговор #34 -: Април 20, 2016, 02:46:27 pm »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Венера и музиката
« Отговор #35 -: Април 20, 2016, 10:28:59 pm »
На мен най-ранният детски музикален спомен ми е точно песента "Детски спомен" на Кристина Димитрова и Орлин Горанов по радиото.  :012: Също така и "Liberta" на Албано и Ромина.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Венера и музиката
« Отговор #36 -: Април 20, 2016, 10:40:18 pm »
" Детският спомен" и аз го помня, даже си спомням един конкретен момент, в който гледах изпълнението на тази песен на черно - белия телевизор на село.
" Черно и бяло " на Г. Христов също ми се е запечатала в съзнанието, а моите племенници ме побъркваха да пеят с микрофон - краставица една песен на Тони Дачева.. :85: Сетих се, беше нещо от сорта " Звезди ли искаш да ти  свалям , морски пясък да броя.."
Аз не харесвам джаз, класическа, оперна и народна музика, уж имам класическа Венера.Чалга и кънтри също. Метъл и твърд рок - пък хич.
Падам си по чил - аут, електронна, хаус , R&B .
От всичко най - много си падам по корейска музика, слушам OST-овете от любими филми и сериали.
Като чистя, ми трябва нещо по- енергично, иначе си заспивам с корейските балади, действат ми успокояващо, макар грам да не разбирам за какво иде реч. :85:
Една любима моя песен:
https://m.youtube.com/watch?v=vt8S4Kse530
« Последна редакция: Април 20, 2016, 10:52:47 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Венера и музиката
« Отговор #37 -: Април 20, 2016, 10:58:14 pm »
Май песничката на педя човек -лакът брада е от първите спомени .Сигурно заради туй, когато видях босо джудже да ме гледа седнало су мен, докато лежа, не се изплаших въобще ,въпреки че бях трезва. :017:  Все пак закърмена с този образ  :012: https://www.youtube.com/watch?v=dfAAvoTVUhA

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Венера и музиката
« Отговор #38 -: Април 21, 2016, 12:12:20 pm »
Звуковите вълни имат синхрон с цветовете, които пък са свързани с чакрите и когато някоя енергия недостига в организма, последният интуитивно се насочва към даден цвят, било под форма на дреха или друго, което е пред погледа. Така че всеки може да харесва даден стил музика, да има любим музикален изпълнител, но едва ли слуша само него през целия си живот?
Майка ми шеташе ентусиазирана, когато пускаха по радиото болерото на Равел, като бях малка. Явно е имала недостиг на енергия, че страдаше от анемия, компенсирала е с ритмичната и възторжена музика. Обичаше също "Танц със саби", дори това им беше сигнала с татко, още от времето, когато са били гаджета- с тази мелодия я привиквал да излезе навън, свирейки с уста.
Моята Луна в овен обича да слуша нежната музика на Шопен, за да достигне баланс с везняшкото Слънце. Харесвам всякакви стилове музика, стига да има музика в тях, не понасям някои видове метъл, където реват като зверове и все едно се уригват на сцената  :012:
http://imslp.nl/imglnks/usimg/4/4f/IMSLP352437-PMLP02312-510-NOCTURNE-en-Mi-b__mol-Op.9-Chopin.mp3

Много ми хареса това мнение. Аз напоследък съм затърсила сини дрехи (оказва се че нямам такива в гардероба си, странно) и се завръщам към любимият си алтернативен рок. Какво според теб означава?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Венера и музиката
« Отговор #39 -: Април 21, 2016, 01:10:38 pm »
Интересно ми е, който желае да сподели, кои са му най-ранните спомени, свързани с музика, и защо според него харесва музиката, която обича да слуша настоящем? Аз също бих споделил, но най-вероятно утре, тъй като съм много уморен, а и бих искал и други да се решат да разкажат преди мен.

Най-ранните ми музикални спомени са от 4-5 годишна възраст и са свързани с едно дървено чукало със завързан колан от рокля на майка ми, качена върху завивките в гардероба, пея като на сцена  :012:  :D
Още по-рано съм се отдавала на танцовото изкуство - танцувала съм танцът на умиращия лебед  :012: Представям си каква картинка съм била.

На 7-годишна възраст започнах да свиря на пиано. Ходех на уроци 7 години. После спрях, но ми остана умението, отличния слух и удоволствието да мога да седна на пианото и да си изсвиря каквото си искам, според настроението.

В училище пеех в хора, първи глас и до днес имам много вярно пеене. Обичам да ходя на караоке :)

В момента слушам най-разнообразна музика. Обожавам джаз, класика, обичам музиката със стил. Като се прибера от работа си пускам Джаз FM радио и цялото напрежение от деня се оттича от мен.
Слушам също рок, метъл - Blind guardian, Korpiklaani, Eluveitie; Vikings Music е много красива :)
От българската музика Любо Киров ми е много готин :)
Чалга не понасям.
  • Венера в натала ми е заточена в Овен, в 8 дом :) в знаков тригон с Нептун.
  • Самият Нептун, У7 и 8 дом, екзалтирал в Стрелец, на К4 дом/опозиция с МЦ/, е в тригон със Слънцето ми, екзалтирало в Овен и Меркурий и в квадратура към АСЦ/ДСЦ.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Венера и музиката
« Отговор #40 -: Април 21, 2016, 10:52:00 pm »
Браво, delphin!  :clap:
И на Лили Иванова Венерата е в Овен, в заточение, но в аспект с Нептун, явно това надделява.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера и музиката
« Отговор #41 -: Април 22, 2016, 01:35:26 am »
Интересно ми е, който желае да сподели, кои са му най-ранните спомени, свързани с музика, и защо според него харесва музиката, която обича да слуша настоящем? Аз също бих споделил, но най-вероятно утре, тъй като съм много уморен, а и бих искал и други да се решат да разкажат преди мен.
Майка ми е разказвала, как съм припявала песента на Лили Иванова "Ти-ти-ти" , докато съм била в кошчето, като съм слушала новия радиограмофон  :) Помня, че харесвах да слушам "Звън" на Щурците, докато се правих, че спя следобед, а сутрин припявах "Без радио не мога"  :012:
Няколко години по-късно, като се преместихме в новата къща и на двора стърчеше извита тръба за бъдещата чешма в градината, подобно на стойка с микрофон, аз се дерях с все сила "Августа, Августа е моето име" с разперени ръце в стил Лили Иванова, докато накрая комшиите се оплакали на майка, че не можели да спят на обяд от моето пеене  :D
« Последна редакция: Април 26, 2016, 08:47:11 pm от akruks »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Венера и музиката
« Отговор #42 -: Април 22, 2016, 10:07:02 pm »
Специално за akruks.

http://vbox7.com/play:a241690e

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Венера и музиката
« Отговор #43 -: Април 23, 2016, 08:16:16 am »
Специално за akruks.

http://vbox7.com/play:a241690e
А това е за теб Веско. Уникално е! http://vbox7.com/play:26b6538340

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Венера и музиката
« Отговор #44 -: Април 23, 2016, 09:04:05 am »
Благодаря много, Radost!  :58:
Въпросното произведение обаче не е на Шопен, а на Paul de Seneville, а изпълнението е на Ричард Клайдерман.