Автор Тема: Цикълът Марс-Плутон 2016  (Прочетена 10964 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Цикълът Марс-Плутон 2016
« -: Август 12, 2016, 06:26:44 pm »
Предлагам да обсъдим и цикъла Марс-Плутон, който започва през 2016г. Сега видях, че съм си ги извадила, нещо съм гледала, предполагам какво.

При началото на цикъла - двете планети са току що изгрели, като връх на тао квадрат срещу опозицията на Слънце в падение/Меркурий във Везни и Уран в Овен.

Голям квадрат се формира между Сатурн, Нептун, Луна и СЛВ. ЮЛВ в съвпад с Нептун.



При мен правят точен квадрат с нат.Юпитер У1, У9, У10 в 1 дом. Тогва ще мие последната челюстна интервенция, вкл. разбиване. Предполагам, че затова съм си го отбелязала :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #1 -: Август 12, 2016, 11:39:39 pm »
Да, на всеки 2 години и нещо - би следвало да започва нов цикъл - нали за толкова Марс прави една обиколка :) Плутон не мърда много за това време :)

През 2010г е било близо до Слънцето ми :) Ще видя и предното къде е било  :08:

М, дааааа соларът ми за 2009г - започва с Плутон на Слънцето  :012: ;D направо ще гледам солара  :012:
« Последна редакция: Август 12, 2016, 11:42:17 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #2 -: Август 13, 2016, 02:31:24 pm »
Цитат
Да, на всеки 2 години и нещо - би следвало да започва нов цикъл - нали за толкова Марс прави една обиколка :) Плутон не мърда много за това време :)
Поради факта, че Плутон не мърда много за тези две години, голяма част от аспектите на Плутон/Марс се повтарят от предния им цикъл.  Какъв орбис слагате ,когато разглеждате аспектите им, имайки предвид това? Има доста аспекти в моята карта,но най точен е тригонът към натален Сатурн в 6 дом. Предния цикъл на колко градуса е бил точно? Мисля че е бил в опозиция с натален Марс , активрайки квадратурата Марс/Плутон.
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #3 -: Август 13, 2016, 07:03:50 pm »
ами те на 14 декември 2010г са били директни

Цикълът не е свързан със смяна на знака. Не говорим за нов цикъл в Козирог, а нова среща, след която по-бързата планета прави една обиколка, в която аспектира по-бавната - правят - секстил, квадрат, тригон, опозиция и т.н. - докато не се срещнаат пак и започва пак нов цикъл - в този случай в същия знак - дълго време  :)
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #4 -: Август 14, 2016, 01:33:40 pm »
Днес гледах ефермидите и края на тази година Плутон завинаги ми излиза (имам предвид в този живот) от седми дом , слава богу ... даде липса на партньорства в личен живот , работа, липса на здрава основа в контактите , накрая реших да се затворя в себе си ...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #5 -: Август 14, 2016, 07:45:39 pm »
Днес гледах ефермидите и края на тази година Плутон завинаги ми излиза (имам предвид в този живот) от седми дом , слава богу ... даде липса на партньорства в личен живот , работа, липса на здрава основа в контактите , накрая реших да се затворя в себе си ...

Представи си какво ще е в 8ми дом :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #6 -: Юли 17, 2017, 10:27:10 pm »
Кулминацията на цикъла Марс- Плутон от октомври 2016 г, е действаща, разбрахме ли какво  ни прави силни, къде силата ни е властна, волята ни носи удовлетворение, къде и какво желаем да осъществим страстно и целенасочено ?
 Съвпада се  е  случил  в 15 * Козирог, опозицията  в 18 * Рак- Козирог . При какви точки , домове са задействани, особен важен цикъл за родените с АСЦ Скорпион, Плутон в 1-ви, Марс в 8-ми, и разбира се, натални отношения Марс/Плутон ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #7 -: Юли 17, 2017, 11:29:06 pm »
Все около Сатурн при мен - съвпадът е в 8д, между Мерк/Нептун и Сатурн, опозицията е върху Сатурн в 9д. Марс-Плутон са в полусекстил в натала. //Марс е близо до мидпойнта на Плутон и Сатурн

Като дете(+) не можех да си представя, че мога да спра да се бунтувам. След Плутон се чувствам точно такава - смирена. Не победена и примирена, но някак разбираща и толкова над нещата, че сякаш съм друг/нов човек. Не знам. Ще видим.

