Автор Тема: Простотия..простащина..палячовщина – астрообосновка  (Прочетена 13234 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:38:45 am от Rahu »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #1 -: Декември 28, 2013, 01:13:07 pm »
Простотията/простащината е въпрос на манталитет.

Манталитета къде го търсиш в хороскопа?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #2 -: Декември 29, 2013, 10:03:42 pm »
За първите две-не знам, но хора с акцентиран сатурн рядко са палячовци

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #3 -: Декември 29, 2013, 10:07:41 pm »
При човек със Сатурн на Асцендента или в първи дом не съм виждала лесно да се отпуска и да се забавлява в компания, за палячовщини да не говорим. Сатурн в 7 дом също не обича да става за смях, може да си позволи по-разкрепостено и шегаджийско държане само с много близък човек, който го предразполага да се отпусне и да не се чувства скован.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #4 -: Декември 29, 2013, 10:10:17 pm »
да го разискаме в астро секцията (освен) :19:

Амбициозност някаква усещам....:)
Въпросите от темата са морални, възпитателни, резултат от средата
Ако успееш да ми покажеш как да познаем средата на някой по картата му-ще ти ходатайствам преместване  :72:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #5 -: Декември 29, 2013, 10:14:31 pm »
А наталната карта, ако я разчетем правилно, не би ли трябвало да дава указания и за това - обстоятелствата и средата, в които попадаме?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #6 -: Декември 29, 2013, 10:24:03 pm »
Въпрос на мироглед,гледна точка ,степен на културно развитие на човека . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #7 -: Декември 29, 2013, 10:31:07 pm »
Какво е детството на 4-домен сатурн?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #8 -: Декември 29, 2013, 10:40:04 pm »
Какво е детството на 4-домен сатурн?
Може би не е подхранено емоционално, Подводни казва-в люлката подухва леден вятър. Отгледан от вързастни, стари хора,възможно е с един родител. семейни съвети-роднините и вероятно общ фамилен бизнес,семейни традиции, които или ти създават някаква материална сигурност, или те обвързват с миналото по ограничаващ начин. Може да е дългогодишна грижа за стари, болни хора.
И най-вече чисто психологически, човекът не се отваря лунно, повтаряйки студеният семеен модел от детството. Търси своята сигурност повече, чрез недвижима собственост, отколкото чрез сърдечност  в отношенията и семейството,което ще изгради.
Само по себе си-много нараняващо. Може пък да се вписва добре в контекста на цялата карта.
Това са възможности, хипотетични.
« Последна редакция: Декември 29, 2013, 10:45:38 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #9 -: Декември 29, 2013, 10:49:43 pm »
Какво е детството на 4-домен сатурн?

Задължително
Действително
Продължително
Поучително...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #10 -: Декември 29, 2013, 10:51:49 pm »
А, вие сте решили да му помагате за изваждане на темата от общи :)
Добре-и така става  ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #11 -: Декември 29, 2013, 10:53:03 pm »
От трите деца в семейството именно леля ми, която е със Сатурн в съвпад с ИЦ, пое грижа и отговорност за баба ми, гледа я до сетните й дни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #12 -: Декември 29, 2013, 10:54:54 pm »
А, вие сте решили да му помагате за изваждане на темата от общи :)
Добре-и така става  ;)
Аз хванах само твоя пост, Папи и на него отговорих, не съм чела предишните, против спама съм, моля!
Не съм чела, след публикацията си разбрах,четох.
По приницп съм за ненамеса, не съм вот, моля!
Сега разбрах "интригата" ;)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #13 -: Юли 10, 2014, 09:19:51 am »
Може би не е подхранено емоционално, Подводни казва-в люлката подухва леден вятър. Отгледан от вързастни, стари хора,възможно е с един родител. семейни съвети-роднините и вероятно общ фамилен бизнес,семейни традиции, които или ти създават някаква материална сигурност, или те обвързват с миналото по ограничаващ начин. Може да е дългогодишна грижа за стари, болни хора.
И най-вече чисто психологически, човекът не се отваря лунно, повтаряйки студеният семеен модел от детството. Търси своята сигурност повече, чрез недвижима собственост, отколкото чрез сърдечност  в отношенията и семейството,което ще изгради.
Само по себе си-много нараняващо. Може пък да се вписва добре в контекста на цялата карта.
Това са възможности, хипотетични.

Тази тема сега я виждам  :012:.

Не съм съгласна с горенаписаното! Аз имам 4-то домен Сатурн. Отгледана съм от риба и скорпион (мама и тате) - за каква липса на емоционалност говорим  :57:!?! Отгледана съм с много любов и глезотия - единствено дете съм и то родена от мама на "стари години" - била е на 32 като ме е родила, а се е омъжила на 27. Няма студен семеен модел, няма липса на емоции, няма някакви такива по-строги забрани, няма липса на сърдечност, няма самотни родители, няма фамилен семеен бизнес и дърляне за имоти.

Верно е, че са ме държали по-строго, защото родителите ми бяха/са по-консервативни, но и аз бях много диво дете и ако не ме държаха изкъсо, можех и да не доживея тия години  :043: :043: :043:... Баща ми никога не се сещам да ме е шамаросвал, а мама си ме побийваше профилактично, щото винаги имаше за какво - бели да искаш  ;D. НО - държаха на личната ми свобода, оставяха ме да правя каквото си наумя и по този начин ме възпитаха да си нося отговорността за действията си и да давам свободата на хората около мен. А бе готини родители съм имала. Сега само майка ми е жива. Татко почина преди 12 години.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #14 -: Юли 10, 2014, 09:26:44 am »
Тъкмо се зарадвах на темата, а се оказа, че не е нова, но все така актуална.  ;D :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui