Автор Тема: Кралски градуси (Rex degrees) и Разрушителни градуси (Destruct deg  (Прочетена 7198 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Наскоро забелязах в ZET, че в таблицата с градусите - за Вертекс ми стои една червена удивителна (!). Минавайки с мишката излиза (Rex Degree).

Гугълнах за какво иде реч:"The Rex degrees (according the Babilonian ritual calendar) are: 18 Aries, 9 Gemini, 7 Leo, 25 Virgo, 13 Scorpio, 11 Capricorn, and 30 Aquarius. The Destruct degrees are: 23 Aries, 13 Gemini, 10 Leo, 1 Libra, 19 Scorpio, 19 Capricorn, and 4 Pisces."

Не съм запозната с Вавилонския ритуален календар и астрологичното познание, което са ползвали, но да попитам - попада ли Ви нещо на тези градуси, имате ли впечатления?

Виждам, че за 25 гр Дева се приема 24 градуса и минути, а не 25 гр и минути. При мен там е Вертекс. При мъжа ми Сатурн е на деструктивен градус.

« Последна редакция: Януари 08, 2017, 08:35:03 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #1 -: Януари 07, 2017, 05:14:04 pm »
При мен Слънцето е в деструктивен .... ако не броим осите. И какво трябва да им е значението на тези +/- градуси .... то човек може тотално да се побърка .... разни системи, разни градуси .... аз поне не мога да се ориентирам ... то моето Слънчице горкото, съвсем вече я оплеска .... хем заточено, хем в 4 дом, хем анаретно, хем в деструктивен градус .... ако и терма и прочие са в някакви кофти значение ... за какво съм се родила въобще ....
А управлява 2 дом .... чак пък от безпаричие не се оплаквам - можеше и още, ама хайде, берекет-версин, дет се вика.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #2 -: Януари 07, 2017, 05:23:40 pm »
The Destruct degrees[/b][/color] are: 23 Aries

Венерата ми е на 23гр. овен.  :017:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #3 -: Януари 07, 2017, 05:28:15 pm »
Венерата ми е на 23гр. овен.  :017:

Предлагам да не се вторачваме ..... умната, че Уран се е запътил пак към нея :)  :57: :57:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #4 -: Януари 07, 2017, 05:54:06 pm »
Предлагам да не се вторачваме ..... умната, че Уран се е запътил пак към нея :)  :57: :57:

 ;D  :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #5 -: Януари 07, 2017, 07:48:09 pm »
Луната ми е в царски градус в Овен. Звездата Спика ми е на МЦ. Спи в мен едно нейно Величество, все по-дълбоко спи.

Това обаче по коя система се гледа? Със или без прецесия?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #6 -: Януари 07, 2017, 07:58:06 pm »
За градусите наистина е съмнително, но неподвижните звезди затова се наричат неподвижни, техните градуси са фиксирани.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #7 -: Януари 07, 2017, 10:00:34 pm »
аз ги знам като кралски градуси -моят сатурн е в такъв-30 Водолей

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #8 -: Януари 07, 2017, 11:20:02 pm »
Цитат
according the Babilonian ritual calendar

Сега се замислих - щом са вавилонски, се работи с прецесия. Тропичекият и Фиксираният Зодиак отдавна не съвпадат, има голямо изместване.

В "Християнска астрология" на Уилям Лили също се споменава за различни видове градуси, там вече се работи по тропическа система. По всяка вероятност информацията е взета от по-стар средновековен автор, а преди това от античен. Има едно пренаписване, от по-стар автор към по-нов автор. Същото е и с трактовката на неподвижните звезди - преписвали са от по-стари автори, но са допускали грешки в превода или са добавяли нещо от себе си. И така през вековете информацията не стига до нас в автентичен вид.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #9 -: Януари 08, 2017, 11:22:59 am »
Известни са като Кралски и Разрушителни градуси.


КРАЛСКИ ГРАДУСИ
(придават допълнителна позитивна сила)

18°Овен (с характер на Меркурий) - Градус на приятелството. Силен интелект, който се издига с помощта на партньора от другия пол и лични достойнства, идеали, старание. Мил, любезен и общителен нрав. Взаимоотношения с жени. Градус на императорите и победата.
9°Близнаци (х-р на Сатурн) - Градус на господството. Важни служби, призвание на водач и управник. Успех в дружба и на важни постове. Умствени способности, съобразителност, проницателност, ловкост, популярност. Сполука в предприемачеството.
7°Лъв (Марс) - Градус на превъзходството. Роден да властва, ще се издигне до ръководен пост и завидно положение, използвайки своите многобройни таланти/дарби, чрез силна воля и енергия. Успех с противоположния пол.
25°Дева (Юпитер)- Градус на агресията. Войнствен и агресивен характер, предразположен към битки и победи. Умствени способности, проницателност, успех за писатели. Материален успех.
13°Скорпион (Сатурн) - Градус на стабилността. Този самоуверен, независим и мощен характер ще е пример за много хора и може да се издигне високо. Способен на регенерация и възраждане, успех в магически действия и делата, свързани с тайни. Градус на психолозите.
11°Козирог (Марс) - Градус на авторитета. Резервиран, самоуверен и импулсивен х-р, достигащ почетно положение с помощта на влиятелни лица. Поверителна служба и правителствена функция. Успех в далечни пътувания; грандиозни планове; слава. Градус на философите.
30°Водолей (Плутон) - Градус на авторитета. Предопределен за високи служби, преуспяване и издигане, преодолявайки волево препятствията. Сила и талант. Успех в нетрадиционните дела и авантюри; материален успех. Екстрасенси, тънка интуиция, необикновени способности.

