Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168492 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #15 -: Август 10, 2017, 12:39:14 pm »
А ли, с едно малко уточнение, че някои са мишки по дифолт и са си себе си, не е поради страх и стрес, това е натално заложено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #16 -: Август 10, 2017, 12:40:37 pm »
А ли, с едно малко уточнение, че някои са мишки по дифолт и са си себе си, не е поради страх и стрес, това е натално заложено.

При мен заложено ли е? Защото виждам,че мога да превключвам и не мога да се разбера - кой съм аз?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #17 -: Август 10, 2017, 03:42:00 pm »
CancerSun, ти ли питаше, дали да учиш психология, ако-да, учи и не само за забавление. Носиш го у себе си, разбирането за същността на  хората. Достави ми удоволствие последния ти коментар. Благодаря.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #18 -: Август 10, 2017, 03:47:11 pm »
а на мен точно обратното:Д едва се въздържах от коментар :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #19 -: Август 10, 2017, 04:07:52 pm »
а на мен точно обратното:Д едва се въздържах от коментар :012:

Сега е момента естествено да се пусне духа от бутилката- намаляваща Луна в Риби, ЛЗ Водолей, Уран/Сатурн  ретро ?   ;)
Юпитер това и чака да дава съвети, да обясни и поясни темата за властта и кой е "по-" във взаимооотношенията  или  отсреща ( разходящ квадрат с Плутон в Козирог). Ти си със земен акцент, така че, как би дефинирала : "гуру", "обикновен човек", "нуждаещ се" ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #20 -: Август 10, 2017, 04:12:35 pm »
Като стана дума за психология и психолози и така нататък. Който ме познава от дълго,а и  който ме познава от скоро време,според постовете ми и нещата,които влизат в моите интереси - какъв извод си прави за мене? Как ме приемате? И това отговаря ли на наталната ми карта? Ако искате намесете и прогресии и транзити. Благодаря ви!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #21 -: Август 10, 2017, 04:24:07 pm »
Всъщност за психологията е важно основно именно това, да си в състояние да разбираш хората.

Това е "капанът" в психологията, нужно е да  приемаш хората като индивид, тогава ставаш добър психолог. Разбирането е резултат или продължение на интимност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #22 -: Август 10, 2017, 04:30:14 pm »
Али, не си прави илюзия, че хората могат да те познават само по виртуалните ти изяви. Според лицето, с което заставаш във виртуала. Човешката личност е многопластова. С част от нея се изявяваме във виртуала, но това може да бъде само върхът на айсберга. Само че никой не го е грижа какво има под повърхността. Диагнози се поставят според външното впечатление, което е субективно при всеки. Освен това всеки диагностик е ограничен от сетивата си.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #23 -: Август 10, 2017, 04:31:55 pm »
Али, не си прави илюзия, че хората могат да те познават само по виртуалните ти изяви. Според лицето, с което заставаш във виртуала. Човешката личност е многопластова. С част от нея се изявяваме във виртуала, но това може да бъде само върхът на айсберга. Само че никой не го е грижа какво има под повърхността. Диагнози се поставят според външното впечатление, което е субективно при всеки. Освен това всеки диагностик е ограничен от сетивата си.

Не си правя илюзия,просто искам да се погледна - как ме виждате,вашето мнение ще бъде някаква гледна точка,някакво,някакъв вид огледало. :)

CancerSun

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #24 -: Август 10, 2017, 06:21:09 pm »
Да не си асцендент риби или везни?  :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #25 -: Август 10, 2017, 08:26:54 pm »
Да не си асцендент риби или везни?  :)

Близнаци

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #26 -: Август 10, 2017, 09:48:18 pm »
Добре,но въпреки това,искам да видя как ме виждам и приемат съфорумците,мисля че ме познават достатъчно,но явно никой не иска да даде мнение... Има лоши впечатления като че ли...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #27 -: Август 10, 2017, 11:10:42 pm »
Мисля, че понякога (дори често) си много досаден. И не ми харесва, че на няколко пъти "замърсяваше" ретро темата с музика, която не е ретро (доколкото може да се говори за замърсяване, понеже всеки може да пише там каквото си иска, нали е в "Свободни дискусии").
Май добре, че преди се отказа от медицината. Както си толкова несигурен, какво ли щяха да правят горките пациенти?..  ???

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #28 -: Август 11, 2017, 03:39:59 pm »
Психология означава нещо като език на душата. Като подредиш няколко буркана с различна форма, от различен материал и в различни цветове и краски, също отчиташ тяхната индивидуалност. Хората обаче не са неодушевени предмети, опаковки и  ако няма разбиране и не можеш да четеш езика на тяхната душа, не можеш да им влезеш под кожата, за да се доближиш до това под опаковката, разбирането за същността на хората, няма и психология.

Психологията, както математиката, физиката, химията, даже и както астрологията са материи, научни дисциплини, сбор и от хипотези, знания, които  изучават съответните сфери на връзките природа-човек-космос, според  същността им. Всяка от изброените работи със своя си инструментариум и методи. В частност психология- за да разбереш или четеш езика на човешката душа, както ти си изрази, първо е необходимо да приемеш, че всеки човек носи душа или емоции, чувства , желания и тогава преценяш, дали трябва , има нужда да разбираш човека отсреща-това е и така се работи с/в психологията професионално. Има пет етапа да стигнеш до човека, потърсил такъв тип помощ : първо максимално се дистанцираш от човека/ ситуацията и наблюдаваш; след това задаваш въпроси,  които целят да съберат максимално повече информация за текущото състояние на човека или защо е потърсил помощ; след това следва т.нар. окуражаване или търсене на способностите у човека да се справя с проблемите; следва същината- човекът   започва целенасочено да говори за конфликта си и тогава психолога приема различното състояние на душата на човека отсреща, за да може да я изучи и прилагайки прийомите на психологията да я лекува, посочвайки на човека да търси различни възможности за справяне с текущия проблем; последния етап го прилагат предимно психотерапевтите, разширявайки целите и мирогледа на човека, по преценка.
Психологията тип "разбиране " е като астрологията тип " прогнозиране" между приятелки на чаша горещ шоколад. Това че, си усетил емоционалното състояние на човек, не  означава, че си прочел душата му или си влязъл под кожата му. Това те прави психически по-фин индивид, нищо повече.
Аз не разбирам хората( нямам тази необходимост), поне не в този дълбок смисъл, защото не притежавам тази способност, но това не пречи на дейността ми, в която се съдържа психология, но имам нужда да ги изучавам и го правя, защото така научавам коя съм аз. За да бъде разбран един човек, той трябва да поиска да го разберат, а не че , другия отсреща знае езиците на душата.
Най-големия аспект в астрологията е 180 *- аз поне не познавам хора на възраст 180 г, така че няма как да разбереш другия в един живот време, но никога и не отнемам надеждата на другите хора, че живеят с тази мисъл за разбирането.
В психологията базата на която се крепи същността й е доверието.
"Който не се доверява на другите, често се предоверява на себе си." Граф

Стар, не опровергавам коментара ти, но си има правила, "азбука " и в психологията.  Да си съпричастен, да си емпат, състрадателен, добър слушател, помагат да предразположиш човека отсреща, но само това не стига. И тук, всички знаем за 12-те зодиакални знака, 12-те дома, Светилата и планетите, аспектите между тях, видими, невидими, ретро фази, профекции, примарни дирекции, но само не стига за разчетеш душата на астрологията, е, същото е и с психологията, и с математиката, и с физиката. Но винаги може да си разговаряме разбиращо за душата и същността на хората. :)

P.S. Като спре Меркурий и ставам много обяснителна и писателна, прекалявам и затова моля да бъда извинена.
« Последна редакция: Август 11, 2017, 03:42:11 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #29 -: Август 11, 2017, 04:15:10 pm »
Психологията, както математиката, физиката, химията, даже и както астрологията са материи, научни дисциплини, сбор и от хипотези, знания, които  изучават съответните сфери на връзките природа-човек-космос, според  същността им. Всяка от изброените работи със своя си инструментариум и методи. В частност психология- за да разбереш или четеш езика на човешката душа, както ти си изрази, първо е необходимо да приемеш, че всеки човек носи душа или емоции, чувства , желания и тогава преценяш, дали трябва , има нужда да разбираш човека отсреща-това е и така се работи с/в психологията професионално. Има пет етапа да стигнеш до човека, потърсил такъв тип помощ : първо максимално се дистанцираш от човека/ ситуацията и наблюдаваш; след това задаваш въпроси,  които целят да съберат максимално повече информация за текущото състояние на човека или защо е потърсил помощ; след това следва т.нар. окуражаване или търсене на способностите у човека да се справя с проблемите; следва същината- човекът   започва целенасочено да говори за конфликта си и тогава психолога приема различното състояние на душата на човека отсреща, за да може да я изучи и прилагайки прийомите на психологията да я лекува, посочвайки на човека да търси различни възможности за справяне с текущия проблем; последния етап го прилагат предимно психотерапевтите, разширявайки целите и мирогледа на човека, по преценка.
Психологията тип "разбиране " е като астрологията тип " прогнозиране" между приятелки на чаша горещ шоколад. Това че, си усетил емоционалното състояние на човек, не  означава, че си прочел душата му или си влязъл под кожата му. Това те прави психически по-фин индивид, нищо повече.
Аз не разбирам хората( нямам тази необходимост), поне не в този дълбок смисъл, защото не притежавам тази способност, но това не пречи на дейността ми, в която се съдържа психология, но имам нужда да ги изучавам и го правя, защото така научавам коя съм аз. За да бъде разбран един човек, той трябва да поиска да го разберат, а не че , другия отсреща знае езиците на душата.
Най-големия аспект в астрологията е 180 *- аз поне не познавам хора на възраст 180 г, така че няма как да разбереш другия в един живот време, но никога и не отнемам надеждата на другите хора, че живеят с тази мисъл за разбирането.
В психологията базата на която се крепи същността й е доверието.
"Който не се доверява на другите, често се предоверява на себе си." Граф

Стар, не опровергавам коментара ти, но си има правила, "азбука " и в психологията.  Да си съпричастен, да си емпат, състрадателен, добър слушател, помагат да предразположиш човека отсреща, но само това не стига. И тук, всички знаем за 12-те зодиакални знака, 12-те дома, Светилата и планетите, аспектите между тях, видими, невидими, ретро фази, профекции, примарни дирекции, но само не стига за разчетеш душата на астрологията, е, същото е и с психологията, и с математиката, и с физиката. Но винаги може да си разговаряме разбиращо за душата и същността на хората. :)

P.S. Като спре Меркурий и ставам много обяснителна и писателна, прекалявам и затова моля да бъда извинена.

 :) :)