Автор Тема: До колко съобразявате живота си с астропрогнозите?  (Прочетена 6285 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Сега доколко се съобразяваме с  действия цикъл Меркурий- Марс, примерно,  при положение, че го маркирахме преди старта му и тълкувахме  евентуалните  тенденции по същите ? На всеки 7 дни до месец септември Луната ще го активира, когато е в кардинален знак, заедно с Уран , Плутон и Юпитер. Как и кой най-вече е добре да се съобрази със същия или само ще си разказваме приказки под шипковия храст ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Под манастирската лоза Рени -все така въздържани, безполови и неверни, пияни от болка и изморени от боксуване  :012: Защо не разбирам никога изказа ти  :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Но пък, ме четеш.   :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Ето как аз използвам нумерологията и астрологията - анализирам си транзитите на големите и "придобивам" представа, "какво се иска", наблюдавам какво ми се случва и опитвам да прилагам "посланието". Нумерологията я използвам и на дневно ниво.
А когато трябва да направя нещо важно, определено се съобразявам с подходящото време - комбинирам астрология с нумерология. И съм доволна от резултата.

При Алена - случката ти не е кой знае колко свързана със споменатите транзити. Едно транзитно Слънце (У6) просто е активирало по-големите. Проблемът е, че ти си ги поставила тези мостове в най-неподходящия ден. "Предрекла" си "ремонта".
П.С. сега прочетох и темата за транзитите .... ами имаш си събития точно по транзитите - защо намесваш зъбите .... по-добре обърни внимание на Плутон, на Сатурн, на Уран ..... въобще, цялата карта е активирана и определено (за мен) идва времето, когато трябва да промениш доста неща, за да се придвижиш напред.
« Последна редакция: Юли 03, 2017, 09:36:33 am от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.

А когато трябва да направя нещо важно, определено се съобразявам с подходящото време - комбинирам астрология с нумерология. И съм доволна от резултата.



 :08:

Защото се раждаме с прогностична(та) карта. Хепи, най-много ми хареса от коментара ти  " се съобразявам" - това го пише в картата ти, ето на такива прогнози се радвам .  :38:  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост

 :08:

Защото се раждаме с прогностична(та) карта. Хепи, най-много ми хареса от коментара ти  " се съобразявам" - това го пише в картата ти, ето на такива прогнози се радвам .  :38:  :)

Рени, ако ще ходя на море и искам да се къпя, предпочитам да е през лятото. Ако искам спокойствие и спокойно време - ще е есен/пролет. А когато по новините кажат "дъжд и гръмотевици", бих си взела чадър. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Хепи, и аз това забелязах и отчетох в коментара ти, което е  аналог на това, че знаеш, защо си отворила страницата астрология.
Аз тръгвам на море, когато ми е кеф и ако ми мине мисълта за това, седнала някъде , ей така с някого-веднага същото се изпълнява( сега не го правя, поради някаква си причина), почивам си в пиано -бар, не съм заглеждала сезоните, имам чадър, но 'що така все тръгвам боса- стелиум Дева, Луна Козирог, АСЦ Рак vs. стелиум Овен, Слънце-Уран, Юпитер, Плутон ?  ;)
Сега пр. Луна ми е в Козирог, във 2-ри дом, квадрат Сатурн, тр. Сатурн в 1-ви от 3 г, видяха ми се 300, квадрат пр Юпитер у АСЦ, нат. Слънце- трябва да се съобразявам с много неща и хора и това ме смачква, понеже се противопоставям. Улових се да си броя парите и много се смях. Затова изказах мнение, че наталната карта е прогностична такава . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Сега доколко се съобразяваме с  действия цикъл Меркурий- Марс, примерно,  при положение, че го маркирахме преди старта му и тълкувахме  евентуалните  тенденции по същите ? На всеки 7 дни до месец септември Луната ще го активира, когато е в кардинален знак, заедно с Уран , Плутон и Юпитер. Как и кой най-вече е добре да се съобрази със същия или само ще си разказваме приказки под шипковия храст ? :)
Става дума за транзити като този на Плутон към натална Венера, примерно.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
За всички, Веско.:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Много тъп въпрос ще ви задам, но някой давал ли си е сметка на какво всъщност е подчинена астрологията - има там едни небесни тела, съставени повечето от лед, газ, скали и метали някакви... И как така те определят човешкия живот и съдбини?

Въз основа на впечатления и в последствие на по-задълбочени констатации са се появили учения, които възприемаме и следваме до днес.
Няма лошо - щом има статистика, значи е изпробвано, доказано и вярно.