РАЗРУШИТЕЛНИ ГРАДУСИ
(придават оттенък на негативност)

23°Овен (Слънце) - Градус на слабостта. Слаб и колеблив характер, осъден на коварство, интриги, завист и въвличане в лоши неща. Тежки физически страдания, насилие, затвор, неуспех в начинанията.
13°Близнаци (Вн) - Градус на алчността и егоизма. Хитър и лукав ум, обречен обаче на скитничество, на бездомен и нестабилен живот. Несполука във връзките, контактите и сделките. Дефекти на речта. Може да дава разорение и психологически комплекси.
10°Лъв (Мерк) - Градус на опасността. Колеблив х/р, изпитания и сила в изпитанията. Склонност към престъпления; зависимост от зли хора.
1°Везни (Сат) - Градус на нараняванията. Войнствен и агресивен характер. Малко се съобразява с околните. Несправедливост при съдебно разглеждане; семейни спорове; недоброжелателство в колектива. Разрушаващ здравето.
19°Скорпион (Луна) - Градус на алчността. Дух, умеещ да се отбранява, изпълнен със сила и жизненост. Черна магия, мазохизъм, извращения. Високоразвитата личност може да стане гениален психолог или маг, който да работи с тежката карма на хората. Укрепващ здравето.
19°Козирог (Слц) - Градус на солидността. Затворен и силен характер, който умее да се противопоставя на враждебността. Песимист; душевна сломеност. Работата се превръща в сизифов труд; лоши отношения с началници; може да има безработица; разрушение на целите.
12°Водолей (Мерк) - Градус на принудата. Сила и мощ, спъвани от страсти, ограничения, разрушение и принудителна, тежка борба с авторитети. Ограничения. Градус на катастрофите; изгнание. Риск от духовен застой. Разрушаващ здравето.
4°Риби(Луна) - Градус на отбраната. Затворен дух. Егоизъм и независимост. Прекалена грижа за себе си. Градус, който убива волята; риск от самоубийство; тайни врагове; предателство.


Важното за мен е, че тези градуси придават само окраска, нюанс на планетата, не са определящи за характера й. И в действителност имах възможността да видя как едно Слънце в Кралски градус - 13*Скорпион - не можеше да устои на негативните аспекти към себе си и натива беше крайно егоцентрична натура, живееща в непрестанни кнофликти и неудовлетвореност от живота и себе си, сравнително кратък живот, приключил след тежка болест.
« Последна редакция: Януари 08, 2017, 11:38:35 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #10 -: Януари 08, 2017, 11:50:34 am »
Известни са като Кралски и Разрушителни градуси.


Важното за мен е, че тези градуси придават само окраска, нюанс на планетата, не са определящи за характера й. И в действителност имах възможността да видя как едно Слънце в Кралски градус - 13*Скорпион - не можеше да устои на негативните аспекти към себе си и натива беше крайно егоцентрична натура, живееща в непрестанни кнофликти и неудовлетвореност от живота и себе си, сравнително кратък живот, приключил след тежка болест.
Имам Слънце на 13*42 в Скорпион и по-скоро отговарям на описанието в източника, слава Богу!  :012:  Дано не ми излезе кратък живота само  :012:. А от разрушителните имам съвпад Сатурн.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #11 -: Януари 08, 2017, 12:12:58 pm »
Радост, в примера, който дадох, Слънцето е наранено от Уран, картата като цяло не е лека, така че не го приравнявай към себе си. Наталът е индивидуален и Слава Богу  :)
А и при теб Слънцето е на 14*, а не на 13* Скорпион.
« Последна редакция: Януари 08, 2017, 12:16:25 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Царски градуси (Rex degrees) и деструктивни градуси
« Отговор #12 -: Януари 08, 2017, 08:34:10 pm »
Делфи  :clap: много благодаря!
Над силата е само умението да я владеем!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Имам Марс- У10 и У5, в 19-я градус на скорпион. Не бих определила себе си като алчна. Другите- също. :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Делфин, ако е нечие творчество това, да го споменем човека, а?