Автор Тема: Цикъл Плутон/Нептун  (Прочетена 3800 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Цикъл Плутон/Нептун
« -: Октомври 17, 2021, 08:19:54 pm »
От известно време е актуален секстил между Плутон в Козирог и Нептун в Риби. Този синодичен планетен цикъл е започнал на 2.08.1891 г. в 18:33:33 в Близнаци.
Как "отразявате" този аспект ? Още повече тези от Вас, които по рождение имат секстил между Плутон и Нептун.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Плутон/Нептун
« Отговор #1 -: Октомври 17, 2021, 09:40:03 pm »
Аз съм една от тези родени, в тази им фаза, и са ангажирани 10-12 домове по натал.
Усещането за лична мисия вече се материализира, но и среща съпротива. Елеминираха се доста от фантазиите ми. Виждам, преди сънувах, но разбрах, че не притежавам ресурса, видяното да му дам разбираема форма. На ежедневно, "хоризонтално " ниво имам възножността от няколко години да ме срещат личности, които по някакъв начин имат  власт, са (със) силните на деня.
Предполагам че, догодина, когато Нептун застане последно срещу наталния Плутон, ще схвана защо съм се родила с тази фаза от цикъла и как ще се отрази на връзката 10-12 домове.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Плутон/Нептун
« Отговор #2 -: Октомври 17, 2021, 10:19:00 pm »
Благодаря за споделеното. Понеже мунданно се повтаря, би трябвало да има някакво значение. За тези, които го имаме в рождените си карти.
Юпитер в транзит се намира на мидпойнта Плутон/Нептун.
« Последна редакция: Октомври 17, 2021, 10:26:36 pm от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Плутон/Нептун
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2021, 10:26:33 pm »
По натал двете планети са в секстил, Плутон в земен знак, а Нептун във воден и енергията ми е позната. Плутон при мен управлява 3д, а Нептун е в 3д, по транзит Плутон е в 5-ти, а Нептун в 7-ми, отработвам го с творчески изяви, писане на поезия, и не само...

Цитат
Нептун секстил с Плутон

Това е творчески и артистичен аспект. Той също показва борбите срещу човешката несправедливост и промените в съдебната и законодателна система. Този аспект може да донесе демократично правителство, свобода на изявата и положителна изгода от мистичните и окултни дарби. Негативно, може да покаже оттегляне от обществото.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Плутон/Нептун
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2021, 12:02:38 pm »
Благодаря за споделеното. Понеже мунданно се повтаря, би трябвало да има някакво значение. За тези, които го имаме в рождените си карти.
Юпитер в транзит се намира на мидпойнта Плутон/Нептун.

+1

 Според, мен би имал външно проявление, ако обмена държи ъгли и има аспект със Слънце и/или АСЦ, МЦ, у 10. Въобще да е отчетлив за хора, които по някакъв начин са замесени с високите обществено-финансово структури; тези, които имат силен акцент върху 8, 12 домове. За по-фините натури и за изявените плутократи, щом и Юпитер е в МП, предстои да разберем на световно ниво, на какви тенденции сме дали възможност. Родените с Плутон в Скорпион и те могат да се включат, защото останалите, които имаме обмен между тях, същите нямат достойнства. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Плутон/Нептун
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2021, 07:09:10 pm »
Рожденото ми Слънце е на мидпойнт Плутон/Нептун. Вероятно пия вода директно от извора. Би трябвало да изразявам тази енергия, но ми е трудно да я дефинирам.

Инфо от нета:
Цитат
Нептун в съвпад с Плутон

    Това е много рядък аспект, веднъж на около 500 години. Хора, които са  под влияние на този аспект се превръщат в проводници на значими преобразувания в духовен, религиозен, културен, обществено-социален план. Те са родени в превратен момент в развитието на цивилизацията и имат своята мисия при преминаването й на по-високо ниво, нов етап и прогрес.
    Родените под влияние на този аспект може да са първооткриватели в сферата на науката, особено онази, която е свързана с химия, фармация, въпроси свързани със същината на самия живот.
    Уникален талант, ако аспектът е в ъглови домове, сключва мажорни аспекти- такива хора се превръщат в „инструмент“ на висшите сили, на божествената воля и са духовни водачи или такива, които преобразяват света около себе си със своите качества и съответни действия.
    У високо развити личности този аспект е символ на духовна мисия.
    Такива хора могат да притежават уникален, рядък талант, с който да влияят на цели поколения. Някой от тях притежават религиозни, духовни, философски идеи, прозрения и схващания, които рушат статуквото, преобразяват света и водят до нов етап на развитие на масите.
    Могат да притежават способности- свърх интуиция, талант, идеи и прозрения, телепатия, които изменят схващанията за видимото и невидимото и как е конструиран света, какъв е първоизточника на живота.

Нептун в тригон/секстил с Плутон

    Този аспект дава разбиране за скритите процеси, които влияят и човек може да се възползва от тях. В каква сфера- зависи от домовете и знаците, в които се намира аспектът. Тези сфери, съответно-домове, които обхващат този аспект- се превръщат в перманентен източник на тайни и допълнителни възможности.
    Ако аспектът е в ъглови домове или е подсилен от допълнителни, положителни аспекти, тогава личността притежава голяма духовна сила, интуиция, ясновидска дарба, прозорливост и рядък талант. Може да просперира и да се сдобива с власт, когато се възползва от конфиденциална информация, ако се занимава с изкуство, религия, открития в сферата на фармацията, химията, петрола…

Източник
« Последна редакция: Октомври 18, 2021, 07:10:45 pm от starinthenightsky »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Цикъл Плутон/Нептун
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2021, 03:01:27 am »
За мен този въпрос е странен, освен при наличие на специфична натална конфигурация, както е написано.
Аз не го разглеждам. Какво има да й разглеждам на ерата, в която се е случило да живеем. Нима нещо може да се промени за поколенията, с които ни е дадено да битуваме в тази рамка.
От края на 19 век все сме в такъв секстил, както е посочено, при това често по-точен от настоящите 3 градуса разминаване. Аз не го свързвам с нищо повече от изявите му на макро ниво, които дефинират живота ни - приключване на класическата Индустриална революция и преминаването в епоха на бурен научно-технически прогрес, породен от това, изразена чрез етапите на неговото проявление - израстване чрез проглеждане отвъд.
Секстилът дава мекота и някакъв вид пощада, силните на деня използват рафинирани, интелигентни методи за контрол. Власт през маската на снисхождението и идеалите.
Поради специфичната траектория на движение на Плутон и нееднозначното му позициониране в структурата на небесните тела, периодично Нептун го изпреварва в отдалечеността му спрямо Слънцето като по този начин изменя и текущата символика на крайната "инстанция".

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Цикъл Плутон/Нептун
« Отговор #7 -: Октомври 19, 2021, 07:17:23 am »
При мен секстила Плутон -Нептун е по ъглите,
плутон в 1 дом /у3,нептун в 3 дом /у7

действа на подсъзнателно ниво по скоро,думите са силата ни щом сме тук
а знанията ни дават един по- широко мащабен поглед на случилото се-случващото се и предстоящето
плутон е съвпад уран секстил нептун за поколението ни
уран дава знанията,плутон и нептун ги трансферират и трансформират
процесите са бавни,невидими, но безвъзвратно-променящи

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Плутон/Нептун
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2021, 11:52:52 am »
За мен този въпрос е странен, освен при наличие на специфична натална конфигурация, както е написано.


Да, и аз подкрепих с подобен коментар. Иначе, сме от скоро в тази им фаза, от 1950 г. Ето, това вече е важно за поколението  около 1950-1953 г.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Цикъл Плутон/Нептун
« Отговор #9 -: Октомври 19, 2021, 08:48:40 pm »
Аз съм с такъв, разходящ на градус, 1982. Но както казах, не му обръщам внимание, вероятно грешно. У1 на мц, у8 в7. Нептунчо ми е важен, Плутон е само за касапниците.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Плутон/Нептун
« Отговор #10 -: Октомври 19, 2021, 09:55:06 pm »
При  мен са на видно място, заедно със Слънце, но не им давам управление над нищо и не намирам причина.
Но, по-миналата година, най-накрая рабзрах какво е да отразяваш, изживееш колективното несъзнавано, ако мога с техния обмен да си обясня. Понеже и сега ми държат Слънцето, т.е. повтарят натално разположение, споделих предположенията си в първия коментар.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“