Но, как вие лично интерпретирате и възприемате за себе си, че подчиняваме живота си на някаква тела на светлинни години от нас, които са съставени от гореупоменатите "мъртви" материи като газ, метал и пр.
Всъщност въпросът ми е - как ние, толкова емоционални и нерационални създания сме приели, че животът ни "се урежда" от тази материя и конфигурацията помежду й.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Лина, колкото и да са далеч има начин, при който ни "стават" близки.Вж. астрономия.Иначе вълшебната думичка е цикличност в рамките на 23 и 41 към този момент :време, наклон,/ъглово разстояние,  отношение.  При всяка произволно избрана точка можеш да създадеш ред, порядък, около който да развиваш хипотези и с времето да стигаш до твърдения. А символите позволяват  творчество и красота. :-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Не са само "мъртви" планети  :) В тях са вложени архетиповете. Имената на планетите и символиката внушена в тях е енергията, която ни управлява. Юнг има хубави книги по тази тематика.
Аз се старая да разбера по-добре какво съм си заложила в тази натална карта и чрез транзити и прогресии, самонаблюдение и т.н. се опитвам да извлека положителното и да минимилизирам отрицателното, разбира се от моя гледна точка.  Иначе както някой беше писал по-назад, аспектите постоянно ни изненадват. При първото преминаване на Юпитер преди ретро периода, на точния аспект квадрат към натален Марс си бях изпорязала ръцете, буквално на всяко готвене се режех. Вторият път знаех и взех мерки- мноого внимавах. Е, този път се порязах само два пъти, но за разлика от първия се пребих също два пъти и двете ми колена се обелиха и ходих със синини 3 седмици... Няма как да го избегнеш, но може акцента да се промени. И освен това за точните прогнози както знаем са нужни много аспекти, много планети и т.н. Една птичка пролет не прави.  :) И накрая- гледам да не си внушавам, че щом е такъв аспекта няма да ми се размине. Имам и вяра в свободната воля и закрилата на звездите.

Happy58

  • Гост
Много тъп въпрос ще ви задам, но някой давал ли си е сметка на какво всъщност е подчинена астрологията - има там едни небесни тела, съставени повечето от лед, газ, скали и метали някакви... И как така те определят човешкия живот и съдбини?

Въз основа на впечатления и в последствие на по-задълбочени констатации са се появили учения, които възприемаме и следваме до днес.
Няма лошо - щом има статистика, значи е изпробвано, доказано и вярно.

Но, как вие лично интерпретирате и възприемате за себе си, че подчиняваме живота си на някаква тела на светлинни години от нас, които са съставени от гореупоменатите "мъртви" материи като газ, метал и пр.
Всъщност въпросът ми е - как ние, толкова емоционални и нерационални създания сме приели, че животът ни "се урежда" от тази материя и конфигурацията помежду й.

Не знам защо определяш въпроса си за "тъп" - съвсем нормален е и мисля, че всеки е преминавал през него, но отговорите са различни.
Лично моето разбиране е следното: ние живеем в един 3-измерен свят, с добавка на 4-тата величина "време". И това е така, защото можем да дадем материален израз само в тези граници (до Сатурн). Но, каква е гаранцията, че отвъд тях не съществува и нещо друго - това, че ние не можем да го вкараме в някакви рамки, не означава, че то не съществува. И именно това за мен е посланието на транссатурновите планети - енергия, невидима, неразбираема, неподдаваща се на структуриране. Ние сме само част от Вселената, малка част и е редно да осъзнаем това и да приемем, че може да съществуват и необясними (така да ги наречем) неща. И, както казаха преди мен - всички планети са олицетворение на даден архетип енергия, съществуваща във Вселената и като такива, няма начин да не влияят, защото всичко в тази Вселена е във взаимовръзка. Ако не можем да го обясним и подредим в учебник, поне можем да се опитаме да сме в крак, да следваме, да уважаваме, да се съобразяваме с тези енергии. Същата тази теза е отчетена и в нумерологията - цифровата редица е от 1 до 9. Но, съществува и 11 - изключението, което е чиста енергия, и което носи непредсказуемост, необходимост да "сведем глава" пред по-висши, непознати закони/енергии. И понеже са по-висши, определено имат повече сила. 

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Благодаря на всички за отговорите.
Извинявам се, че не съм потърсила предварително за предишно дискутирана подобна тема, но и не смятам, че някой към момента може да даде изчерпателен еднозначен отговор.

Аз лично клоня към трактовка, която квантовата физика би могла да даде, но и там все още човечеството знае толкова, че да може да заключи "аз знам, че нищо не знам" ;)
И е най-добре да се доверим на собствените си усещания, но не на илюзии.
От опасността за такива бе продиктуван въпроса ми. :08: