Автор Тема: Лятно Слънцестоене 2016г.  (Прочетена 4861 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Лятно Слънцестоене 2016г.
« -: Април 25, 2016, 11:42:29 am »
Преди малко се загледах кога Юпитер в директно движение ми застава на ДЦ и какво да видя - случва се мунданно в съвпад със СЛВ, тригон с Плутон, малко след юнското пълнолуние и съвпада на Слънцето с Венера :)

Видя ми се интересен момент в мунданен аспект :)



При мен трябва да има още по-голяма тежест, защото Пълнолунието съвпада с наталното слънце, равноденствието му е в точна опозиция, Венера и тя. А Юпитер и СЛВ за точно на ДС :)

Сега си мисля, че приоритетно трябва да гледам месечния си солар - защото е най-индивидуализиран за мен, като карта, след това картата на равноденствието към натала. Те двете се различават само по домофикация - при месечния солар АС е на К12, а в картата на равноденствието ми е в 1 дом и върху Антивертекс.

А пълнолунието го гледам с най-ниска тежест и основно з аемоционалния фон, но пък нали е върху слънцето ми  ::)

При мен изглеждат най-засегнати темите на Слънцето и Юпитер - той му е диспозитор, както и на Венера, Луна и Плутон. Заради мунданните съвпад Слънце-Венера и тригон Юпитер-Плутон, защото в натала ми Венера и Плутон са във взаимна заточена рецепция, Юпитер, като диспозитор на Слънцето е в тригон с Плутон, а Луната и Венера натално са в точен квадрат.

Разглеждам ги, като скачени съдове - пипнеш едното и другото подскача :)

Качвам карти на слънцестоенето и пълнолунието. Ако на някой му е интересно ще кача и лични карти. Аз хвърлих едно око в астрото, но довечера в ЗЕТ ще си ги разгледам по-внимателно :) Сега общо взето гледам да си сглобя общата картинка и как се отнася към мен :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лятно Слънцестоене 2016г.
« Отговор #1 -: Април 25, 2016, 01:49:19 pm »
Благодаря, Стар  :58: Добре, че видях този момент - да си имам област за ровичкане :) Значи най-бързо ще отшуми влиянието на пълнолунието, после на месечния солар и най-дълго ще отеква влиянието на сезонната карта :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лятно Слънцестоене 2016г.
« Отговор #2 -: Април 25, 2016, 02:00:21 pm »
Погледнах сега да видя Ръшман какво казва за пълнолуние в съвпад със Слънцето и дава:

Цитат
... завършване на някакъв проект или етап от живота Ви. Нищо чудно то да доведе нещата до кулминация или да завърши определен етап от важни взаимоотношения с мъж , независимо дали той е от вашата бизнес среда, наставник или брачен партньор...

В този момент Юпитер и СЛВ  са на ДЦ и в тригон с нат. Меркурий - У4 и У7  :) . Точно когато Юпитер минаваше напред-назад през ДЦ бяха големите ми усилия за семейна терапия и  се надявам всичко вече да се затвърди.

Друга опция е на работа - но там не виждам какво може да стане  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Лятно Слънцестоене 2016г.
« Отговор #3 -: Април 25, 2016, 02:25:28 pm »
Благодаря, Стар  :58: Добре, че видях този момент - да си имам област за ровичкане :) Значи най-бързо ще отшуми влиянието на пълнолунието, после на месечния солар и най-дълго ще отеква влиянието на сезонната карта :)

Алена, не е необходимо някой да го пише някъде .... едното е за 2 седмици напред, другото е за 28 дни, третото за 3 месеца. Съвсем логични са времената на действие.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лятно Слънцестоене 2016г.
« Отговор #4 -: Април 25, 2016, 02:32:44 pm »
Ами до сега месечнте солари при смяна на сезоните - винаги съм ги разглеждала, като даващи тон за тримесечието, не само за предстоящия месец, но по-индивидуализирани от сезонната карта. При мен специфичното е, че слънцето прави мажорен аспект към наталното ми, може би затова така съм ги гледала  :017:

При хората с анаретни планети и куспиди - особено в началото на кардиналните знаци или края на подвижните - трябва да е аналогично, особено, ако са лични планети с осезаемо влияние  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лятно Слънцестоене 2016г.
« Отговор #5 -: Април 26, 2016, 09:56:37 am »
...Сезонната карта, в зависимост за коя става въпрос, акцентира на първо място на кардиналността в картата - на Марс, Луна, Венера и Сатурн. И на индивидуалните управители на кардинални домове...

