Автор Тема: Психически силните хора  (Прочетена 11178 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Психически силните хора
« Отговор #75 -: Декември 17, 2013, 11:36:28 pm »
По Луна/Меркурий нищо не ми е преливало.

всъщност ако правилно смятам, ти не си приживяла такъв аспект, така че няма как да се твърди
предимно съвпади и опозиции са под наблюдение, но и квадратът е интересен

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Психически силните хора
« Отговор #76 -: Декември 18, 2013, 08:15:06 am »
По Луна/Меркурий нищо не ми е преливало.

всъщност ако правилно смятам, ти не си приживяла такъв аспект, така че няма как да се твърди

На 12-13-годишна възраст дир. Луна в квадрат с нат. Меркурий съм имала. Не си спомням нещо да се е случило, да ми е било по-напрегнато.

А, сетих се. Когато бях на 13, изкарах цялата си лятна ваканция в Б-я, при нашите. Беше много приятно и запомнящо се изживяване.

Може би трябва да се прецени и според натала към кои планети човек е по-чувствителен. Като цяло имам добре  поставен и аспектиран Меркурий, така че дирекциите му с Луната не би трябвало да бъдат чак толкова неприятни.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Психически силните хора
« Отговор #77 -: Декември 18, 2013, 09:17:46 am »
А може би квадратът не трябва да се отчита..

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Психически силните хора
« Отговор #78 -: Декември 18, 2013, 10:03:50 am »
Papy,всичко се отчита и посоката ти е вярна за проявата Луна/Меркурий ,но търси причините в натала ,как ще се 'случи" аспекта ,това имах в предвид ,не само наблюдавайки аспектите между самите тях.Един подвижен кръст ,без Земя-дава точно това ,което описваш,силен акцент на огън без Въздух също,"наводнена" карта без Огън -пак ....

В момента при мен опозицията пр/Луна /пр.Меркурий,изнервя обстановката по всички дела ,свързани с 3-ти дом-близки връзки ,работни взаимоотношения,споразумения...тялото ми реагира със спазми,напрегнато е ,крайниците ми са като бухтички.Моят натал е "нервен",Меркурий е слабо поставен,напрегнат,Луната също е "депресивна" по рождение и ми е дискомфортно в периода ,но той е резултат от транзити на Уран/Плутон/Нептун/Юпитер ,а Марс пална клечката.
Това като информация върши ли ти работа в изследването  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Психически силните хора
« Отговор #79 -: Декември 18, 2013, 10:40:35 am »
в една от картите, които наблюдавам има марс в 1-ви в козирог, 4 планети във втори дом, макар и не в земен знак, северен възел в стрелец, плутон и уран в девети - има дефицити на пръв поглед, но общо взето е добре
в натала меркурий е ретрограден, във водолей, с тригон от плутон и полусекстил луна
проявите - безпричинен и неочакван нервен срив
Луната е в съвпад с венера и по-далечен със слънце, тригон със сатурн, секстил с марс, единствен негативен аспект - квадрат с нептун
Преди време имаше някои проблеми това момиче, но по-скоро като грижи за болни от семейството, отшумяха, не е било нещо хронично или фатално, макар да беше тежичко

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Психически силните хора
« Отговор #80 -: Декември 18, 2013, 12:28:22 pm »
в една от картите, които наблюдавам има марс в 1-ви в козирог, 4 планети във втори дом, макар и не в земен знак, северен възел в стрелец, плутон и уран в девети - има дефицити на пръв поглед, но общо взето е добре
в натала меркурий е ретрограден, във водолей, с тригон от плутон и полусекстил луна
проявите - безпричинен и неочакван нервен срив
Луната е в съвпад с венера и по-далечен със слънце, тригон със сатурн, секстил с марс, единствен негативен аспект - квадрат с нептун
Преди време имаше някои проблеми това момиче, но по-скоро като грижи за болни от семейството, отшумяха, не е било нещо хронично или фатално, макар да беше тежичко
Юпитер /Стрелец как са поставени в натала ,има ли акцент върху тази тема ?!? Обикновено хората ,които поемат повече ,отколкото могат ,много често рухват ,защото са се надценили и физически ,и психически.Същото е и при тези ,които прекалено много "дават" ,а всъщност нямат достатъчно -Огън/5-ти/Лъв.Типът "жертва" -Дева/Риби също.
Какво от тези предпоставки акцентира при това момиче и тогава вече Луната как е реагира,а Меркурий/Сатурн какво са "измислили"  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Психически силните хора
« Отговор #81 -: Декември 30, 2013, 12:41:47 pm »
Питам тук, за да не отварям нова тема.
Имате ли наблюдения за дир. Нептун квадрат Луна?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Психически силните хора
« Отговор #82 -: Декември 30, 2013, 01:08:12 pm »
Днес ми предстои голямо изпитание за психиката  :( - обявих част от котките за раздаване, току що се обади една жена, търси мъжки котарак за разплод, ще идва да избира... Не знам как ще ги откъсна от сърцето, но при всички положения на новото място ще се чувстват по-добре - голяма къща, има женски там.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Психически силните хора
« Отговор #83 -: Декември 30, 2013, 01:24:04 pm »
Днес ми предстои голямо изпитание за психиката  :( - обявих част от котките за раздаване, току що се обади една жена, търси мъжки котарак за разплод, ще идва да избира... Не знам как ще ги откъсна от сърцето, но при всички положения на новото място ще се чувстват по-добре - голяма къща, има женски там.

Оооо,това е много тежък момент  :(

Лили,астрологично -решението при какви аспекти взе ?!? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Психически силните хора
« Отговор #84 -: Декември 30, 2013, 01:31:55 pm »
Лили,астрологично -решението при какви аспекти взе ?!? ::)

Откакто Венера влезе в ретро сянка, все за това си мисля. А решението го взех тия дни, когато опозицията между Марс и Уран ми застана върху Слънцето (а котаците са с Луна върху моето Слънце  ;D).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Психически силните хора
« Отговор #85 -: Декември 30, 2013, 02:04:36 pm »
Лили,астрологично -решението при какви аспекти взе ?!? ::)

Откакто Венера влезе в ретро сянка, все за това си мисля. А решението го взех тия дни, когато опозицията между Марс и Уран ми застана върху Слънцето (а котаците са с Луна върху моето Слънце  ;D).

А Меркурий /Сатурн,3/6/10 не участват ли по някакъв начин в това решение ? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Психически силните хора
« Отговор #86 -: Декември 30, 2013, 02:11:31 pm »
Не знам, но причините са комплексни. И финансово вече ми тежи грижата за тях, защото след преместване в по-тясно и некомфортно жилище започнаха постоянно да се появяват здравословни проблеми при тях, постоянно троша пари по ветеринарни клиники. Тук се сдобих с тежка кожна алергия, каквато никога не съм имала, а впоследствие могат да бъдат засегнати и дихателните пътища, напролет се обажда. Ясно ми е, че ги вземат с комерсиална цел, но пак ще са на по-добро място и в по-добри условия. Така че може да се каже, че решението ми е прагматично, емоциите не играят роля тук.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Психически силните хора
« Отговор #87 -: Декември 30, 2013, 03:50:35 pm »
дори да боли сега - това е правилно решение, така мисля

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Психически силните хора
« Отговор #88 -: Декември 30, 2013, 08:06:09 pm »
Лили, късмет на писанчовците. И повече кураж на теб.  :58:

Едит: Лили, ако има проблем с писанчовците, да помагам с предложение за дом? Все някак ще ги наглася нещата, ако се стигне до това решение. Мисля пролетта да прибера родителите си при мен, заедно с мъжкия ми котарак, който възнамерявам да е напълно домашно коте, което да живее на горния етаж - ще има на разположение 3 стаи. Ако е необходимо ще огранича достъпа на плевенските ми котки в къщата. Аз така или иначе ще го огранича, защото женската  ми е голяма побойница и котето на родителите ми ще се стресира от нея. Плевенските ми котки са бойци, те издържат и на по-сурови условия. Не бих ги оставила на двора зимата, но мога да се грижа за още едно градско коте.  ;D За градските кокони, които са свикнали да живеят в апартамент, по един етаж, това мога да си позволя. И зимно време една стая за плевенски котки, а останалите за градските кокони. Едва ли мъжките котанчовци ще са очаровани от плевенската ми бяла гълъбица... Тя наистна е царицата на дома и всички мъжкари трябва да се съобразяват с нея. Не й влиза акъл в главата. Не е настроена изначално лошо, не си мисли, че е лоша котка. Но потупва мъжкарите, ако я закачат.

Това мога да предложа, не е много. Но поне ще е на сигурно място и обгрижено котето. Ако имаш проблеми във връзка намирането на дом, ще мога да приема един пис.

А при тях съвпада на уран с луната им действа наистина показателно - смяна на дом.
« Последна редакция: Декември 30, 2013, 08:35:42 pm от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Психически силните хора
« Отговор #89 -: Декември 30, 2013, 09:13:30 pm »
Благодаря, Емма.  :)

Важно беше да взема решение най-сетне и да направя първата крачка. Много бавно и трудно възнамерявам нещо, но направя ли го, нещата стават светкавично.

Днес отпътува първото коте, остават още 2-3 за раздаване. Целта е да остана с не повече от две. Първоначално ми се сториха съмнителни новите стопани (в какви условия и как ще го гледат), но по-късно се обадих на жената и си поговорихме. Сега вече съм по-спокойна, със сигурност ще живее в по-добри жилищни условия, с повече простор и няма да е сам, има още две котки.

Да, и при котките работи астрологията. Възрастният мъжки е със Слънце в същите градуси, но в опозиторния знак Везни, по-младите са с овнешки Луни там.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui