Автор Тема: Психически силните хора  (Прочетена 11169 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Психически силните хора
« -: Ноември 28, 2013, 09:26:06 pm »
Вярно, че физика, психика и ум са пряко свързани, макар и не с еднаква тежест при всеки, обаче напоследък все си мисля, че умът леко изпреварва физиката като нужда от тренинг, въпреки че за да стигнем до него задължително трябва да минем през физическо натоварване, и не само да преминем, а и да го поддържаме

провокира ме ей тая статия, която колкото популиско звучи - толкова ми съвпада с практическия израз на здравословно управлявана енергия

13 неща, които психически силните хора не правят

Въпреки цялото време, което шефовете на компаниите прекарват, притеснявайки се за физическото си здраве, всъщност умствената сила може да се окаже много по-важна. Има редица статии, които описват жизнено важни характеристики на психическата уравновесеност - упоритост, твърдост, оптимизъм и неизчерпаеми способности.

Също така можем да определим какво е умствената сила, идентифицирайки нещата, които хората, притежаващи я, не правят. Списание „Форбс“ публикува списък на психотерапевта и лицензиран социален работник Ейми Морин. Вижте кои неща според нея умствено силните личности трябва да избягват:

1. Губене на време в самосъжаление

Рядко ще видите психически силен човек да се оплаква за обстоятелствата, в които се намира, или за начина, по който са се отнесли с него. Този тип хора знаят как да поемат отговорност за действията си и последствията от тях и имат вродено разбиране за факта, че доста често животът не е справедлив. Те успяват да излязат от трудните ситуации чрез самоосъзнаване и благодарност за научения урок. Когато попаднат в затруднено положение, те просто казват „Е, нищо“ или „Следващият път.“

2. Разделяне с властта

Умствено силните хора избягват да позволяват на други да ги карат да се чувстват недостойни или лоши. Те знаят, че сами контролират действията и емоциите си и осъзнават, че силата им е именно в начина, по който реагират на заобикалящата ги среда.

3. Избягване на промяната

Умствено силните личности приемат с отворени обятия предизвикателствата. Най-големият им страх, ако изобщо имат такъв, не е от непознатото, а от това да станат прекалено самодоволни и да живеят в застой. Наличието на промени или дори несигурности може да накара психически силните хора да дадат най-доброто от себе си.

4. Губене на време и енергия за неща, които не могат да бъдат променени

Този тип хора не се оплакват от лошия трафик, загубения багаж или другите хора, защото знаят, че всички тези фактори са извън техния контрол. Психически силните личности знаят, че единственото нещо, което е в техните ръце, е собственото им отношение към средата.

5. Силно желание да се харесат на другите

Познавате ли угодници? Или обратното - хора, които започват да се държат лошо, за да си изградят имидж на силен човек? Нито една от двете позиции не е добра. Истински силните личности са мили и справедливи с останалите, угаждат им, когато е необходимо, но не се притесняват да им кажат истината в очите. Те са готови да издържат на възможността някой да се разстрои от техните думи и ще навигират ситуацията елегантно.

6. Страх от пресметнати рискове

Психически силните хора обичат да предприемат пресметнати рискове. Това е съвсем различно от наивното впускане в неизвестното. Една силна личност има способностите да претегли добрите и лошите страни и да оцени дори и най-лошия сценарии, преди да предприеме каквото и да било действие.

7. Живеене в миналото

Със сигурност е полезно всеки човек да е признателен към уроците и успехите от миналото, но една силна личност никога не би изразходвала цялата си енергия във фантазии за отминалите дни. Този тип хора инвестират по-голямата част от енергията си в създаване на оптимално настояще и бъдеще.

8. Повтаряне на едни и същи грешки

Всички знаем дефиницията на лудост. Това е, когато повтаряме едно и също нещо с надеждата, че все някога ще имаме по-добър резултат. Умствено силните хора поемат пълна отговорност относно поведението си в миналото и се опитват по всевъзможен начин да се поучат от грешките си. Проучванията показват, че способността да бъдеш себерефлективен по един точен и продуктивен начин, е една от най-големите сили на успешните изпълнителни директори и предприемачи.

9. Негодувание спрямо успеха на останлите

Изисква се силен характер, за да изпитате наслада и възхищение от успехите на другите хора. Умствено силните хора имат това качество. Те не завиждат, когато хората около тях се издигат (въпреки че могат да си водят бележки, за нещата, които са направили, за да стигнат до там). Този тип хора работят здраво, за да получат своя собствен шанс и не разчитат на преките пътища.

10. Отказване след неуспех

Всеки провал е шанс за подобрение. Дори и най-великите предприемачи признават, че ранните им опити да постигнат нещо са донесли много неуспехи. Умствено силните хора са готови да се провалят отново и отново, докато не научат по нещо от всеки неуспех, което ще ги приближи до крайната цел.

11. Страх от самотата

Умствено силните хора се наслаждават и ценят времето, което прекарват сами. Те го използват главно за продуктивни задачи и не разчитат на останалите да им донесат щастие и добро настроение. Този тип хора могат да бъдат щастливи в компания, но могат да бъдат щастливи и сами.

12. Чувство, че светът им дължи нещо

Особено в сегашната икономическа конюнктура, служителите от всички нива разбират, че светът не им дължи нито заплата, нито социален пакет и приятен живот, независимо колко образовани и добре подготвени са. Умствено силните хора навлизат в професионалния живот готови да работят здраво и да постигнат успех благодарение на собствените си усилия.

13. Очакване на незабавни резултати

Без значение дали става въпрос за хранителна диета, фитнес план или стартиране на бизнес, умствено силните личности са готови да чакат. Те полагат добре преценени усилия и се радват на всеки малък успех към постигането на крайната цел. Този тип хора са достатъчно издържливи и знаят, че истинската промяна изисква време. "

ето и ярък пример (в прикачената карта) с оглед застъпване на горните твърдения - имам възможността да ги наблюдавам отблизо от години, но едва от 1-2 им обърнах специално внимание

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Психически силните хора
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2013, 09:38:06 pm »
Много хубава тема, аброуд  :58:

Намирам някаква странна връзка между психическата сила и какво отричаме/приемаме
И понеже много ми хареса какво е писала АН по повод на отрицанията, копирам (открадвам):

Планетите и отрицанията
АН

Слънце - Отречи някой от Аз-овете си и ще се окажеш вкопчен в него.
Луна - Отречи секса и ще започнат да те тормозят чудновати форми на неговия израз.
Меркурий - Отречи смеха и светът ще ти се смее.
Венера - Отречи любовта и ще бъдеш съсипан от нелепи сантименталности.
Марс - Отречи агресията, само за да съзреш накрая кървавия нож в треперещата си ръка.
Юпитер - Отречи благоденствието и властта и ще се окажеш окован в материалното.
Сатурн - Отречи честния страх и желание, за да развиеш безсмислена неврастения и алчност.
Уран - Това, което се отрича, набира сила и търси странни и неочаквани форми на проявление.
Нептун - Когато някой Бог е пренебрегнат, ражда се демон.
Плутон - Отречи смъртта и ще се появят други форми на самоубийство.

Всички звезди - Отречи магията и ще се превърнеш в един объркан робот, непонятен дори за себе си.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Психически силните хора
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2013, 09:40:15 pm »
Пропадам по показатели 2, 10 и 13 :)

Картата за какво е пример - успех по всички точки, надявам се?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Психически силните хора
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2013, 09:47:36 pm »
В картата имаме Плутон и Сатурн на асц, което според мен предполага голяма вътрешна сила и издръжливост. Марс е доста енергичен. Луната и Меркурий са добре аспектирани.
Мъж или жена е.
Струва ми се, че  действен човек и гледа на пред каквото и да се случи, няма време да се подмотава.

Психически силен човек човек за мен е онзи, на който живота му не е захаросан, поставя го непрекъснато в тежки ситуации, но той пак намира сили да се справи. Но да не забравяме, че всеки има слабо място и предел на търпимост. Просто не всеки има "късмета" животът да му поднесе неприятни подаръци, след които да се срине.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Психически силните хора
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2013, 10:12:36 pm »
щом е издържал/а на транзитното преминаване на Плутон през всички планети и то в съвпад,без да изтрещи  :021: :banghead:  -вярвам ти,че е по темата :08:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Психически силните хора
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2013, 10:14:05 pm »
То дали е изтрещял/а не е важно, ами после какво е направил/а, да станеш ако можеш

Технически светилата са свободни, не че омаловажавам усилията/уменията

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Психически силните хора
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2013, 10:26:55 am »
В 3 от 4-те карти има тройни рецепции

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Психически силните хора
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2013, 10:53:36 am »
Бързичка съм аз  :) особено като забележа негативна тенденция-ръцете ме засърбяват

Вярно много водни слънца, пък аз все ги смятам за прекалено емоционални
Сатин, има ли друг вариант на картата на Гагарин?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Психически силните хора
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2013, 10:55:56 am »
Само тази видях

Вярно че при всичките има изразена Вода с огън, въздух

Ех, как не станах космонавт  ;D
« Последна редакция: Ноември 29, 2013, 10:57:53 am от Satin »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Психически силните хора
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2013, 11:18:08 am »
Според мен един от главните индикатори е аспект на светилата с плутон ( ако не е напрегнат даже по-добре). В картите , пунати Satin виждам и тази тенденция- слънца и луни, докоснати от плутон. Също силен акцент на 8ми дом ( пак лично мнение) .
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Психически силните хора
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2013, 11:41:51 am »
Юпитер и Сатурн в посока космонавти.
Поне една лична планета ,Светило с достойнства,лек аспект към същите и към АСЦ ,баланс на стихиите ,под различна форма на енергиен обмен-това в посока психично здраве.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Психически силните хора
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2013, 03:28:01 pm »
Рени, карта 1 от сатен не отг на твоите предпоставки май?
Флора, ако гледаме само досатурнови-какво ще кажеш?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Психически силните хора
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2013, 03:42:38 pm »
Не е съвсем по темата, но Вронский е предупредил Гагарин за инцидента, коствал живота му.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Психически силните хора
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2013, 03:46:40 pm »
Рени, карта 1 от сатен не отг на твоите предпоставки май?
Флора, ако гледаме само досатурнови-какво ще кажеш?

Вгледай се внимателно и разчети "написаното" -Сатурн в Стрелец ,Юпитер в Овен в тригон ,във връзка с АСЦ и Слънце /нодална ос ... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Психически силните хора
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2013, 04:47:39 pm »
ми...виждам юпитер и сатурн в падащи домове, юпитер в квадрат към асц...:), пък сатурн хич и не го вижда