Автор Тема: Марсов възврат  (Прочетена 29419 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #90 -: Февруари 09, 2018, 12:34:42 pm »
Рени, ще си активна професионално по отношение на 5-тодомни- творчески дейности, през следващите 2г.  Намесен е и 8д, дългове, заеми, наследства. Активността ти в тези посоки може да претърпи фиаско, както и плановете за чужбина, ако има такива да са съпроводени с измама, що се отнася до пари и договори.
Вземи под внимание цикъла Слънце-Марс и фазите му, как кореспондира с натала.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #91 -: Февруари 09, 2018, 03:03:16 pm »
Благодаря, Акрукс.  :08:
Възврата ми започва във фаза аналогична на първа четвърт или след лява (първа)квадратура, малко при кулминацията  от цикъла Слънце-Марс, значи ще се действа.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Марсов възврат
« Отговор #92 -: Февруари 09, 2018, 09:58:33 pm »
Има нужда от друга гледна точка върху картата на Марсовия ми възврат, разбира се, за който има желание да се включи.  Овен и Скорпион управляват съответно МЦ и 5-ти, в като в последния попада и Марс, а аз по натал там имам стелиум, който се управлява от Марс. Марсов дом е акцентиран, 8-ми дом, Луната е в огнен знак, намаляваща, но пък  под хоризонта ,за дневна карта,сходящ секстил с Венера в 8-ми  и тригон с Уран в 10-ти, триго АСЦ и МЦ, не се вижда от МЦ. Марс е за трети път  в лява квадратура с Нептун при възврата  си, но сега Нептун е директен;  ляв секстил с Меркурий, кето е бонус, за разлика от натална дясна квадратура; източен , видим. Прави ми впечатление, че всичко е западно ориентирано, само възела е в 1-ви дом и Уран в 10-ти.Огнен АСЦ , чийто градус попада в натала в 8-ми дом, с тригон към Слънце/възел, секстил Юпитер/Уран
Ще си настроена за забавления,любов,творчество,емоционални и неочаквани пътувания,работа с деца,ще искаш да си свободна,на моменти ще чувстваш самота,ще се влюбваш и разлюбваш,ще комуникираш открито и ще разбереш нещо за приятел/ка.Ще се разделиш с авторитетна за теб личност,боледуване,операция,сънища,обучения,ново хоби.Нептун е на к9 в картата,Юпитер на к5.Тези сфери ще бъдат значими за теб в близките 2 години.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #93 -: Февруари 09, 2018, 11:26:03 pm »
Благодаря, Сафо. :08:
Юпитер и Нептун ще са важни заради близостта им с куспида ли, защото не управляват главните оси в картата ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Марсов възврат
« Отговор #94 -: Февруари 10, 2018, 09:13:22 am »
Благодаря, Сафо. :08:
Юпитер и Нептун ще са важни заради близостта им с куспида ли, защото не управляват главните оси в картата ?
Да Рени,не управляват главните оси.Няма значение дали е карта на Марсов,Венерин,Сатурнов,Слънчев възврат,когато има планета на куспида,тя изисква специално внимание,дърпа натива,показва му нещо,възможно е да не е така изявено на външно ниво,може да е вътрешно усещане,нужда,придобивка,нещо по-специално,характерно за дома,знака,планетата.Юпитер и Нептун са важни в твоята карта,диспозитори на Слънце,Меркурий,Марс.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Марсов възврат
« Отговор #95 -: Февруари 10, 2018, 06:46:16 pm »
Рени, не знам защо си мисля, че ще уреждаш имуществени/наследствени въпроси, в които могат да бъдат замесени и децата ти. Известно напрежение, но взаимната рецепция Марс/Юпитер и секстилът Луна/Слънце могат да спомогнат за уталожване на страстите.
Е ли е възможно да прехвърлиш имоти/средства, които идват от твоите родители, на децата ти? 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #96 -: Февруари 10, 2018, 07:23:55 pm »
Uran, нямам деца, но имам племенници, но към момента няма нищо за прехвърляне .:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Марсов възврат
« Отговор #97 -: Февруари 10, 2018, 07:28:53 pm »
Uran, нямам деца, но имам племенници, но към момента няма нищо за прехвърляне .:)
Тогава, внимавай с мъжете- 5/8 дом и 4/10- Луна/Слънце. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #98 -: Февруари 10, 2018, 07:36:30 pm »
Тогава, внимавай с мъжете- 5/8 дом и 4/10- Луна/Слънце. :)

Добре.
Да не ме изядат ли ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Марсов възврат
« Отговор #99 -: Февруари 10, 2018, 08:34:31 pm »
Добре.
Да не ме изядат ли ? ;)

 :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марсов възврат
« Отговор #100 -: Февруари 10, 2018, 09:01:55 pm »
Да не ме изядат ли ? ;)

Въпросът е съвсем на място – със силна Венера и силен Марс в навамша, при това в директен аспект.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Марсов възврат
« Отговор #101 -: Май 24, 2018, 12:27:38 pm »
очертава се да си активна и действена, да канализираш марсовата енергия в личностни  промени,духовни практики ,промени в обкръжението,приятели,партньорства,съжителство
пътуване с жена до свято място
ще задълбочиш знанията си по астрология ,директно от чужд опит,ментор
много сили и енергия ще насочиш и към обучение на дете,курсове,езикови или др.
ще  отстояваш своето и  следваш целите си,ще си директна,не дискретна,завоевател на нови територии/позиции,въпреки трудностите и пречките по пътя,постигаш на инат
до първият квадрат ако си се потрудила ще жънеш  плодовете на минали усилия
по лесно е  ако има и натал,порових,но не съм сейвала твоя

Стреличке, снощи си спомних този ти коментар.
До тук нещата се изпълняват точно така - проявявам активност, и най-вече за личности промени; ориентирах се към различни енергийни практики; разчистих старата френд листа и я допълних с нови приятелства.
Честно казано, имам моменти, в които искам да захвърля всичко, но добре че е телешкия инат, та да ме поддържа. Благодаря ти.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #102 -: Май 24, 2018, 03:24:34 pm »
до първият квадрат ако си се потрудила ще жънеш  плодовете на минали усилия
Въпросът ми е към всички, не само към стреличка, прави ли се карта на споменатия 1-ви квадрат?
 Защото аз си направих, макар да не зная тогава на кое населено място ще бъда, но за обща представа - Уран е ретро тогава в опозиция на Слънцето, Венера е също ретро, попада на моя К3, очаквах Марс скоро да е в квадрат с наталния, а той цяло лято ретро, чак през октомври ще направи първия квадрат

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Марсов възврат
« Отговор #103 -: Май 24, 2018, 04:16:49 pm »
Е това е направо ужасно ,че марс ще е ретро цяло лято в коридора на затъмненията. Като домат с часовников механизъм в сезона на дините. Ще има да активира скорострелно затъмнения и тези със засегнати планети-  много ще е напечено  ::) Дългото горещо лято c  котка върху горещ ламаринен покрив. Марс ще се връща ретро до последният градус на Козирог и пак ще се активира квадрата с Уран ..
« Последна редакция: Май 24, 2018, 04:23:04 pm от Ребека »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #104 -: Май 24, 2018, 07:45:01 pm »
Въпросът ми е към всички, не само към стреличка, прави ли се карта на споменатия 1-ви квадрат?
 ...

Аз си отбелязвам в ЗЕТ - мажорните аспекти на транзитен към натален, като етапи на цикъла, както и аспекти със значими обекти - например - сега прави опозиция на нат.Сатурн и квадрат с нат.Уран, а покрай ретроградието ще се повторят и потретят. После наесен - опозиция на Луната + квадрат с Венера и веднага след това тригон към натален Марс. Следва преминаане през АС, а след няколко градуса - квадрат към наталния Марс и към ИЦ. Леко зловещо звучи, че всяка последна квадратура към наталния, е след преминване през АС  :012: Но след това  по време на разходката из 1 дом  прави съвпад с Юпитер и секстил към наталния :)
Над силата е само умението да я владеем!