Т.е. в конкретния случай вурху Луната, като диспозитор на Слънцето по знак.

В случая - кардиналните оси попадат в съответните им кардинални знаци и то в началото. Загледах се, че и Слънцето и Венера, 4 и 5 дом са управлявани от Луната, която е в зенит, но пък в заточение и нейният диспозитор е ретрограден. Изглежда, като конфликтно/проблемно място.

...За картата на лятното слънцестоене е от значение и каква тема е ще "засее" новолунието от 5 юни, началото на цикъла на Венера...

Хм, загледах се, че в този момент Венера и Меркурий са във взаимна рецепция, ами на пръв поглед - изглежда чудесно - "говори ми за любов" или финес в комуникацията :)

Обаче се справочнах в астрото да видя точна дата и час и ето какво виждам:

superior conj    2016 Jun 06   21:49    16°c35'44    0°00'-20
minimum elong   2016 Jun 06   21:54    16°c35'59    0°00'20
behind sun begin 2016 Jun 05   23:15    15°c26'25
behind sun end   2016 Jun 07    20:32    17°c45'33

Самият съвпад следва да гледам, нали  ::) :017: , макар, че е посочено кога Венера застава преди и след Слънцето и това бих огледала (но в къщи в ЗЕТ).

Направих една карта за точния съвпад - в Близнаци и в 4 дом, Венера и Меркурий си остават във взаимна рецепция. Венера участва в подвижен квадрат, а Меркурий в земен тригон и тук може би ще следва да се търси ресурса да се направи "реформата по квадрата :) Допирни точки са Юпитер - участник в двете фигури и взаимната рецепция на Венера и Меркурий.
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лятно Слънцестоене 2016г.
« Отговор #6 -: Април 26, 2016, 02:39:31 pm »
Сега видях, че на 6 юни 2012г пак е имало старт на нов цикъл - това ли имаш предвид  ::) В астрото гледам, че е inferior conj. т.е. долен съвпад - Венера е между Земята и Слънцето  ::) Затова ли го наричаш затъмнение?  ::)

Аз ще се поровичкам, защото на мен тогава ми започнаха проблемите с горната челюст, приложиха ми неправилно лечение, неуспешни операции, последва и "загрозяване"/деформация .... и едва сега проблемът се реши.

Пак е било след пълнолуние, както сега, но Венера е била ретроградна, всичко се случва много близо до моя изстрадал ретро Марс в надир ...- 3-4 градуса орбис. И Плутон и Сатурн са ретро .... абе не случайно са ме огелпили така :(

Пък сега гледай ти - проблемът се оправя в новия цикъл на Венера на същото място  :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лятно Слънцестоене 2016г.
« Отговор #7 -: Април 27, 2016, 01:09:53 pm »
Сега се загледах, че новолунието през юни и синод. цикъл на венера се случват върху моя прогресивен Марс. В натала е ретро, по прогресии става директен и наближава наталния. Би трябвало да ми влее енергия и да го усетя при новолунието и новия цикъл :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лятно Слънцестоене 2016г.
« Отговор #8 -: Юни 20, 2016, 01:22:04 am »
Благодаря, Стар и за благоприятната по-хладна астрометеорологична прогноза за месец юли.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лятно Слънцестоене 2016г.
« Отговор #9 -: Юни 20, 2016, 09:01:17 am »
Аз постоянно гледам картата :) По детски ме радва това, че осите са на първите градуси в кардиналните знаци - изглежда ми, като пробив и първи стъпки в нещо ново и значимо :)

Също много ме радват Слънцето и Венера на ИС  - като хармония и любов у дома :) с елементи на задушевнсот и пътуване, защото Слънчо в все пак от към 3 дом :) Мисля си, че ако някой е намислил да внесе уют - сега ще му е времето :)
Над силата е само умението да я владеем!