Happy58

  • Гост
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #8 -: Юли 18, 2017, 09:12:34 am »
Кулминацията на цикъла Марс- Плутон от октомври 2016 г, е действаща, разбрахме ли какво  ни прави силни, къде силата ни е властна, волята ни носи удовлетворение, къде и какво желаем да осъществим страстно и целенасочено ?
 Съвпада се  е  случил  в 15 * Козирог, опозицията  в 18 * Рак- Козирог . При какви точки , домове са задействани, особен важен цикъл за родените с АСЦ Скорпион, Плутон в 1-ви, Марс в 8-ми, и разбира се, натални отношения Марс/Плутон ?

А какво става, ако съвпада не засяга натала, но опозицията е на важно място?

Натален полусекстил Плутон/Марс брои ли се? сигурно .... щото е много точен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #9 -: Юли 18, 2017, 12:00:29 pm »
art7ess, много Козирог при теб ?  :) Тогава и кулминацията Слънце- Марс, Слънце- Плутон тази година ще са важни за теб , Юпитер ги активира. Появите ще са демонстрирани чрез взаимоотношенията с другите или във връзка със заобикалящата среда в домовете, които посочи.
 Марс ли е единствената планета в огнен знак , ъглов или с аспект към ? Изразена нужда да се бунтува човек в ранните години има като тенденция и при повече рождени ретроградни планети, особено ако някои/-я от тях държи ъгъл и как е поставен Юпитер.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #10 -: Юли 18, 2017, 12:07:19 pm »
А какво става, ако съвпада не засяга натала, но опозицията е на важно място?

Натален полусекстил Плутон/Марс брои ли се? сигурно .... щото е много точен.

Няма такова понятие, като "ако не засяга натала", а как го засяга и колко ние ще се окажем засегнати. Щом ти е на важно  за теб  място, значи наблюдаваш и анализираш, и ако искаш- можеш  се "качваш на въртележката". Ти имаш Венера- Плутон, значи Марс -Плутон ще ти е нужен.  Посочих  при кои нативи е особено важен, защото са родени да схванат и да се отдадат на макс на тази енергия, а как ще ползват вече е друга тема.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #11 -: Юли 18, 2017, 02:01:43 pm »
Няма такова понятие, като "ако не засяга натала", а как го засяга и колко ние ще се окажем засегнати. Щом ти е на важно  за теб  място, значи наблюдаваш и анализираш, и ако искаш- можеш  се "качваш на въртележката". Ти имаш Венера- Плутон, значи Марс -Плутон ще ти е нужен.  Посочих  при кои нативи е особено важен, защото са родени да схванат и да се отдадат на макс на тази енергия, а как ще ползват вече е друга тема.  :)

Всичко може да има, Рени - въпросът е, кой как го приема това "нещо". Не може ли без тези уточнения :) - само отговор на въпрос - по желание де :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #12 -: Юли 18, 2017, 02:35:41 pm »
Е, де- дръж Девата малко вързана, аз  пък ще озаптя налко Уран/Венера ;)
Картата винаги е активирана, там горе, всичко се върти и ние се въртим значи, т.е. сме засегнати. Обаче, аз може да се засегна "навътре', т.е. да  изживея, в случая Марс/Плутон на вътрешно ниво, защото съм по затворен, интровертен тип и да си размишлявам върху "страстите Христови", но може да засегна " навън " някой, налагайки силните си желания, цели, с властно поведение, защото моя темперамент/натал така откликват на този тип енергия. Ей, така стават войните- ха, ха, от нищо нещо.  :012: Прибирам се навътре. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #13 -: Юли 18, 2017, 02:45:38 pm »
Марс ли е единствената планета в огнен знак , ъглов или с аспект към ?

единствената огнена, да. в 7. е.
Цитат
Изразена нужда да се бунтува човек в ранните години има като тенденция и при повече рождени ретроградни планети, особено ако някои/-я от тях държи ъгъл и как е поставен Юпитер.
мерси, ще проуча темата) :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикълът Марс-Плутон 2016
« Отговор #14 -: Юли 18, 2017, 03:07:55 pm »
art7ess,  и за мен ще е полезно като споделено, особено в посока Юпитер. Имам лични наблюдения и за наталния си Юпитер, но няма как да са толкова обективни.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“