Автор Тема: Магията  (Прочетена 54754 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Магията
« Отговор #90 -: Юли 12, 2015, 07:57:07 pm »
Темата не е активна, но върпосът ми май най-добре да го постна тук. Вярвате ли в нещото, наречено "уроки"? Тази следмица говорихме с една позната и тя нещо повдигна тази тема, та взех, че се замислих.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Магията
« Отговор #91 -: Юли 12, 2015, 10:25:50 pm »
Да. По-скоро някаква енергия от другите. Не винаги добронамерена. Усмихват ти се и уж се радват за теб, ако си имал хубав момент. Но после ти е зле.
Случвало ми се е да се тръшна болна след някой много хубав момент и честитки от доброжелатели. Последните в кавички.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магията
« Отговор #92 -: Юли 12, 2015, 10:31:08 pm »
А степента на чувствителност към тъй наречените уруки според вас как се определя?

Има ли хора, които са по-сензитивни, пък на други да не им влияе толкова?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Магията
« Отговор #93 -: Юли 12, 2015, 10:33:34 pm »
Аз вярвам в намесата на някого в аурата на друг човек, един вид енергийно влияние върху полето на човека. Иначе ми стана интересно, че хората могат и съвсем несъзнателно и с чисти помисли да урочасат някого. Ако например много и искрено харесват някого, без да контролират енергията си , или нещо подобно. Но най-често се урочасвало заради завист ( то това е ясно). Такива с гаден поглед веднага ги усещам. А как човек може да си изгради защита и кои хора са по-податливи? Аз мисля, че хора с планети в 12-ти дом са по-податливи на такива влияние, понеже усещат подсъзнателно другите.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Магията
« Отговор #94 -: Юли 12, 2015, 10:35:28 pm »
А степента на чувствителност към тъй наречените уруки според вас как се определя?

Има ли хора, които са по-сензитивни, пък на други да не им влияе толкова?  :017:

Лили и аз това се зачудих. Четох днес някакви материали в нета, че човек е по-податлив, когато има по-слаба имунна система. Или когато е болен, изотщен, под стрес, уморен и тн Тогава енергийното поле около него е слабо и може по-лесно да стане жертва на такива урочасвания.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магията
« Отговор #95 -: Юли 12, 2015, 10:40:35 pm »
Не ми се е случвало да бъда урочасана или поне физически не съм го усещала, а завистници съм срещала доста. Имало е и поводи за завист. Може пък и завистниците да са били с по-ниско ниво на енергия и затова да не са успявали да повлияят.

Единственото "урочасване", за което се сещам, е предварително да споделя плановете си с някой и впоследствие всичко да се провали. Затова вече подхождам по-сдържано и не споделям очакванията си, докато не видя, че е на път да стане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Магията
« Отговор #96 -: Юли 12, 2015, 11:03:20 pm »
Ако си била с по-висока вибрация, може просто да не си ги отразявала и да е минавало покрай теб. Понякога съм усещал лоши погледи, но се откланят, като се вгледам благо на свой ред.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Магията
« Отговор #97 -: Юли 12, 2015, 11:33:13 pm »
Флорка, усещаш ли нещо да ти дава сили, да ти носи позитивност? Някой предмет. Да не е ценен. Или да е. Но да те зарежда.
Аз си събирам малки камъчета. То се усеща. Когато съм на място, което ми харесва силно, усещам си кое камъче, мида, клечка - без значение, ме привлича силно. Вземам си го. Наричам си го, че ще ме пази, защото носи енергията на мястото, което ме зарежда. И мушкам в някоя дамска чанта.  ;D
Това са си мои усети, може и психологически да ми действа. Да си мисля, че имам защита от камъчето. И само с тази мисъл да не съм толкова податлива.
Иначе съм се усещала, че лесно поддавам, ако ме хванат черните мисли, натрупала съм гняв, омразия.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Магията
« Отговор #98 -: Юли 12, 2015, 11:43:19 pm »
Флорка, усещаш ли нещо да ти дава сили, да ти носи позитивност? Някой предмет. Да не е ценен. Или да е. Но да те зарежда.
Аз си събирам малки камъчета. То се усеща. Когато съм на място, което ми харесва силно, усещам си кое камъче, мида, клечка - без значение, ме привлича силно. Вземам си го. Наричам си го, че ще ме пази, защото носи енергията на мястото, което ме зарежда. И мушкам в някоя дамска чанта.  ;D
Това са си мои усети, може и психологически да ми действа. Да си мисля, че имам защита от камъчето. И само с тази мисъл да не съм толкова податлива.
Иначе съм се усещала, че лесно поддавам, ако ме хванат черните мисли, натрупала съм гняв, омразия.

