Автор Тема: мнения за астролози  (Прочетена 52202 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: мнения за астролози
« Отговор #180 -: Май 14, 2017, 11:37:42 pm »

А вие да сте чували някой астролог да проверява какво става след време с картата на клиента?

Аз.
Аз почти винаги питам, с малки изключения и търся обратна връзка, защото всеки човек реагира на една и съща ситуация винаги различно- как иначе ще знам, къде съм или не съм разчела картата (човека)  и къде трябва повече  да уча ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: мнения за астролози
« Отговор #181 -: Май 14, 2017, 11:44:57 pm »
Аз.
Аз почти винаги питам, с малки изключения и търся обратна връзка, защото всеки човек реагира на една и съща ситуация винаги различно- как иначе ще знам, къде съм или не съм разчела картата (човека)  и къде трябва повече  да уча ?

Да, това е единственият начин
Затова ми е забавно като дойде някой новичък и се кълне в ректификацията си

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #182 -: Май 14, 2017, 11:51:47 pm »
Затова ми е забавно като дойде някой новичък и се кълне в ректификацията си

В интерес на истината аз и ректификации, правени от известни и популярни астролози, винаги проверявам допълнително. Никога не разчитам на час, проверен от друг астролог. Всеки работи с различни методи. За да мога да спретна достоверна прогноза, трябва да съм сигурна, че този час работи по техниките, които използвам. Та, щом съм проверявала след Вотей и Магерова, какво остава, ако някой ми каже, че часът е от общината или по спомени на мама.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: мнения за астролози
« Отговор #183 -: Май 15, 2017, 09:30:42 am »
Е, явно тук имаме двама много добри астролози, които ректифицират от раз, и трети, който обича да си проверява нещата :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #184 -: Май 15, 2017, 11:10:08 am »
Ако часът се колебае в рамките на половин час, пък направо си е невъзможно ректификацията да не е прецизна, ако има по какво да се провери точността на часа.

Не бъди толкова уверена, пак има вероятност да не се улучи. И от различни астролози да се даде различен час, не само минути.

Познавам такива случаи след ректификация при известни имена. В единия случай разминаването беше около 4 минути, но точно тогава се променяше важна варга, отговаряща за въпросната тема. В другия случай имаше повече от един час разлика в двете ректификации. Съответно в първия случай моят вариант съвпадна с единия, а във втория ми излязоха 3–4 минути отклонение от единия /беше със закръглени минути/ и повече от час от другия.

Но ми е излизало и отклонение от порядъка 5–15 минути от първоначално обявен час, взет от общината или съобщен от майката. Тъй че и аз не вярвам, ако някой тръгне да се кълне в много точен час. Всичко се проверява, ако тръгнем да работим сериозно.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: мнения за астролози
« Отговор #185 -: Май 15, 2017, 03:49:26 pm »
ако някой ми каже, че часът е от общината или по спомени на мама.
А защо е нужно да се променя часът от общината, при положение, че е точен до минути?
Часовниците по стените в предродилна и родилна зала, както и този на ръката ми, работеха точно, била съм в съзнание когато съм си раждала децата и акушерката е записала точния час и минути, когато са проплакали децата ми... И изведнъж идва някоя си профи-астроложка, която знае по-добре от мен кога съм си родила децата? омг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #186 -: Май 15, 2017, 04:00:20 pm »
А защо е нужно да се променя часът от общината, при положение, че е точен до минути?

Сигурна ли си? Навсякъде са точни до минута? Все някъде часовникът може да изостава или да избързва. Освен това има много случаи, когато медицинските сестри не фиксират точния час, а го закръглят. При всички положения, за по–сигурно, е нужна допълнителна проверка. Наистина би било хубаво, ако съвпадне с часа, който е записан.

В залата, в която ти си раждала, часовникът може да е бил точен. Това не означава обаче, че по всички болници в страната и по всички зали ще е същото. Мислете малко по–глобално. Субективният опит не е меродавен за всички.

И моята майка твърди, че е видяла часа в родилното, имало часовник там. Познайте какво е разминаването с часа, който е записан? Десет минути. Впоследствие и ректификация ми е правена – излезе около средата, т.е. нито часът, съобщен от майка ми, нито записаният официално. Отклонението е 3–4 минути, те също са от значение. За някои, не за всички.  ;D

Между другото, виждала съм акт за раждане – белгийски, не български, в който часът на раждане е фиксиран до минута. При това не се закръгля, както у нас се практикува често. Там, ако раждането е фиксирано в 3.41, така ще го запишат, а не 3.40 или 3.50.




« Последна редакция: Май 15, 2017, 04:04:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #187 -: Май 15, 2017, 04:55:20 pm »
Би било прекрасно, ако часовете така, както са записани, винаги излизат точни до минута. Но нали има случаи, когато часът /не минутите/ не се знае със сигурност, а в интервала на 1–2 часа или дори повече – "някъде около обяд", "през втората половина на деня" и т.н. Аз наистина съм от късметлиите, при които часът се помни с голяма точност, разминаването е броени минути. Майка ми е имала т.нар. спонтанно раждане, не е била под упойка, нито в полунесвяст след продължително раждане, което при някои може да отнеме и цяло денонощие, доколкото съм чувала от познати.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: мнения за астролози
« Отговор #188 -: Май 15, 2017, 05:06:54 pm »
Моя позната роди в САЩ преди няколко месеца и от нея знам, че там записват дори и секундите, в които се е родило бебето.

Тук сигурно сто години след маймуните ще почнат да записват точно. То всеки втори е на Ксанакс, какво друго да се очаква ;D

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: мнения за астролози
« Отговор #189 -: Май 15, 2017, 05:44:36 pm »
Моите деца са родени 2010г. и 2014г. - не зная в общината има ли записи, но на картончетата на леглата им - часовете са записани с точност до минута. Бях ги снимала и на двамата.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #190 -: Май 15, 2017, 05:50:13 pm »
А през 70те или 80те дали е имало такава практика – с точност до минута? И аз намерих едни хартийки с връвчици, които навремето са се връзвали за крачето на бебето в родилния дом. Записан е час, с десет минути по–късен от това, което е показвал часовникът в родилната зала, както е казала майка ми. Направо са го закръглили до "точен" час, без минути.

Освен това има и още нещо – на мен лично ми помага, за друг не знам. Като се направи проверка на часа, можеш да видиш как е работила въпросната карта в миналото, на какви техники реагира, какви дирекции и прогресии каква изява дават. А това може да бъде от практическа полза за една бъдеща прогноза. Една карта трябва да се наблюдава във времето, ако искаме да сме максимално прецизни в анализа.
« Последна редакция: Май 15, 2017, 06:27:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: мнения за астролози
« Отговор #191 -: Май 15, 2017, 09:28:09 pm »
За едно време знам, че са закръгляли на 30 минути - 12:00, 12:30, 13:00, 13:30 ... Може да е имало разлика по общини, но няколко познати са проверявали за себе си и така са били часовете. Нямало час 12:15 или 12:20 ....
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #192 -: Май 15, 2017, 09:34:15 pm »
Сега вече няма такова закръгляне, но и сред хората, които се консултират, няма малки деца и тийнейджъри. Повечето са родени през времето, когато часът на раждане се е закръглял, не са го записвали с точност до минута.

В крайна сметка всеки има различен подход. И всеки астролог има пълната свобода да си слага главата в торбата, ако не направи проверка на часа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: мнения за астролози
« Отговор #193 -: Май 15, 2017, 10:23:28 pm »
То аз, дето съм "никакъв" азстролог - искам да си проверя, до колкото мога .... Иначе имам чуството, че си губя времето...
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #194 -: Май 15, 2017, 10:25:15 pm »
Понякога и с прецизен час се чудиш как ще проработи някоя дирекция към ъгъл, какво остава с неректифициран...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui