Автор Тема: родените през Деня – обичат Нощта  (Прочетена 10399 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
родените през Деня – обичат Нощта
« -: Декември 29, 2013, 10:17:19 am »
;)
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:35:05 am от Rahu »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #1 -: Декември 29, 2013, 12:01:58 pm »
В следобедно време се чувствам в най-добра форма. Надвечер също, стига да не съм изморена.
Ранното ставане е голяма мъка, трябва ми доста време да се разсъня.
Ярката дневна светлина ме дразни, имам фоточувстителни очи, но никога не нося очила. В сегашното жилище в стаята, в която спя, нарочно не взех ролетни щори, за да не се залежавам много в леглото.

Иначе не бих казала, че ми се отразяват чувствително лунните фази - при все това, че съм със силна Луна - нощно раждане, тронова Луна над хоризонта в точен аспект с класическия у-л на изгряващия знак. Не съм забелязала лунаците да се отразяват силно върху поведението ми, освен че по това време обикновено сънувам по-интересни сънища с препратка към отвъдния свят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #2 -: Декември 29, 2013, 12:32:15 pm »
След залез.През нощта съм в силата си,през деня съм неадекватна,но обичам слънцето.Не ставам рано ,то няма и смисъл,след като чак на обяд влизам в час.Аз също не излизам без слънчеви очила,но го отдавам на това ,че са ми по-светли очите .
Сигурно защото съм "затъмнена" по рождение и ми е готино през "тъмната' част от денонощието  ,всички лични планети и Светилата ми са под хоризонта ,упр.на АСЦ  е само най-горе на върха  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #3 -: Декември 29, 2013, 07:33:19 pm »
И аз съм най-активна в по-късните часове. След залез и по малките часове. като бях студентка много добре учех нощем, можех да се съсредоточвам иделано, когато е тихо и спокойно. Рано изобщо не мога да ставам и марзя, естествен режим ставане в 6 и лягане в 22 ми е противоестествн.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #4 -: Декември 29, 2013, 07:36:22 pm »
Освен сутрин - до към 10, през цялото друго време мога да съм на 6 :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #5 -: Декември 29, 2013, 09:28:17 pm »
Като си лягаш в 2 през нощта, как искаш да си активна в 8 сутринта, Папи? :012:
Като студентка, нямах телевизор и други дразнители, което ме караше да си лягам с кокошките. Ставах 6 сутринта, за да плувам в открития басейн дори и при минусови температури. Сега си лягам в 1-2 и ми е трудно да стана в 7.
Над хоризонта са ми :Сатурн, Венера, Слънце, Меркурий.
Останалото- долу.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #6 -: Декември 29, 2013, 09:46:08 pm »
Като си лягаш в 2 през нощта, как искаш да си активна в 8 сутринта, Папи? :012:
Не искам :) но все пак ставам в 8
Винаги съм била завеяна сутрин, помня една бригада, за да имаме отскок сутрин, пиехме кафе с бейлис :)
Не съм си лягала в 10 от 6-7ми клас някъде, но понякога ако ми падне, спя следобед, също има техники за бързо възстановяване, нещо като медитация, ама не точно, или като дрямка на крак, използвах я по кандидатстудентските времена

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #7 -: Декември 29, 2013, 09:52:12 pm »
Минимум по 6-7 часа сън ми трябват, най-добре 8. Научих се да не спя по 9-10, вече нямам и нужда.
Обикновено не си лягам рано, трябва да стане около полунощ, после още около час се въртя в леглото... За работа по-късно от 8 сутринта не мога да стана, имам един час път до там.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #8 -: Януари 06, 2014, 06:53:07 am »
Предпочитам да будувам през нощта тогава се чувствам най - добре и най - концентриран. В момента съм във вампирски режим - спя през деня.  :012: Нормалния режим на сън ми е неприятен ...  :41: Сутрин съм много, много разсеян, даже подминавам хората по улицата без да ги фокусирам. Иначе съм много енергичен, но сутрин съм мумифицирано същество, дори да съм легнал навреме, което рядко се случва...
« Последна редакция: Януари 06, 2014, 07:00:45 am от AzaZaeL »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #9 -: Януари 06, 2014, 09:15:40 am »
Азазел, ти не учиш ли?

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #10 -: Януари 06, 2014, 09:59:17 am »
Предпочитам.. не знам какво предпочитам - вечер може да се каже, че получавам повече вдъхновение покрай хобитата ми, през деня може да съм по-продуктивен на интелектуално ниво и всичко що касае не толкова интересната ми работа в момента, за други неща пък съм продуктивен и денонощно ...  :) .
Както мога да си заспя в 10ч. вечерта, така мога и в 2 и в 5 според стимулите и да стана в 7-8, 12 или 13 ч.  :012: .

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #11 -: Януари 06, 2014, 01:21:18 pm »
Азазел, ти не учиш ли?
Уча, да и така хубаво мисля да се наспя сега ... това досадно даскало ме отчайва от живота.  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #12 -: Януари 06, 2014, 11:07:26 pm »
Уча, да и така хубаво мисля да се наспя сега ... това досадно даскало ме отчайва от живота.  :012:

Няма такъв филм "досадно даскало"
Ако не учиш по химия и биология, после всеки тъп лекар ще те мята по върбите с разни глупави обяснения защо трябва да пиеш еди-кой си антибиотик
Ако не учиш по история, ще си като някоя от Златките
Ако не учиш по математика, всяка касиерка ще си заработва екстри на твой гръб
А за езиците- да не споменавам- без тях си абсолютно потенциално безработен
И изобщо - не се помайвай - това си е за теб- лично за теб, не заради някой даскал или заради оценката

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #13 -: Януари 06, 2014, 11:13:19 pm »
Той има МЦ в лейка и уран в 10. Мене ако ме питате, астролог ще го правим.  :012: :012: :012:

какъвто и да стане, поне малко трябва сам да се направи

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: КОЕ предпочитаме.... Деня или Нощта
« Отговор #14 -: Януари 06, 2014, 11:15:38 pm »
Слава Богу вече не учим биология и химия. Историята си я уча, както и математиката. Но аз уча икономики и за това съм малко отегчен. ;D И повечето неща, които ги знам от обща култура не са от училище. :)