Емче, не се сещам сега за такива специални предмети. Освен разни подарени , които са ми скъпи заради спомена. Сантиментални подаръци от близки хора. Като малка имах разни набелязани предмети, дори талисмани, бях много суеверна. Сега съм загубила малко това усещане, трябва да се поогледам или да нароча нещо.  Нали имало разни камъни, които действали , като поглъщали енергията.
Иначе се замислих, понеже взех да подозирам конкретен човек. Може и да си втълпявам, но съм имала и разни физически симптоми, които  не са констатирани с нещо. Например много често главоболие, отдавала съм го на преумора, липса на магнезий и тн. Макар да съм вземала след това. Или понякога да се чувствам като изцеден лимон, макар да съм спала и да взимам разни витамини и неща за имунната система.

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магията
« Отговор #99 -: Юли 12, 2015, 11:48:35 pm »
На мен много силно ми влияе негативният фон и тон в едно затворено общо работно пространство. Буквално ме поболява, но но е точно урочасване. Негативните хора ги усещам физически, а ако градусът на скритата агресия се повдигне, получавам много странно и неприятно усещане в зоната на слънчевия сплит, сякаш някой нещо "издърпва" от там. Точат енергия, вампири.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Магията
« Отговор #100 -: Юли 13, 2015, 12:01:57 am »
На мен много силно ми влияе негативният фон и тон в едно затворено общо работно пространство. Буквално ме поболява, но но е точно урочасване. Негативните хора ги усещам физически, а ако градусът на скритата агресия се повдигне, получавам много странно и неприятно усещане в зоната на слънчевия сплит, сякаш някой нещо "издърпва" от там. Точат енергия, вампири.  ;D

И аз така Лили. В по-предната ми  работа се чувтвах като затворник. И то не защото колегите , които бяха около мен бяха зле, ами шефове разни и клиентите, за които разботихме. Последните бяха отвратитлени и с отрицателна енергия бол. И колкото да се опитва да е позитивен човек от сутринта, до вечерта те вече го бяха скапали с "учтиви" мейли и "благодарност за цялата фамилия ".
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магията
« Отговор #101 -: Юли 13, 2015, 12:13:57 am »
Един или няколко "учтиви" мейла не могат да ме натоварят толкова, колкото преобладаващият негативен фон около мен. Когато е вербално изразено, направо ме разсипва, чувствам се като разглобена. Може въобще да не е насочено лично към мен, а просто така да се говори в стаята. Вътре всичко ми се свива на топка, чувствам се като натровена сред такива хора, все пак по-голямата част от деня ти минава сред тях. Затова най-добре се чувствам в собствената си компания и ако работя за себе си, обкръжението ми идва прекалено ниска вибрация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Магията
« Отговор #102 -: Юли 13, 2015, 12:33:30 am »
Това с учтивите мейли ми стана интересно. Налага ми се понякога да пиша на хора, някои от които не блестят с интелектуален потенциал, но пък със завидно упорство. Ясно е, че няма да им кажа в лицето какво мисля за тях, щото се ръсят сериозни кинти да сме любезни и отзивчиви… и съм се спрял на варианта бизнес инглиш с подчертано любезен и висок изказ (с тайната надежда да ги смаже тежък комплекс за малоценност). Да не се поболеят горките, съвестно ми е. Чак да ги магьосвам не ща.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магията
« Отговор #103 -: Юли 13, 2015, 12:48:12 am »
и съм се спрял на варианта бизнес инглиш с подчертано любезен и висок изказ

И аз така правех с недоволни клиенти, макар че се брояха на пръсти, поне в моята комуникация. Но с вечно недоволни колеги тоя начин не върви, те от "бизнес инглиш" не разбират.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Магията
« Отговор #104 -: Юли 13, 2015, 01:59:15 am »
Аз мисля, че хора с планети в 12-ти дом са по-податливи на такива влияние, понеже усещат подсъзнателно другите.
Но и другите са податливи на нас. ;)  :d030: Поне при мен е така. :)